Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Замість стелі — небо й зорі

[10:39 05 января 2012 года ] [ Україна молода, № 2, 5 січня 2012 ]

В Одесі завалився багатоквартирний будинок. Обійшлося без жертв.

Як повідомив начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації Олександр Міхєєв, до Приморського районного відділу МНС надійшло повідомлення про те, що на вулиці Пішонівська, у двоповерховому будинку з лиховісним номером 13, обвалилася стеля площею 75 квадратних метрів. Можливо, розвалився би весь будинок, якби не стара тополя, яка росте поруч, — вона стала своєрідною опорою для стіни. На щастя, ніхто не постраждав. Хіба що була складна ситуація з 47—річним інвалідом тре­тьої групи, який самостійно не міг покинути будинок та просив про допомогу. Співробітники МНС, використавши спецзасоби, допомогли чоловікові вибратися зі зруйнованого будинку.

“На місце одразу виїхала оперативна група. У будинку мешкало мало людей, адже він перебував в аварійному стані (і люди знали про це). Та внаслідок НП семеро з них опинилися в буквальному сенсі без даху над головою. Неповнолітніх серед мешканців зруйнованого будинку немає, — каже пан Міхєєв. — Як це не сумно визнавати, в Одесі — з тисячу аварійних будинків, і подібні ситуації трапляються часто”.

Міська влада запропонувала безхатченкам як тимчасовий притулок дешевенькі готелі. Утім, кажуть в ОДА, всі постраждалі відмовилися і пішли шукати притулку рідних та друзів.

Голова Управління інформації Одеської міської ради Ганна Осипчук підтверджує, що в місті багато аварійних будівель: “У нас 983 будинки в такому стані. Знаю точно, бо мешканці таких осель звільнені від квартплати. Вони купили свої квартири вже давно, і коли будинок став аварійним, просто не знайшли можливості переїхати в інше місце”.

Влада обіцяє, що впродовж двох місяців відремонтує дім на Пішонівській. Від обвалу, до речі, постраждали навіть сусідні будинки. А мешканці вцілілих квартир, які теж є аварійними, бояться, що їхні оселі ще більше постраждають від ремонту в сусідів. Це логічно, бо, за попередньою версією, стеля обвалилася через вібрації, що створювали навколишні будівництва. На питання “України молодої”, чому влада вирішила ремонтувати, а не будувати новий будинок, Олександр Міхєєв відповів просто: “Звичайно, легше і краще знести цю будівлю і на її місці побудувати щось нове та хороше. Дати нові квартири старим мешканцям і заробити на нових. Але на все це просто немає коштів”.

Тенденція

Обвали будинків — не рідкісне явище в Одесі. Так, у 2009 році сталося часткове руйнування триповерхового вісімнадцятиквартирного житлового будинку, зведеного ще 1917 року та визнаного аварійним у 2004 році. А минулого року завалився дев’ятиквартирний триповерховий будинок 1880 року “народження”, в результаті чого постраждала дитина.

Іван ГАВРИЛЯК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.