Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Прожитковий мінімум від “Міттал Стіл”

За березень-квітень керівники ВАТ “Міттал Стіл Кривий Ріг” рапортували переможно: ці місяці стали рекордними для підприємства за обсягами виробництва і реалізації продукції за останні десять років його роботи.

Хоча січень-лютий виявилися важкими, індійців втішають подальші перспективи. Як заявив генеральний директор підприємства Нарендра Чодері, протягом нинішнього року вони мають намір продати понад сім мільйонів тонн своєї продукції, а вона, як відомо, на 90 відсотків є експортною. Більше того, “Міттал Стіл Кривий Ріг” нині не приховує планів щодо досягнення світового лідерства на металургійному ринку. Придбання свого головного європейського конкурента — компанії Arcelor — дозволить підприємству випускати вже понад 100 мільйонів тонн продукції на рік.

Проте майбутнє колишньої “Криворіжсталі” не слід вважати настільки безхмарним, як може здатися на перший погляд. Принаймні, якщо послухати голову Фонду держмайна Валентину Семенюк, то така нерадісна перспектива здається цілком реальною. За свідченням керівника приватизаційного відомства, сьогодні вже є нові претенденти на підприємство, готові викласти більшу суму, аніж нинішні власники. Окрім того, пані Семенюк звернула увагу на ще один позитивний аспект, який відкриється в разі нового продажу “Криворіжсталі”, — “щоб не було монополії не лише в Україні, а й у світі”. Ось так — не більше й не менше. “Міттал Стіл Кривий Ріг” прагне до монополії, а голова Фонду держмайна України висловлює рішуче “зась”. Причому не на словах, а на ділі. Саме Фонд держмайна 12 травня направив нинішнім власникам підприємства офіційне подання, в якому окреслив усі претензії стосовно невиконання взятих на себе інвестиційних зобов'язань, що мають бути усунені до 6 червня.

Вищезгадуваний Нарендра Чодері у своєму слові на недавній прес-конференції такі звинувачення відкинув категорично. Мовляв, суперечка виникла лише стосовно одного з 60 пунктів угоди, проте дуже важливого — щодо заробітної плати робітників підприємства. На невиконання цього пункту профспілки скаржаться вже давно. Їхній головний аргумент — виплати мають відбуватися згідно з встановленим Кабміном прожитковим мінімумом, однак у дійсності все відбувається інакше. Хоча спершу події розвивалися начебто в нормальному руслі. З 29 листопада 2005 року на підприємстві було встановлено розмір тарифної ставки для робітника першого розряду з нормальними умовами праці у розмірі прожиткового мінімуму (453 гривні). Проте надалі господарі комбінату його не переглядали, що й спричинило суперечку.

Фонд держмайна вперше перевірив “Міттал Стіл Кривий Ріг” у березні і зобов'язав керівництво підприємства переглянути тарифи заробітної плати у десятиденний термін і повністю виплатити 13-ту зарплату та інші виплати за 2005 рік. Але цього не сталося. Звідси і рішучість Фонду держмайна в його подальших діях.

Натомість пан Чодері стверджує, що в угоді йшлося про одноразове, а не постійне, підвищення виплат при зміні власника — це й відбулося ще минулого року. І поскаржився з приводу відразу 140 фінансових інспекцій, які відвідали комбінат лише протягом першого кварталу. Керівник комбінату висловив на адресу майбутнього уряду побажання, аби той знизив рівень контролю підприємств, мовляв, це сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні. При цьому генеральний директор звернув увагу на те, що певні рішення застосовуються тільки щодо “Міттал Стіл Кривий Ріг”. Мовляв, через цю умову порівняння комбінату з іншими підприємствами, які таких зобов'язань не мають, не на його користь: він втрачає конкурентоспроможність, і в разі продовження подібних дій, років за п'ять, може зазнати збитків.

Узагалі ж, як переконаний Нарендра Чодері, значну частину чуток щодо “Міттал Стіл Кривий Ріг” розповсюджують навмисне. І навів цифри, які їх спростовують. Зокрема, з початку року кошторис соціальних виплат збільшено до 120 мільйонів гривень, понад сiм мільйонів отримав профком для оздоровлення працівників підприємства, п'ять мільйонів виділено на професійну підготовку 16 400 співробітників. Не менш цікавий факт: нові господарі нинішнього року виділили більшу суму, аніж минулого, і для утримання футбольної команди “Кривбас”.

Профспілки проте мали намір провести акцію протесту, аж поки з Києва не надійшла заспокійлива інформація: 16 травня у ФДМУ відбулася зустріч керівництва ВАТ “Міттал Стіл Кривий Ріг”, зокрема генерального директора Нарендри Чодері та представників компанії “Міттал Стіл Німеччина ГмбХ”, із Валентиною Семенюк. Гендиректор ВАТ під час зустрічі висловився за те, щоб вирішення таких питань відбувалося винятково шляхом переговорів, у позасудовому порядку. Також було надано запевнення, що претензії, пред'явлені Фондом, буде розглянуто в найкоротший термін, повідомляє відомчий сайт. А вже 18 травня в інтерв'ю УНІАН пані Семенюк заявила, що керівництво “Міттал Стіл Кривий Ріг” погодилося з претензіями Фонду держмайна з приводу невиконання інвестиційних зобов'язань у частині перегляду тарифної сітки. Крім того, за її словами, ФДМУ очікує, що за результатами зборів акціонерів “Міттал Стіл Крівий Ріг” ухвалить рішення про виплату 13-ї зарплати. “Я побачу після зборів акціонерів, якщо цього не виконають, то й за другим пунктом буде висловлено претензію”, — наголосила голова Фонду держмайна. Щоправда, на сайті mittalsteel.com.ua жодного підтвердження цієї інформації немає.

Сергій ДОВГАЛЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.