Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Донеччани мріють про Європу

[14:16 27 сентября 2007 года ] [ Газета по-киевски, 26 сентября 2007 ]

Число потенційних емігрантів зі Сходу України зростає.

Третина українців хоче виїхати на постійне місце проживання в країни Європейського Союзу, а більше чверті українців не проти жити в Росії. А от до США хотіли б виїхати всього 18 % наших громадян. Такими є результати всеукраїнського соціологічного дослідження, проведеного Київським Інститутом проблем управління ім. Горшеніна з 3 по 12 вересня.

Як повідомив директор Інституту Кость Бондаренко, найвищий відсоток потенційних емігрантів виявлено на Донбасі (51 %), Криму (47 %) і Харкові (43%).

“Причому для донеччан країни ЄС, Росія та США є однаково привабливими”, — зазначив Кость Бондаренко.

Та все ж, число тих, кому в Україні живеться непогано і які не хочуть емігрувати закордон, перевищує число незадоволених. Подобається жити в Україні 47, 1 % опитаних, тоді як тих, кого не влаштовує життя в цій країні — 27, 2 %.

“Ці респонденти мають краще матеріальне становище у порівнянні з тими, хто дав негативну відповідь, — прокоментував результати опитування Кость Бондаренко, — Ці люди бачать перспективи України та пов´язують своє майбутнє саме з цією країною”.

Незважаючи на те, що українців приваблюють європейські країни, але так звані європейські цінності властиві не більше, ніж половині населення України. Наприклад, свобода інформації має значення для 46 % опитаних, свобода пересування — для 40 %, а свобода підприємництва — лише для чверті громадян нашої країни.

Інша важлива тенденція, яку виявив в ході дослідження Інститут Горшеніна полягає в тому, що українці мають доволі низький рівень політичної грамотності і політичної культури.

“Не дивлячись на те, що чверть опитаних заявила, що стала краща розбиратися у політиці, дослідження показує, що українці перебільшують своє розуміння політичної ситуації, — зазначив Кость Бондаренко, — Наприклад, третина опитаних переконана, що Президент має однакові повноваження з Прем’єр-міністром для вирішення соціальних та економічних проблем в Україні”.

Такі дані дають підстави соціологам стверджувати, що українці не можуть зробити усвідомлений вибір. Чверть виборців вирішать, за кого голосувати, в останній тиждень перед виборами, або ж в день виборів.

Пан Бондаренко також розповів, що переважній більшості опитаних українців не доводилось голосувати на виборах за винагороду чи під тиском. Голосували за винагороду лише 8,6 % опитаних. Причому, переважають тут представники Закарпаття, Буковини і центральних областей. Під тиском віддавали свій голос 8,1 % респондентів, більшість яких із східної України (Харківська, Запорізька, Дніпропетровська області і Крим).

Лілія БЕРЕЗОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.