Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чорна дірка українського авіапрому, або Куди поділися гроші, виділені на літакобудування в 2006—2007 роках.

[13:49 26 февраля 2008 года ] [ Україна молода, №38, 25 лютого 2008 ]

Наш авіапром, ніби чорна дірка в космосі, проковтує величезні бюджетні кошти, а замовлених літаків як не було, так і немає.

Тільки за 2006—2007 роки держава виділила: на спорудження Ан—70 — 300 млн. грн. (замовлено дві машини), на Ан—148 — 80 млн. грн. (замовлено дві машини), на Ан—32П — 171,8 млн. грн. (замовлено чотири машини). Разом — понад 550 млн. грн., не враховуючи грошей, отриманих за ці замовлення раніше. Але де ж літаки? Де “сімдесятки”, які повинні бути виготовлені ще в 2004 році? Де “сто сорок восьмі”, які слід було передати замовникові восени 2006 року? Де ескадрилья “повітряних пожежників”? На жаль, роль усієї цієї повітряної армади виконує єдиний Ан—32П, що піднявся в небо наприкінці минулого року.

Утім я не маю рації: звинувачувати всю нашу авіапромисловість у неефективному використанні перерахованих коштів усе ж несправедливо. Адже харківський авіазавод “ліг” ще в 2005 році й відтоді бюджетних грошей практично не отримував (свою частину витрат це підприємство встигло понести на декілька років раніше, і тепер його директор пан Науменко під слідством). А щодо згаданих 550 млн. грн., то 95% із них потрапило на рахунки київського авіазаводу “Авіант” — головно­го підприємства з виробництва Ан—70, Ан—148 і Ан—32П. При цьому, його керівник пан Шевченко навіть не під слідством. Навпаки, він отримав підвищення і зараз очолює концерн “Авіація України”! Саме ця обставина і непокоїть сьогодні багатьох у Міністерстві промполітики. Адже проект бюджету країни на поточний рік передбачає виділення літакобудівникам 590 млн. грн., тобто подвоєння обсягів фінансування! Природно, виникає запитання: як будуть використані ці кошти? Чи підуть вони, нарешті, на добудову літаків, чи будуть витрачені, як раніше, на підтримку “однієї з політичних сил”, такої співзвучної шахтарському характеру пана Шевченка?

Також із приводу нецільового використання бюджетних грошей занепокоєні й народні депутати. Так, наприкінці січня заступник глави Комітету з питань національної безпеки В’ячеслав Богуслаєв надіслав із цього приводу лист першому віце—прем’єру Олександру Турчинову. У документі, що потрапив у розпорядження редакції, прямо вказано, що “кошти, виділені на ці програми (Ан—70, Ан—32 і Ан—148), не принесли очікуваного результату — на початок поточного року парк літаків не збільшився”. У зв’язку з цим народний депутат просить першого віце—прем’єр—міністра ініціювати розгляд питання про перевірку цільового використання державних коштів, виділених “Авіанту”.

...Так, новому уряду України зараз нелегко — багато невідкладних питань доводиться вирішувати одночасно. Але й про авіацію забувати не можна. Необхідно все ж знайти можливість розібратися, як і куди пішли народні гроші, виділені на літакобудування в період 2006—2007 років. Інакше, скільки не виділяй нові сотні мільйонів гривень, українські літаки так і залишаться недобудованими.

Марія ПАРЧЕВСЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.