Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Велика ревізія Тимошенко

[14:17 25 января 2008 года ] [ Наша Батьківщина (Львів), 17 січня 2008 ]

Юлія Тимошенко доручила Міністерству юстиції проаналізувати всі акти Кабінету Міністрів України, видані у період з 4 серпня 2006 року по 18 грудня 2007 року.

Предметом експертизи стане виявлення можливих корупційних схем і зловживань при витрачанні бюджетних коштів, відчуженні державного майна тощо.  В ці дні увага більшості українців прикута до гучного старту реалізації соціальних обіцянок Юлії Тимошенко. Мільйони пенсіонерів з нетерпінням очікують збільшення січневих пенсій. Уряд пообіцяв, що до середини січня пенсії розноситимуть у колишніх (грудневих) розмірах, а далі почнуться виплати запланованих надбавок.

Ще більша кількість громадян переймається сьогодні процедурою виплат компенсацій за знеціненими вкладами в Ощадбанку СРСР, яка так різко стартувала. Як заявили члени Кабміну, майже 6 млрд. грн. надійдуть в Ощадбанк вже 11 січня, і ті, хто встиг зареєструватися, зможуть відразу ж отримати свою 1 тис. грн. Звичайно, народ сипнув у відділення банку — й створив собі та службовцям незручності.

Третя частина співвітчизників — щоправда, не така значна — стурбована іншими проблемами. Колишні чиновники уряду і багато з тих, хто поки що не позбувся свого крісла, з великою тривогою спостерігають за антикорупційним наступом нового уряду, що розгортається широким фронтом. Юлія Тимошенко доручила Міністерству юстиції проаналізувати всі акти Кабінету Міністрів України, видані у період з 4 серпня 2006 року по 18 грудня 2007 року. Предметом експертизи стане виявлення можливих корупційних схем і зловживань при витрачанні бюджетних коштів, відчуженні державного майна тощо.

Прем'єр-міністр України оголосила про відновлення функціонування програми “Контрабанді — СТОП!”. Вона нагадала, що після відставки її уряду у 2005 році дія цієї програми припинилася-- “разом з усією боротьбою з контрабандою, кордони фактично використовувалися для найпотужнішої контрабанди, яка тільки може бути в нашій країні”. Глава уряду повідомила, що буде розглянуто дві конкретні постанови, які дадуть можливість Митній службі та іншим структурам навести лад на кордонах.

Ця заява Тимошенко виглядає дещо неоднозначно. Якщо в” дорученні Мін'юсту зазначений період перевірки щодо корупції актів за період тільки з 4 серпня 2006-го — тобто з моменту призначення прем'єр-міністром Віктора Януковича, то слова про контрабанду, що поновилася після відставки Юлії Тимошенко у вересні 2005 року — це камінь у город Юрія Єханурова, який змінив тоді її на посту глави уряду.

Проте два найбільш резонансних напрями антикорупційної ревізії, про які було оголошено днями урядом, — це перевірка фінансових зловживань у вугільній галузі і в корпорації НАК “Нафтогаз України”. Оскільки саме в енергетичних галузях обертаються багатомільярдні бюджетні кошти, значна частина яких осідає в кишенях державних чиновників.

Негараздам у вугільній галузі Юлія Тимошенко присвятила свій час відразу ж після її призначення на пост глави уряду. Ще в грудні, як відомо, Кабмін у терміновому порядку погасив заборгованість за зарплатами перед шахтарями в розмірі близько 500 млн. грн. Також Прем'єр-міністр виїжджала особисто до Донецька на шахту ім. Засядька у зв'язку з низкою аварій там, які призвели до людських жертв.

Про те, що в Мінвуглепромі при уряді Януковича відбувалися у величезних масштабах фінансові зловживання, добре відомо. У вересні минулого року були оприлюднені результати перевірки цього відомства аудиторами Рахункової палати. Результати цієї ревізії були вкрай негативними. “Фактично Мінвуглепром стає бездонною прірвою, куди у все більших розмірах вимиваються кошти державного бюджету”, — наголошувалося в повідомленні прес-служби Рахункової палати. При цьому розміри державних грошей, що виділяються на підтримку вугільної галузі, — небачено великі. У 2006 році на ці цілі було витрачено 3,5 млрд. грн., минулого року — близько 5,7 млрд. грн.

