Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Металлурги требуют отменить приказ Минтранссвязи о тарифах

Необхідність такого рішення Мінансзв'язку мотивує прагненням вибавити жалюгідну ситуацію в галузі, до фактично привело колишнє керівництво.

К Президенту Украины В.А. Ющенко обратились председатель Федерации металлургов Украины B.C. Харахулах, председатель правления — генеральный директор ОАО “Запорожсталь” В.А. Сацкий, председатель правления — генеральный директор ОАО “ММК им.Ильича” B.C. Бойко, генеральный директор ОАО “МК “Азовсталь” Д.А. Лившиц, генеральный директор ЗАО “ММЗ” И.М. Смияненко, генеральный директор ОАО “ЕМЗ” А.Л. Подкорытов, генеральный директор ОАО “Алчевский МК” Т. Г. Шевченко, генеральный директор ОАО “ДМК им. Дзержинского” И.Д. Буга с протестом против повышения железнодорожных тарифов на грузовые перевозки, предусмотренного проектом приказа “Про индексацию тарифов на перевозку грузов железнодорожным транспортом Украины”, введение которого планировалось с 1 января 2008 года. Приводим текст обращения.

Необхідність такого рішення Мінансзв'язку мотивує прагненням вибавити жалюгідну ситуацію в галузі, до фактично привело колишнє керівництво. При цьому єдиним інструментом поліпшення ситуації на залізничному транспорті керівництво галузі бачить не в поліпшенні якості управління й підвищенні ефективності роботи “Укрзалізниці”, а в механічному підвищенні тарифів на 45%. Для металургів прийняття цього наказу приводить до підвищення витрат на перевезення вантажів не менш ніж на 54% (2,6 млрд. грн.). Особливо слід зазначити, що в умовах гострого дефіциту рухомого складу внаслідок багаторічної політики “Укрзалізниці” щодо непроведення оновлення рухомого складу, металурги були вимушені переорієнтувати значні кошти з фінансування енергозберігаючих технологій на придбання вантажних вагонів. Наслідком такої ініціативи металургів є додаткові збитки у розмірі 230 млн. грн. за рахунок зменшення знижок до тарифів при перевезеннях у приватному рухомому парку.

Мінтрансзв'язку, посилаючись на необхідність утворення для залізниць України рівних економічних умов з іншими суб'єктами господарювання та зменшення відставання від індексу цін виробників промислової продукції, передбачає в наказі щоквартальну індексацію тарифів та підвищення їх рівня на кінець 2008 р. проти грудня 2007 р. Від введення в дію індексації залізничних тарифів з 1 лютого 2008 p., згідно “Аналізу регуляторного впливу прийняття наказу Мінтрансзв'язку “Про індексацію тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України”, додаткові витрати суб'єктів підприємницької діяльності складуть 6,5 млрд, грн., з яких витрати підприємств гірничо-металургійного комплексу зростуть на 3,358 млрд. грн., у тому числі металургійних підприємств — на 2,83 млрд, грн., а гірничорудних підприємств — на 528 млн. грн.

При цьому Мінтрансзв'язку посилається на те, що тарифи на залізничні перевезення в Україні нижчі, ніж у Європі й навіть у Росії. Від ділових кіл укривається, що РФ застосовує понижуючі коефіцієнти для різних видів внутрішніх вантажних перевезень, тим самим надаючи перевагу своєму виробникові, у тому числі особлива увага приділяється гірничо-металургійному комплексу.

У травні 2007 року Мінтрансзв'язку були встановлені розміри знижок до тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у власних вагонах, які були призначені стимулювати збільшення інвестицій у приватний вагонний парк. Але менш ніж через рік, вже після того як приватні компанії почали реалізувати великі інвестиційні проекти по придбанню вагонів, правила гри знову міняються. Причому нові розміри знижок вже не дозволяють окупити здійснені інвестиції приватних інвесторів навіть за 15 років, що робить їх вкрай неефективними. Враховуючи значний знос рухомого складу та неспроможність “Укрзалізниці” відновлювати свої основні засоби, введення механізму стимулювання приватних інвестиціи сприятиме, у першу чергу, поповненню рухомого складу, по друге — це пряме зростання фінансового стану “Укрзалізниці” і, як наслідок, збільшення надходжень до бюджету, а також додаткова можливість використання фінансових ресурсів на оновлення верхньої будови колії, тяглового складу тощо.

