Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Валерій Писаренко: “Регіони” продовжують політичне свинство

[15:44 21 декабря 2007 года ] [ Україна молода, №237, 21 грудня 2007 ]

Представник БЮТ цінує сьогоднішню позицію Блоку Литвина і сподівається, що серед “менш поміркованих опозиціонерів” — “регіоналів” та комуністів — немає політичних самогубців.

Останній (перед паузою) день роботи Верховної Ради порадував досить несподіваним сюрпризом. У стані опозиції намітився деякий розкол, а одночасно — й дрейф Блоку Литвина у бік демократичної коаліції. Принаймні “литвинівці” підтримали ідею більшості повернутися до роботи тільки після того, як ЦВК зареєструє нових парламентаріїв, а поскубана після обрання уряду більшість знову доросте до необхідних їй 226 “багнетів”. За це БЮТ вустами сьогоднішнього співрозмовника “УМ”, молодого, але дуже амбітного депутатаюриста Валерія Писаренка обіцяє Литвину підтримку в тому разі, якщо БЛ висуватиме свою — альтернативну Богатирьовій і Мартинюку — кандидатуру на посаду першого віцеспікера. Тим часом ображена на всіх і на вся опозиція вимагає оголосити більшість неіснуючою, адже голосів у коаліції після формування уряду — minimum minimorum — “менше малого”.
ПР і КПУ гризуться, а Литвин набирає бали

— Пане Валерію, на засіданні ВР у середу “регіоналка” Олена Лукаш уже попрощалася з коаліцією, якій тепер бракує 226 голосів. Вона має рацію?

— Коаліція складається з депутатських фракцій, а не з окремих депутатів — це до відома Партії регіонів. У разі складення депутатом своїх повноважень його місце посідає наступний за списком, що найближчим часом, власне, і буде зроблено.

— У питанні перенесення засідань ВР до того моменту, коли ЦВК зареєструє депутатами наступних 14 “списочників” від БЮТ і “НУ-НС”, вас несподівано підтримав Блок Литвина...

— Блок Литвина нас підтримав якраз “сподівано”. Була домовленість, що всі фракції голосують за перенесення засідань на вівторок. Але комуністи та “регіонали” таку домовленість порушили, і політичне свинство з боку Партії регіонів продовжилось...

— Отже, Литвину, говорячи сленгом, — “зачот”?

— Ми розглядали раніше і розглядаємо тепер запрошення Блоку Литвина якщо не до коаліції, то принаймні до більш тісної співпраці в парламенті. Другим віцеспікером ВР від БЮТ визначений Микола Томенко. А Блок Литвина, наприклад, виносить на посаду першого віцеспікера свою кандидатуру, а “регіонали” та комуністи — свою. Як ви думаєте, за якого кандидата ми швидше проголосуємо? Очевидно, що не від тієї політичної сили, яка не тримає свою обіцянку. Окрім того, поки комуністи та Партія регіонів торгуються за парламентські комітети, тут так само може відбутися певний перерозподіл комітетів на користь інших представників опозиції.

— У мене таке враження, що Литвину в опозиції залишатися вже недовго. Після ваших оцінок і прогнозів йому, помоєму, пряма дорога — в парламентську більшість...

— Сьогодні взагалі не видно підстав, які утримують Литвина від входження до коаліції. Його представники — люди демократично налаштовані, його виборча програма і обіцянки виборцям — до певної міри збігаються з нашими, так що... Принаймні, якщо він і залишатиметься в опозиції, це буде більш поміркована опозиція, ніж та, яку зараз намагаються побудувати комуністи та Партія регіонів.
Кістки під ЦВК, цвинтарі “під куполом” та звалища історії в цілому

— Чи може бути заблокована робота ЦВК, яка має зараз якомога скоріше зареєструвати нових депутатів? Скажімо, через “хворобу” когось із членів Центрвиборчкому чи просто невихід на роботу?

— Теоретично — так. Достатньо членам ЦВК від теперішньої опозиції не прийти на засідання — і робота комісії буде паралізована. Але в цьому випадку голова Центрвиборчкому зробить подання на ім’я Президента країни, і Президент поставить перед Верховною Радою питання про їх звільнення. Такі люди більше ніколи не будуть працювати в цій установі. А правоохоронні органи, я думаю, дослідять, із чим пов’язаний їхній саботаж.

— Прекрасний план. От тільки у Верховної Ради немає наразі 226 голосів, та й місяць, протягом якого ВР мусить розпочати роботу, спливе швидше, ніж правоохоронні органи вникнуть у прогули “цевекістів”...

— Ну, ми гірший варіант розглянули... А взагалі невже Партія регіонів захоче, щоб її рейтинг упав до нуля? Адже тоді вся країна побачить, хто насправді гальмує роботу парламенту!

— А якщо саботаж матиме місце не з боку ЦВК, а зі сторони Партії регіонів, яка не прийде на присягу нових депутатів?

— Народний депутат складає присягу перед Верховною Радою України — так говорить закон. Як бачите, тлумачення цього можуть бути різні.

— Словом, ви переконані, що у вівторок-середу Рада продовжить свою роботу в повному складі?

— Хіба що “Регіони” кістками ляжуть під ЦВК, не прийдуть на засідання Верховної Ради... Але тоді вони опиняться на цвинтарі парламентаризму. Якщо ж вони хочуть контролювати події у державі, їм доведеться змиритися з тим, що вибори вони програли, і при владі — інші люди.
Єхануров — не ворог, “новачки” — не зрадники

— До Блоку Тимошенко скоро приєднаються депутати з другої половини другої сотні списку БЮТ. Місця в них, м’яко кажучи, не “козирні”; очевидно, серед них можуть трапитися й не вельми перевірені люди. Проте саме в їхніх руках опиниться зараз знаменита “золота акція”, адже достатньо перекупити один голос — і пані Лукаш вдруге повторить: “До побачення, коаліціє!”. Не страшно за новачків?

