Перша хвиля ротації повинна бути проведена не пізніше 26 травня 2017 року. Чому така терміновість? До цього часу мусить бути сформований орган, який буде здійснювати відбір нових комісіонерів шляхом проведення відкритого конкурсу.
Відповідно до статті 8 закону, процес відбору кандидатур на посади членів НКРЕКП повинен вкластися у чітко фіксовані часові рамки. Після того, як конкурсна комісія почне працювати, вона мусить зробити таке.
1. Оголосити про початок конкурсу.
2. Упродовж 45 календарних днів після дати оголошення конкурсу здійснити прийом заявок на конкурс від кандидатів.
3. Протягом 30 днів з дати закриття прийому заявок конкурсна комісія мусить здійснити оцінювання кандидатур та шляхом голосування скласти рейтинг кандидатів. З нього повинен бути сформований та поданий президенту список найкращих кандидатів з розрахунку два кандидати на одну посаду члена НКРЕКП.
4. Президент не пізніше 30 днів з дати подання списку конкурсною комісією повинен визначити найкращу кандидатуру з двох запропонованих за кожною посадою комісіонера і призначити його.
Знаючи день завершення першої хвилі ротації, а це 26 травня 2017 року, можна визначити дату, коли конкурсна комісія повинна була почати роботу. Навіть якщо абстрагуватися від процедурних моментів, то вийде, що останній строк для формування конкурсної комісії вже прострочено у будь-якому випадку.
Якщо уявити, що всі учасники процесу використають максимум відведеного для цього часу, то вийде, що конкурсна комісія повинна була з'явитися 10 лютого 2017 року. Якщо президент проявить дива швидкості і призначить кандидатів за день, то вийде, що конкурсну комісію слід було сформувати до 11 березня 2017 року.
Отже, якщо уявити, що конкурсна комісія збереться вже завтра, то вона просто не встигне вчасно провести конкурс. Це і спричинило цілком обґрунтоване занепокоєння громадянського суспільства та європейців.
Хто винен і що робити
Відповідно до букви закону, відповідальними за формування конкурсної комісії є президент, парламент та уряд. Аби конкурсна комісія змогла почати роботу, її членів необхідно обрати і затвердити за такою схемою.
Двох осіб визначає президент, ще двох — Верховна Рада (по одній особі подають комітети з питань ПЕК та з питань ЖКГ). Останнього члена комісії повинен визначити Кабмін, точніше — Міністерство енергетики та вугільної промисловості.
Ситуація з визначенням складу конкурсної комісії виглядає сумно: жодного оголошення про висунення кандидатур досі не прозвучало. Процес формування комісії потрібно починати, щоб виконати вимогу закону.
Для того, щоб процес ротації пройшов успішно, головним дійовим особам у реформуванні регулятора необхідно зробити низку паралельних кроків.
1. Президенту, уряду та комітетам з питань ПЕК та ЖКГ слід терміново розпочати формування конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП.
2. Президенту необхідно розробити та затвердити план ротації чинних членів НКРЕКП з поіменним списком, як цього вимагає закон.
3. Апарат Верховної Ради повинен створити умови для роботи конкурсної комісії. Зокрема — передбачити засоби для відео- та аудіофіксації роботи комісії і трансляції її засідань у режимі реального часу на сайтах президента і парламенту.
4. Усі зацікавлені сторони повинні уважно стежити за процесом формування конкурсної комісії та процедурою ротації членів НКРЕКП загалом включно з моніторингом дотримання строків, визначених законом.
Зокрема, представники міжнародних організацій та Євросоюзу, що працюють у сфері енергетичних реформ, повинні скористатися своїм законним правом і взяти участь у роботі конкурсної комісії на громадських засадах з правом дорадчого голосу, щоб сприяти максимальній прозорості відбору кандидатів.
Роман НІЦОВИЧ, керівник програм DiXi Group
Дмитро НАУМЕНКО, старший аналітик ГО “Український центр європейської політики”
Что скажете, Аноним?
[07:00 23 ноября]
[19:13 22 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.