Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

З Новим роком, з новим податком?

[10:30 27 ноября 2012 года ] [ Голос України, 27 листопада 2012 ]

Минулого тижня Верховна Рада прийняла в першому читання законопроекти, що пропонують запровадити в країні новий вид збору — “утилізаційний”.

Проекти називаються так: “Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів” та “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів”. Формально законодавці не створюють нового податку, а роблять утилізаційний збір підвидом екологічного податку, який і так діє в Україні. Однак, якщо документи набудуть чинності, де-факто в державі з’явиться новий “оброк”, який відчує на собі кожен, хто купуватиме транспортний засіб. І хоча збір називається “утилізаційним”, сплачувати його доведеться не “потім”, а “одразу”, в момент придбання.

Платитимуть збір власники легкових автомобілів, автобусів, вантажних автомобілів, спеціалізованих машин. Законодавча ініціатива дає додаткову підставу пересідати на більш легку техніку — за мопеди та мотоцикли збір не справлятиметься.

З кожного транспортного засобу збір стягуватиметься лише один раз; з імпортних автомобілів — у момент перетину кордону, з автомобілів, що вже борознять українські дороги, — в момент придбання та реєстрації автомобіля в ДАІ.

Якщо перший власник сплатив утилізаційний збір, усі наступні від сплати звільнятимуться. З набуттям чинності законопроектів усе матиме такий вигляд. Для прикладу, фірма “Н” завозить в Україну іномарки для продажу. Під час митного оформлення автомобілів фірма муситиме сплатити утилізаційний збір. Клієнт, що прийде до салону фірми “Н” купувати автомобіль, платити збір не буде, втім, відчує його, сплативши за авто збільшену вартість. Інший приклад: якщо громадянин К. захоче придбати в сусіда старенькі “Жигулі”, що змінили перед цим уже десяток власників, саме він муситиме платити збір, оскільки буде першим власником із моменту його запровадження. Той, хто платитиме збір, чи то фірма “Н”, чи то громадянин К, отримають на руки “Довідку про сплату”, що передаватиметься кожному наступному власнику разом з автомобілем. Тож в близькому майбутньому при купівлі автомобіля звичними можуть стати запитання: “Чи платився за цей автомобіль утилізаційний збір?” та “Покажіть, будь ласка, довідку”.

Не хочеться засмучувати читачів, однак ставки податків будуть дійсно суттєвими. Залежатимуть вони від типу транспортного засобу (це — автомобіль, автобус чи вантажівка), об’єму двигуна, а також від того, йдеться про новий транспортний засіб чи той, що був у використанні.

Так, скажімо, за новеньку Toyota Corolla з об’ємом двигуна 1,6 потрібно буде сплатити більше семи тисяч гривень податку. За той самий автомобіль, але з пробігом, доведеться віддати в казну значно більше — близько 45 000 гривень. За об’ємніші двигуни, “об’ємніші” будуть і податки. Наприклад, за новий Mіtsubіsh Outlander з об’ємом двигуна 2,4 розмір збору становитиме близько 14 000 гривень. За уживаний Outlander вимагатимуть майже 90 000 гривень.

Не складно дійти висновку, що приблизно на ті самі суми зростуть ціни на автомобілі, оскільки у вартості кожного буде закладено розмір утилізаційного збору.

Утім, є і такі, хто від запровадження відповідного збору лише виграє, — це національні автовиробники, яких у державі одиниці. Вони муситимуть утилізувати вироблені ними авто самотужки, натомість покупці їхньої продукції будуть звільнені від сплати утилізаційного збору. Так, автомобіліст, що обрав “національний продукт”, під час купівлі отримуватиме довідку про звільнення від сплати збору і при реєстрації автомобіля в ДАІ до нього не виникатиме зайвих запитань.

При цьому, автори “утилізаційних” законопроектів потурбувалися, щоб під “пільговий режим” потрапляли лише ті представники вітчизняного автопрому, які дійсно виробляють транспортні засоби, а не “імітують” процес, завозячи готові автомобілі по частинах та здійснюючи передпродажне складання. Згідно із законопроектами, виробничий процес повинен включати в себе: “нанесення індивідуального ідентифікаційного номера на нероз’ємні складові кузова або шасі”, а також “зварювання та фарбування”.

Хто виграє, а хто програє від запровадження нового збору, покаже час. Утім, для звичайного споживача, здається, питання стоїть по-іншому: наскільки значними будуть втрати?

Ярослав ГРУЩИНСЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.