— Наш блок, як ви пам’ятаєте, залишали деякі люди заради тих чи інших преференцій у 2006 році — тоді номер мандату не виступав гарантією якості. Тож зараз ми сформували усі 450 позицій таким чином, щоб кандидати в депутати від Блоку Тимошенко були достойними людьми. Звісно, ми не можемо гарантувати, що чиясь рука не схибить і не потягнеться за ласим шматком. Але політична історія вже, помоєму, дала оцінку таким людям і таким діям — за прикладом Мороза далеко ходити, здається, не треба.

— Давайте про іншу несподіванку. Про Юрія Єханурова у кріслі міністра оборони. У вас немає відчуття, що йому відведена роль “Порошенка-2”, такого собі другого центру впливу в уряді Тимошенко?

— Мені нещодавно один колега з Партії регіонів сказав, що Єхануров протиставлений вам, як борець з Юлею... Та мені здається, що не це є важливим. А те, що існують 226 голосів, необхідних для того, щоб зняти того чи іншого міністра. Думаю, що вже за сто днів ми будемо аналізувати роботу нового уряду, і якщо діяльність одного з урядовців не відповідатиме необхідним вимогам, йому, я переконаний, знайдеться заміна.

— Але Єхануров — не просто “той чи інший” міністр. Якщо будуть прийняті зміни до закону про Кабмін, міністр оборони буде виведений з-під контролю Прем’єрміністра...

— Ми все-таки є командою. Якщо в цій команді виникнуть проблеми — тоді будемо думати, як їх розв’язати. На сьогодні Єхануров не виявляє ознак ворожості щодо Юлії Володимирівни. А згодом, я переконаний, ми взагалі перестанемо говорити про те, хто з “НУНС” протистоїть БЮТ або навпаки, а говоритимемо лише про те, як спрацювала демократична коаліція.

— Усе ж таки: що казали в кулуарах із приводу того, чому саме Єханурова висунули на посаду міністра оборони — людину, яка, даруйте, не надто палко любить вашу лідерку, а тим паче — її ідею про скасування у 2008-му призову?..

— Мені нічого не відомо про почуття Єханурова до Юлії Володимирівни. Так, критикував він її неодноразово... А з приводу розмов... Власне, “Наша Україна” дізналася про цю кандидатуру вже тоді, коли Президент приїхав до Верховної Ради.
“Нам потрібні 48 годин у добі”

— Ми вже згадали в розмові закон про Кабмін. Ухвалення змін до цього акта несе певний перерозподіл владних повноважень між урядом та Президентом. БЮТ підтримає поправки до закону, на яких так наполягає Віктор Ющенко?

— Насправді діючий закон про Кабмін ніякі повноваження у Президента не вилучив — усі вони окреслені Конституцією. Закон про Кабмін чіткіше розставив акценти в певних процедурних моментах: наприклад, якщо Президент не вчиняв ті чи інші дії, коаліція депутатських фракцій могла в окремих випадках перебрати на себе функції глави держави. Зараз подібні можливості можуть бути повернуті главі держави, але спекулювати довкола цього не варто. Краще вже спекулювати довкола Конституції, яка потребує змін.

— Інший невідкладний закон — про бюджет — прийматимуть, за словами Олександра Турчинова, в “екстремальних умовах”. Що малося на увазі?

— Екстремальність у даному разі полягає в термінах щодо його ухвалення. У нас на це залишився тиждень. І це при тому, що лише днями був сформований уряд і наразі відсутній профільний парламентський комітет. Очевидно, щоб усе встигнути, нам будуть потрібні 48 годин на добу. А краще навіть 96...

— А щодо іншого першочергового закону? Тимошенко свого часу обіцяла опозиції значні преференції. Якою мірою вони відображені в законі про опозицію, над яким працював БЮТ?

— Цей закон спочатку дійсно готували юристи Блоку Тимошенко, але потім його узгоджували представники й інших фракцій. Він передбачає виняткові права для опозиції: право на формування основних комітетів ВР, право контролювати фінансову сферу діяльності державних органів влади, а саме — Рахункову палату тощо.

— До речі, про розподіл парламентських комітетів. Судячи з повідомлень ЗМІ, бодай із цим питанням усе визначено: принаймні імена кандидатів у керівники комітетів уже відомі, як і приналежність їх до тієї чи іншої політичної фракції...

— На жаль, ні. Якраз майже в кожному повідомленні ЗМІ — свій варіант розподілу комітетів. Партія регіонів досі не подала своїх представників до жодного комітету. Так що питання буде вирішене не раніше ніж у вівторок.

Писаренко Валерій Володимирович

Народився 8 липня 1980 року в Новій Каховці.

У 1997му — вступив до Академії адвокатури України при Київському університеті ім. Шевченка. В 2002му отримав диплом адвоката.

26 березня 2006 року Валерія Писаренка було обрано народним депутатом Верховної Ради України V скликання від Блоку Юлії Тимошенко. В парламенті працював у Комітеті з питань правової політики, був головою підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції та нотаріату. Вдруге обраний до Ради після позачергових парламентських виборів — також за списком БЮТ (№ 75).

Наталія ЛЕБІДЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.