Трохи раніше, у серпні, у Верховній Раді голова комітету із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко з президентської партії “Слуга народу” повідомив про формування міжфракційного об'єднання на підтримку дружби з Тайванем. Учасники об'єднання прагнуть до відкриття економічного та культурного представництва України на острові, який КНР вважає своєю територією.

Закликам до співпраці з Тайванем сприяє розчарування позицією Китаю під час війни та симпатія українців до демократичного острова, встановлення контролю над яким називає серед пріоритетів чинне китайське керівництво на чолі з Сі Цзіньпіном.

Спроба налагодити співпрацю з Тайванем викликала дискусію в соцмережах. Дехто з українців вважає, що в умовах війни треба звертати увагу на позицію Пекіна і не сприяти ще більшому китайсько-російському зближенню.

Адже вже кілька місяців тривають спроби Офісу президента залучити КНР як одного з гарантів безпеки України та заклики МЗС до Пекіна сприяти припиненню російської війни проти України. Врешті-решт останні кілька років саме КНР була першим торговим партнером України серед країн світу і навіть формально є стратегічним партнером України, згідно зі спільною декларацією від 20 червня 2011 року.

Що може дати Україні співпраця з Тайванем, чи варто оглядатися на реакцію Пекіна і чи варто взагалі сподіватися, що КНР може стати гарантом безпеки України або якось змусити Росію припинити війну?

Дев'ятнадцята економіка світу, де вболівають за Україну

Тайбей

Автор фото GETTY IMAGES

Тайбей — столиця Тайваню