Ну а значна частина з цих мільярдів до кінцевого адресата просто не доходила. У вугільній галузі, як і в інших сферах економіки, використовувалися традиційні махінаторські схеми — необхідне обладнання, механізми тощо через мережу посередницьких фірм купувалися за ціною, яка в 5-6 разів перевищує реальну вартість. Конвертаційні структури отримували за свої послуги 5-10% від коштів, що прокручувалися через них, а інше потрапляло в кишені галузевих чиновників і посадовців, що їх покривали.

Наскільки нахабно і масштабно проверталися такі справи, можна судити з історії з убивством полковника МВС Романа Єрохіна, яка наробила галасу у 2006 році. Нагадаємо, Єрохіна викрали 26 липня неподалік Оболонського РУВС Києва. Потім його тіло з вісьмома вогнепальними пораненнями і з руками в кайданах знайшли в лісі. Раніше Єрохін працював заступником начальника УБОЗ Донецької області з економічних злочинів і вийшов на слід найбільшого конвертаційного центру, що базується в одній з фінансових установ Донецької області.

Юлія Тимошенко також оголосила про намір уряду суворо перевірити фінансово-господарську діяльність НАК “Нафтогаз України”. Вона повідомила, що незабаром відбудеться доповідь нового керівника цієї компанії про її діяльність за останні сім років, і пообіцяла членам уряду інформацію про те, “що зробили з найпотужнішою газотранспортною системою України”. Уряд створив міжвідомчу комісію для перевірки, до складу якої увійшли представники майже всіх силових структур, а також Контрольно-ревізійного управління, Мінфіну, Мінекономіки та інших центральних органів влади.

Днями оприлюднили результати перевірки “Нафтогазу”, яку провели представники Тендерної палати. Голова правління Тендерної палати України Володимир Лаба розповів, щокрема, що зловживання НАК “Нафтогаз України” у сфері тендерних закупівель нанесли збитки державі у розмірі 1,5 млрд. грн.

Проте між Тимошенко і Ющенком надалі можуть виникнути розбіжності щодо діяльності цієї перевіряльної комісії. Адже Юлія Володимирівна, схоже, не збирається обмежувати період, за який треба провести ревізію, лише часом останнього прем'єрства Януковича. Вона вже заявила, що інспектувати потрібно аж за сім років — тобто включаючи й час, коли “Нафтогазом” керував О. Івченко.

Перевірка торкнеться інтересів не лише головного українського акціонера РУЕ Дмитра Фірташа, який фінансував останню передвиборчу кампанію Партії регіонів, а й інших дуже впливових українських діячів.

Загалом в Україні починається грандіозний захід щодо боротьби уряду Тимошенко з корупцією в усіх сферах економіки і державного управління. Щось приблизне відбувалося і в 2005 році — під час першого прем'єрства Юлії Тимошенко. Й тоді було досягнуто певних результатів.

Нагадаємо, наприклад, самостріли Кирпи і Кравченка або терміновий від'їзд за кордон низки помітних політиків і бізнесменів (багато хто пересидів тоді в Росії, а хто багатший — навіть у Швейцарії). І найбільший металургійний комбінат “Криворіжсталь” Юлії Тимошенко тоді вдалося відібрати у Ахметова і зятя Кучми — Пінчука, з подальшою ефектною реприватизацією.

Громадяни України схвально сприймають такі процеси і з хвилюванням обговорюють, наскільки далеко вдасться українській владі просунутися у справі боротьби з корупцією цього разу. Чи не затихнуть ці благі процеси вже в найближчому майбутньому, як це траплялося вже в Україні неодноразово...

Юрій ГЛУХОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.