Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Свій до свого... по чуже

[11:34 06 мая 2008 года ] [ Україна молода, №83, 6 травня 2008 ]

На Полтавщині фігурантами більшості “банківських” кримінальних справ стають самі банкіри.

За всіляку “хімію” у сфері надання та одержання банківських послуг тільки в цьому році співробітники органів прокуратури Полтавщини порушили 18 кримінальних справ. При цьому, обкрадають фінансові установи переважно банківські працівники. Адже, за інформацією начальника відділу прокуратури області Світлани Глушко, в десяти випадках фігурантами згаданих кримінальних справ стали ті ж таки банкіри. Зловмисникам—клієнтам банків, проти яких порушено вісім кримінальних справ, набагато важче запустити руку безпосередньо до фінансових скарбничок. Тож вони “спеціалізуються”, в основному, на “зовнішніх” оборудках із продажу заставленого майна та фальшуванні документів на одержання кредитів.

Ті ж, хто майже буквально “сидить” на банківських грошах, не гребують практично нічим. Тільки один тиждень знадобився службовим особам одного з відділень комерційного банку для того, щоб оформити 10(!) фіктивних споживчих кредитів без будь—якого забезпечення та 20 договорів поруки на прізвища третіх осіб без їхнього відома...Така шахрайська “скорострільність” спритників полегшила калитку “рідної” для них банківської установи одразу на 150 тисяч гривень. Більш ніж вагомим виявився й “улов” службових осіб іншого банку, котрі привласнили кошти своєї установи, оформивши міжнародні кредитні картки “Віза” на земляків також без відома останніх. Зате після відповідного електронного активування ці кошти взяли не лише “до відома” згадані шахраї.

Менш “інтелектуально”, але зухвало “похазяйнував” у ввіреній скарбниці начальник відділу автоматизації однієї з банківських філій у Лубнах. Маючи безпосередній доступ до нутрощів банкомата, він виготовив дублікат ключа від його сейфа і передав той ключик своєму приятелю. Останній же після того, як згаданий банківський працівник завантажив у банкомат 150 тис. грн. і відімкнув сигналізацію, спокійнісінько відкрив “мічений” сейф, щоб вигребти звідти... 149 тисяч 830 грн. Тобто все, що залишилося в ньому після нетривалого користування банкоматом звичайними клієнтами. За таку “винахідливість” суд нещодавно відміряв банківському службовцю три з половиною роки позбавлення волі з конфіскацією майна. Ще три “банківські” кримінальні справи з переліку тих, які були порушені співробітниками прокуратури в цьому році, також передані до суду, за рештою триває слідство.

У цьому контексті, певно, не зайве згадати і про те, що, згідно з нещодавно оприлюдненою обласним управлінням статистики офіційною інформацією, саме працівники комерційних банків та інших фінансових установ одержують найвищу на Полтавщині зарплату. Її середній рівень сягає 2420 гривень. Тож спритники серед банкірів стають шахраями і злодіями зовсім не від безгрошів’я.

Василь НЕЇЖМАК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.