Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Ми — лідери!

[16:54 22 февраля 2008 года ] [ Програма-плюс (Кременчук), 8 лютого 2008 ]

Серед тих, хто псує навколишнє середовище Міністерство охорони навколишнього природного середовища України склало перелік об'єктів, які найбільше забруднюють довкілля в Україні.

Полтавська область і, зокрема, Кременчук у такому рейтингу задніх не пасуть: три підприємства увійшли до першої сотні найбільших забруднювачів, повідомляє обласне комунальне агентство “Новини Полтавщини”.

“Героїв” треба знати в обличчя. І хоча нижчепереліченими назвами нікого не здивуєш, все одно називаємо: AT “Укртатнафта”, ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” та Кременчуцька ТЕЦ ВАТ “Полтаваобленерго”.

А тепер про те, скільки саме різної гидоти ми отримали від них. AT “Укртатнафта” викинуло у повітря 21,631 тис. т забруднюючих речовин, ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” — 9,396 тис.т, Кременчуцька ТЕЦ ВАТ “Полтаваобленерго” -1,655 тис.т.

Для того, щоб народ зрозумів, багато це чи мало і що із забруднювачами повітря борються, наводяться такі дані: порівняно з 2006 роком зменшили обсяги викидів AT “Укртатнафта” та Кременчуцька ТЕЦ ВАТ “Полтаваобленерго” — на 6,8% і 10,2% відповідно, а ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” не набагато збільшив викиди — на 0,07%. (Що буде в атмосфері, коли побудують металургійний комбінат?)

Тепер про те, чим конкретно нас отруюють. У складі викинутих забруднюючих речовин AT “Укртатнафта” 73% становили неметанові леткі органічні сполуки. Для викидів ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” характерна присутність значної кількості (27%) речовин у вигляді суспендованих твердих частинок. У викидах Кременчуцької ТЕЦ 99% складають сполуки азоту.

Не залишається без забруднення і вода. Зворотних вод у поверхневі водні об'єкти AT “Укртатнафта” відведено 0 тис.м3, ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” — 1321,6 тис.м3 (у т.ч. недостатньо очищених 1321,6 тис. м3), Кременчуцька ТЕЦ ВАТ “Полтаваобленерго” 1110,3 тис.м3. І порівняння з 2006 роком: загальний обсяг відведених ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” зворотних вод збільшився на 13%, забруднені води, скинуті у р. Сухий Кобелячок мають категорію недостатньо очищених через перевищення граничнодопустимого скиду по БСК5 та залізу загальному, тоді як у 2006 р. були нормативно очищені. Кременчуцька ТЕЦ ВАТ “Полтаваобленерго” незначно збільшила загальні скиди — на 0,17%, скинуті води нормативно очищені.

Є ще сумні дані щодо утворення та розміщення (на території підприємств) відходів І-ІІІ класів небезпеки. Вся небезпечна продукція вимірюється тоннами і зберігається на територіях підприємств. Чи вічно? Залишається лише сподіватися, що за подальшою долею небезпечних відходів стежать відповідні органи. Головне, щоб відповідним чином, бо ті дані про склад повітря, яким дихаємо, та води, яку споживаємо, ніяк не надихають.

А окрім того, вважають екологи, існує ще один цікавий момент, за яким ніхто не стежить. Полягає він у тому, що практично не ведуться дослідження сполук, які утворюють в атмосфері суміші відходів. Адже різні заводи скидають в одне небо різні відходи, а ці відходи там взаємодіють. Результати таких взаємодій досить непередбачувані, прикладом можуть бути кислотні дощі.

Оксиди азоту у 10 разів небезпечніші для людини, ніж CO (чадний газ), викидаються в повітря переважно підприємствами, які виробляють азотну кислоту й нітрати, анілінові барвники, целулоїд, віскозний шовк, а також паливними агрегатами ТЕС і ТЕЦ, металургійними заводами й спричинюють утворення кислотних дощів.

Л. ТАРАСОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.