Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Українці, капітулюйте!”

[07:34 07 мая 2010 года ] [ Україна молода, №82, 7 травня 2010 ]

Росія поглинає вітчизняний авіапром.

Чутки про передачу Росії авіабудівної промисловості, які ще кілька тижнів тому гаряче спростовував віце—прем’єр Сергій Тігіпко, днями підтвердив його безпосередній шеф — Прем’єр Микола Азаров. “Цілком очевидно, що ми не піднімемо самостійно свій авіабудівний комплекс. Навіть літак ми самі зробити не можемо. Ну, припустимо, знайдемо ресурси й зробимо самі літак, а де ринок для цього літака?” — старанно переконував високий чиновник.

За його словами, серійного виробництва у 50—100 літаків на рік можна досягнути лише на рівні співпраці з Росією. Тож обидва Прем’єри — Азаров і Путін — дали завдання своїм підлеглим готувати документи про повномасштабну кооперацію в галузі авіабудування між російськими підприємствами та нашим концерном “Антонов”.

Авіація нині дійсно переживає не найкращі часи: торік Україна зібрала лише три літаки, попереднього — п’ять. А до того два роки підряд — жодного. Ті ж, які вийшли з ангарів у 2008—2009 роках, були створені ще на радянській базі. “Галузь потребує значних капіталовкладень, поновлення виробництва і, звісно, розвитку системи продажів”, — прокоментував директор Центру політичного й економічного аналізу Олександр Кава. За його словами, співпраця з Росією є найбільш традиційною: всі проекти, що реалізуються в Україні і щодо розробки, і щодо виробництва літаків, — спільні українсько—російські.

Тож поглиблення співпраці, за оцінками експерта, може бути вигідним. Проте дуже багато залежатиме від того, які домовленості будуть підписані вже у формі офіційних документів. “У Росії зараз більший інтерес винятково до конструкторського бюро імені Антонова. У них є досить багато авіаційних заводів, значна частина з них — не завантажена на повні потужності. Тож українська сторона має чітко відстоювати свої інтереси й зобов’язати російську сторону гарантувати як інвестиції в оновлення виробництва, так і обсяги виробництва літаків та комплектуючих. Це може бути зафіксовано або в кількості літаків, або у їхній вартості”, — наголосив Олександр Кава.

До речі…

Сухий фарватер

Найближчим часом два українські суднобудівні заводи можуть інтегруватися в Об’єднану суднобудівну корпорацію Російської Федерації. Ним може стати завод “Зоря—машпроект” — підприємство з виробництва суднових турбін, який може виготовляти і газові турбіни. А також Феодосійський завод “Море”, що виробляє судна з легких сплавів, зокрема, алюмінію. Обидва — державні підприємства України, що мають труднощі із завантаженням.

Ольга БЕВЕЗ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.