Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Золотий дощ на Ахметова

[15:28 25 января 2008 года ] [ Газета.24 (Львів), 21 січня 2008 ]

Подорожчання руди принесе Ренату Ахметову сотні мільйонів доларів додаткового прибутку цього року.

А іншим металургійним олігархам доведеться боротися за збереження наявних доходів.

Все — руда

— Задимлені металургійні заводи й курні рудники дали Рінату Ахметову $1,026 млрд. чистого прибутку в 2006 р. Прогнози на цей рік ще сприятливіші для олігарха — доходи й прибуток його бізнесу значно зростуть. Панові Ахметову допоможе заробити загальносвітова тенденція до різкого подорожчання природних ресурсів.

Звичайним українцям ця тенденція помітна зі зростання цін на бензин, які відображають рух світових нафтових котирувань. Але дорожчає не лише нафта. Вартість залізної руди цього року зросте, за різними оцінками, від 30% до 50%. “Очікується, що з квітня ціни на руду зростуть на 30-40%”, — каже Олег Юзефович, аналітик інвесткомпанії “Альфа-Капітал” (Київ). Ще більше має збільшитися вартість вугільного коксу, який використовуєть ся в металургійному виробництві. Потенціал зростання цін може скласти 70%.

В Україні левову частку вигоди від цього подорожчання одержить Рінат Ахметов. Його компанії добувають половину залізної руди в Україні, а також близько чверті вугілля в країні. Збільшення виторгу рудних компаній означатиме практично рівнозначне зростання прибутку. “Витрати гірничозбагачувальних комбінатів у короткостроковій перспективі значно зростати не будуть”, — каже Андрій Петрук, аналітик інвесткомпанії “Сінком”.

За підсумками цього року чистий прибуток тільки металургійного бізнесу пана Ахметова може перевищити 1,5 млрд. долл. Хоча треба відзначити, що тепер частиною прибутку мільярдер змушений буде ділитися з бізнесменом Вадимом Новінським, який торік став його молодшим партнером. Саме пан Новінський дав можливість Рінату Ахметову зайняти такі позиції на ринку залізної руди, віддавши йому найбільший в Україні Інгулецький гірничозбагачувальний комбінат (ГЗК). В обмін він одержав 25% компанії “Метінвестходдинг”, у якій зосереджений металургійний бізнес найбагатшого жителя України.

Плюс Жеваго, мінус Тарута

На різке збільшення прибутку можуть розраховувати й компанії, які контролюють іншу половину видобутку залізної руди в Україні. Це російська група “Євраз” (власники — Роман Абрамович і Олександр Абрамов), а також компанія Ferrexpo (належить наймолодшому українському мільярдерові й депутатові парламенту від БЮТ Костянтину Жеваго). Крім того, додатковий прибуток дістанеться й компанії “Арселор Міттал Кривій Ріг” (колишня “Криворіжсталь”).

А от іншим українським олігархам, які володіють металургійними підприємствами, прийдеться несолодко, їхні видатки на придбання руди й коксу зростуть. А от чи покриє подорожчання сировини зростання цін на сталь, поки що незрозуміло. За прогнозами експертів, вона теж подорожчає, але не більше ніж на 20-25%. Ситуація із сировиною “ймовірно, призведе до зниження маржі для виробників, які не контролюють джерела залізної руди, коксу, чавуну й металобрухту” , йдеться в грудневому прогнозі міжнародного рейтингового агентства Fitch. Поборотися за збереження прибутку доведеться корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (Віталій Гайдук і Сергій Тарута), Маріупольському меткомбінату ім. Ілліча (перебуває під контролем екс-депутата парламенту від Соцпартії Володимира Бойка). У непростій ситуації опиниться й меткомбінат “Запоріжсталь” (належить Володимиру Сацькому, Алексу Шнайдеру й Едуарду Шифріну).

Сховати від Тимошенко

Завадити зростанню прибутку Ріната Ахметова та інших власників рудних компаній може прем'єр Юлія Тимошенко. Тиждень тому вона заявила, що податкове навантаження на українські гірничозбагачувальні комбінати “в кілька разів менше”, ніж на аналогічні російські підприємства. І заявила про необхідність удвічі збільшити збір податків із підприємств Дніпропетровської області, в якій розташовані основні рудні компанії. “Збільшення податкового тягаря й подорожчання електроенергії, найімовірніше, призведуть до зростання витрат ГЗК”, — додає Андрій Петрук.

Крім того, пані Тимошенко різка критикувала Антимонопольний комітет, без згоди якого Рінат Ахметов не зміг би одержати контроль над стількома ГЗК. А зараз вона намагається змістити голову відомства Олексія Костусєва, колегу Ріната Ахметова по Партії регіонів. Щоб уникнути звинувачень у монополізмі, компанія пана Ахметова уклала контракти на поставку руди з ІСД і “Запоріжсталлю”, в яких зафіксувала ціну сировини на рік. Але чи допоможе це мільярдерові зберегти свої ринкові позиції й прибуток, поки що невідомо.

Костянтин КРАВЧУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.