Дана ініціатива Міністерства транспорту несе загрозу стабільному розвитку української економіки й обов'язково приведе до падіння приросту промислового виробництва, що буде спровоковано відсутністю необхідної кількості рухомого складу. Вже сьогодні металурги зазнають труднощів при поставках сировини й збуті своєї продукції.

Внесок ГМК в економіку держави як експортноорієнтованої галузі важко переоцінити: 28% промислового виробництва й 43% валютних надходжень! На сьогодні за рахунок ГМК України здійснюється близько 53% всіх вантажних перевезень „Укрзалізниці”. Запропоноване збільшення експортних залізничних тарифів неодмінно приведе до витіснення національних виробників зі світових ринків (Азія, Східна й Центральна Європа), які відразу ж будуть зайняті конкурентами, тому що продукція вітчизняних металургів в умовах високого рівня витрат (застарілі технології, низька якість вітчизняної сировини при неадекватно високій його вартості, збільшена вартість перевезень сировини у середньому на 58% і вартість вантажних перевезень металу на експорт на 48,7 % (від $10 до $30) стає неконкурентоспроможною за ціною або збитковою, що не дозволить підтримувати необхідний баланс коштів як для закупівлі сировини, так і для сплати перевезень.

Рішення проблем “Укрзалізниці” за рахунок всієї української промисловості приведе до вимивання обігових коштів, під загрозу зриву будуть поставлені програми по енергозбереженню й технічному переозброєнню, зменшаться відрахування на соціальні програми. Занепад підприємств галузі приведе до значного скорочення надходжень у бюджет і росту безробіття, що загрожує Україні великою соціально-політичною кризою.

Виходячи з вищевикладеного, пропонуємо:

1. Призупинити дію пункту 2 наказу Мінтрансзв'язку від 17.01.2008 р. № 43 та пункту 1 в частині введення з 01.04.2008, з 01.07.2008 та з 01.10.2008 коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України.

2. Невідкладно створити робочу групу/міжвідомчу комісію при Мінекономіки для розробки рекомендацій з регулювання транспортних тарифів за участю представників організацій роботодавців ГМК.

3. Надалі для вирішення проблеми регулювання тарифів природних монополістів пропонуємо створити незалежний орган, наприклад, Комісію з регулювання цін і тарифів природних монополій, за аналогією з діючими службами інших країн (наприклад РФ).

4. Для вирішення проблеми стимулювання росту парку нового приватного рухомого складу необхідно забезпечити:

— введення економічно обгрунтованих знижок до тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у Власних залізничних вантажних вагонах;

— прийняття додаткової адекватної інвестиційної знижки (по наших розрахунках не менш 10%-15%) до знижок до

тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у власних залізничних вантажних вагонах для нового1 приватного складу строком експлуатації' до 5 років;

— стабільну тарифну політику відносно приватних перевізників на строк не менш 5 років.

5. В місячний термін доопрацювати наказ Мінтрансв'язку “Про індексацію тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України” з” врахуванням наших пропозицій.

B.C. Харахулах, голова Федерації металургів України; В.А. Сацький, голова правління — генеральний директор ВАТ “Запоріжсталь”; B.C. Бойко, голова правління — генеральний директор ВАТ “ММК ім. Ілліча”; Д.А. Лівшиць, генеральний директор ВАТ “МК “Азовсталь”; 1-М. Сміяненко, генеральний директор ЗАТ “ММЗ”; О.Л. Подкоритов, генеральний директор ВАТ “ЄМЗ”; Т.Г. Шевченко, генеральний директор ВАТ “Алчевський МК”; І.Д. Буга, генеральний директор ВАТ “ДМК ім. Дзержинського”

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.