Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Український фондовий ринок: запланований обвал

[16:22 21 мая 2010 года ] [ Економічна правда, 21 мая 2010 ]

На фондовому ринку радикально змінився тренд. Деякі гравці дуже песимістичні. “Це може стати початком кінця світової фінансової системи”, — упевнений один з них.

Протягом останніх трьох тижнів український ринок акцій обвалився більш ніж на 40%. Індекс Української біржі, піднявшись у квітні до 2 600 пунктів, за неповний місяць відкотився до мінімуму — 1 640.

За словами гравців, на фондовому ринку України настало довгоочікуване відкочування. Акції, більшість з яких на кінець квітня подорожчали удвічі, почали стрімко дешевшати.

Інвестори, каже консультант Dragon Capital Руслан Балабан, прийшли до висновку: позитивні наслідки від консолідації української влади вже повністю враховані ринком і тому почали звертати увагу на новини зі світових майданчиків.

“На світових ринках нервозність з'явилася ще на початку квітня. В очікуванні швидкої корекції гравці виявляли слабкий інтерес до позитивних новин і різко реагували на будь-який негатив”, — додав аналітик.

Sell in May and go away

Судячи з реакції більшості гравців, така ситуація виявилася несподіванкою. Незважаючи на повторення масштабів падіння у найбільш кризові місяці 2008 року, а також на напружену ситуацію в Європі, вони називають цю “корекцію” звичайним ринковим явищем.

“Економічна правда” опитала керуючих активами на фондовому ринку України, і більшість з них приховує панічні настрої.

Можливо, як і 2008 року, це пов'язано з побоюваннями відтоку клієнтів з фондів та приватних інвесторів. Деякі великі КУА у неофіційних бесідах розповідають про значні відтоки клієнтських коштів у кінці квітня — на початку травня. Тож аби не підсилювати відтік, виникають розмови про швидке відновлення.

З іншого боку, жоден з аналітиків так і не зміг точно сказати, хто саме влаштовує масовий розпродаж на ринку. Існують версії, що це “Тройка Діалог Україна”, обсяги торгів якої складають майже третину ринку на Українській біржі.

Тимчасом обсяги коштів в управлінні інтернет-трейдерів оцінюють у 150 мільйонів гривень. З урахуванням того, що більшість з них прийшли на ринок за останні півроку, можна припустити, що найбільші трейдери почали масово фіксувати прибутки. А через низьку ліквідність це і призвело до обвалу.

“Зараз більшість українських акцій уже торгуються на 30-50% нижче, ніж у квітні 2010 року. Тобто можна констатувати наявність глибокої корекції. Темпи падіння ринку свідчать, що до його завершення ще повинен минути певний час”, — розповів заступник директора департаменту досліджень КУА “КІНТО” Любомир Шавалюк.

Корекція — це здорова поведінка ринку, і в чотирьох випадках з п'яти травнева корекція — це закономірний процес, переконаний керуючий портфелем акцій КУА “Спарта” Кирило Пелех. “Як кажуть на Заході, sell in May and go away. Зараз настає благодатний час для формування портфеля акцій”, — каже він.

За словами його однофамільця, генерального директора Concorde Asset Management Григорія Пелеха, на фондовому ринку радикально змінився тренд. “Він став низхідним, але це не страшно. Потрібно частіше фіксуватися і ловити відкочування. Тепер настав час показати клас управління”, — відзначив він.

Однак деякі гравці дуже песимістичні. “Сьогоднішня ситуація може стати початком кінця світової фінансової системи”, — упевнений один з них.

“В результати корекції, з ринку управління активами піде частина гравців, адже цей бізнес упродовж двох років неприбутковий. І якщо першу кризу більшість фірм пережила за рахунок масових звільнень і оптимізації, то нині оптимізувати нічого, і перспектив не видно”, — додав керуючий фондами однієї з КУА.

Неспокійний травень, бокове літо

Експерти переконані, що травень буде неспокійним. На думку керівника департаменту торгівлі цінними паперами компанії “ITT Інвест” Дмитра Крамарова, у травні-червні на ринку пануватиме бічна тенденція із низхідним трендом.

“Припускаємо, що у травні ринки і далі лихоманитиме. До кінця травня очікуємо зупинку на 2 150 на УБ”, — розповів керівник аналітичного департаменту ІГ “ТАСК” Андрій Шевчишин. У четвер індекс знаходився на позначці 1 643. За один день ринок впав десь на 10%. Зазвичай таке відбувається під час паніки.

Керуючий активами КУА Parex Asset Management Ukraine Олексій Дударенко також допускає, що у другій половині травня ринок відіграє деяку частину падіння. Однак навряд чи після цього відновиться зростання.

“Приплив “гарячих” грошей уповільнюється, тому навряд чи ми побачимо нові максимуми за нинішнього розвитку подій. І якщо ситуація вирівняється, то, у кращому випадку, ринок досягне квітневого рівня”, — вважає він.

Заступник директора департаменту досліджень КУА “КІНТО” Любомир Шавалюк пророкує, що більш ніж на 10% ринок вже навряд чи провалиться.

“Ми очікуємо, що до кінця травня падіння українських акцій завершиться. Протягом більшої частини літа гравці ринку будуть адаптуватися до нових рівнів цін, тож провідні індекси українських акцій залишатимуться стабільними”, — сказав він.

З ним згоден керівник аналітичного департаменту ІГ “АРТ-Капітал” Ігор Путілін. “Ми прогнозуємо продовження корекції у травні-червні з можливими періодичними відкочуваннями ринку вгору. Влітку, після завершення корекції і зниження волатильності, настане період бокового руху”, — вважає менеджер.

В цілому, упродовж літа вартість акцій мало зміниться, переконані експерти. Технічною мовою, фондовий ринок покаже бічний тренд з високою волатильністю.

“До кінця червня заспокоїмося, і ринок увійде у літній боковий рух. Влітку очікуємо “бовтанку” у широкому діапазоні. Наш прогноз за підсумками 2010 року — 1 715 на УБ”, — розповів керівник аналітичного департаменту ІГ “ТАСК” Андрій Шевчишин.

Літо на фондовому ринку, як правило, характеризується падінням обсягів торгів, сказав Кирило Пелех. Провідний спеціаліст з інвестиційного консалтингу компанії Foyil Securities Ольга Мальцева теж передбачає безперспективне літо.

“Спостерігаємо високу волатильність із затуханням амплітуди коливань до кінця літа. Слабка реакція вітчизняних інвесторів на позитивні зовнішні новини і активні продажі на негативних новинах свідчать про невпевненість ринку у збереженні висхідного тренда у короткостроковій перспективі”, — повідомила вона.

Аналітики вважають, що основним сигналом для розвороту могли б стати позитивні новини з ЄС, однак якою буде поведінка інвесторів, невідомо.

На думку Шевчишина, накопичена прибутковість дозволяє клієнтам залишатися відносно спокійними. Масовий відтік грошей з ринку акцій можливий тільки у випадку, якщо побоювання другої хвилі кризи не вщухнуть.

Сергій ЛЯМЕЦЬ
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.