Нещодавно одна із соціологічних служб провела опитування серед гірників Донбасу, яким пропонували назвати головні причини великої кількості аварій на вітчизняних шахтах. Так от — майже 80 відсотків опитаних найпершою причиною аварійності назвали застаріле та зношене обладнання. І мають рацію, бо нинішньому поколінню гірників доводиться обслуговувати механізми та техніку, на яких працювали ще їхні батьки та діди. На заміну підземних “раритетів” бодай на сучасне обладнання вітчизняного виробництва, як правило, немає коштів. А про суперсучасну техніку закордонних фірм залишається поки що тільки мріяти.
Оте шахтарське “Гм... там “нагорі” думкою багатіють” є дуже промовистим на тлі нинішніх перипетій, що пожвавішали навколо вугільної галузі. Зокрема, свою підтримку гірникам на День шахтаря “дуплетом” обіцяли і Президент України, і Прем’єр—міністр, які побували відповідно в Донецьку та Луганську. Давно очікуваний та обіцяний законопроект про підняття престижу шахтарської праці нарешті прийняли у Верховній Раді, й згодом глава держави підписав цей важливий документ. Однак чи стане це початком кінця експлуатації давно застарілого, а отже, небезпечного обладнання? Покаже майбутнє. А поки вітчизняні гірники, на жаль, змушені й надалі щозміни ризикувати, обслуговуючи дідівську і навіть прадідівську техніку. А яких висот досяг технічний прогрес у машинобудуванні для гірничої галузі — красномовно засвідчила спеціалізована виставка “Вугілля\Майнінг—2008”, що у вересні знову відбулася в Донецьку.
У “круті” магазини в центрі Донецька переважна більшість тутешніх жителів, не секрет, ходять, аби лише витрішки продавати. Тобто через дорожнечу й недоступність товарів у ці магазини навідуються тільки як у музеї чи виставкові зали. Приблизно те ж саме відчували й представники вітчизняної вугільної промисловості на виставці “Вугілля\Майнінг—2008”. Адже представлені тут суперсучасні вуглевидобувні, переробні технології та обладнання, на жаль, не по кишені українським шахтам.
Значення такої виставки для вугільного регіону, на думку фахівців, переоцінити важко. Адже йдеться про єдину українську гірничу виставку, що має вигляд своєрідного регулярного звіту вітчизняних та зарубіжних підприємств, науково—дослідних інститутів та центрів, що “обслуговують” вугільну галузь. Саме тут можна розгледіти найближчі перспективи щодо нових технологій видобутку та переробки палива, гірничої техніки та обладнання, засобів автоматизації, апаратури безпеки і захисту гірників.
Цьогорічна ювілейна виставка завдяки зусиллям організаторів — виставковому центру “ЕкспоДонбас” та німецькій компанії “Мессе Дюссельдорф” — продовжила позитивну динаміку приросту експонатів з усіх куточків світу. Порівняно з досі найбільш успішним 2006 роком кількість учасників—підприємств зросла більш як у півтора раза. Отож на ювілейній виставці були представлені 470 учасників із 14 країн світу: Німеччини, Великобританії, Чехії, Франції, Польщі, Росії, Казахстану, Туреччини, Австралії, США, Швейцарії, України. До речі, динаміка така: у 2002 році участь у донецькій виставці брали тільки 38 закордонних компаній, у 2006—му їх було 88, а тепер 109.
Напередодні форуму в “ЕкспоДонбасі” відкрили свій третій і найбільший сучасний виставковий павільйон загальною площею 10 тисяч квадратних метрів, де й вдалося розташувати обладнання всіх учасників. Завдяки цьому учасники та гості отримали можливість познайомитися з продукцією вугільного машинобудування, новими напрацюваннями науково—дослідних і проектно—конструкторських інститутів. Тут же можна було вивчити всі переваги кращих зразків вуглевидобувної та переробної техніки, підземного технологічного транспорту та іншого обладнання виробництва відомих зарубіжних компаній. Певна річ, були тут представлені і вітчизняні виробники такої техніки: Харківський машинобудівний завод “Світло шахтаря”, НКМЗ, Новогорлівський машинобудівний завод, інститут “Донгіпровуглемаш”. “Ми побачили чудову сучасну техніку, але не треба забувати, що державний сектор вугільної галузі нині в такому стані, що придбати дороге обладнання у нас немає фінансових можливостей, — сказав заступник керівника Мінвуглепрому Юрій Грядущий, який узяв участь у відкритті виставки. — Однак у майбутньому враховуватимемо поєднання цін і якості. Бо останнім часом з’явилося багато гірничої техніки китайського виробництва, є більш—менш доступне обладнання, яке пропонують інші закордонні фірми. Також проводимо моніторинг, аби дати можливість нашим підприємствам не тільки придбати сучасну техніку, а й ефективно її використовувати”.
Сподіватимемося, що ситуація зміниться вже на наступній спеціалізованій виставці, й вітчизняні вугільники відвідуватимуть її не як туристи, а як повноправні платоспроможні покупці.
Павло КУЩ
Что скажете, Аноним?
[22:06 17 декабря]
[20:36 17 декабря]
[07:00 17 декабря]
19:30 17 декабря
19:20 17 декабря
19:10 17 декабря
19:00 17 декабря
18:50 17 декабря
18:40 17 декабря
18:30 17 декабря
18:00 17 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.