“У цих затриманнях немає жодних політичних підстав”, — йдеться у повідомленні Генпрокуратури за підсумками колегії.
Відповідно до того ж повідомлення, на колегію запросили голову СБУ Хорошковського, міністра внутрішніх справ Могильова, уповноважену Верховної Ради з прав людини Карпачову, низку високопосадовців з СБУ та Податкової, а також правозахисника Едуарда Багірова.
Учасники колегії, як повідомляють у ГПУ, обговорили звинувачення опозиції про “політичні переслідування” та “незаконне притягнення до кримінальної відповідальності” її представників.
У Генпрокуратурі називають цю ситуацію не новою: “Щоразу, коли органи прокуратури викривають корупційні дії політиків чи посадовців, розпочинається жорстка протидія із залученням усіх можливих засобів”, а нинішню ситуацію характеризують як “маніпулювання свідомістю громадян, яким нав’язується думка про “заполітизованість” правоохоронних органів”.
У відомстві також наголошують на тому, що злочини та збитки, які закидають підозрюваним та затриманим, підтверджені даними контролюючих органів.
Правозахисник Багіров, коментуючи в інтерв'ю Бі-Бі-Сі засідання колегії ГПУ, в якому він брав участь, сказав: “Ситуація, яка пов'язана з притягненням до кримінальної відповідальності колишніх високопосадовців — це, скоріше за все, новий напрямок, я би так сказав, роботи Генеральної прокуратури. Притягнення до відповідальності тих осіб, які раніше мали владу, і цю владу використовували для збагачення”.
Пан Багіров також сказав, що в попередні роки були й інші уряди, які, можливо, використовували своє службове становище: “Було би правильно, якби їх також притягали до відповідальності. Це було би більш об'єктивно та правильно”.
Водночас він зазначив, що: “Доповіді, які робили співробітники прокуратури, зібрані матеріали, цількість цих матеріалів говорять про те, що все-таки немає диму без вогню. ... Те, що я почув, мене скоріше переконало в тому, що політичного мотиву... якщо й є, то недостатньо серйозний фактор для того, щоб порушували справи та притягали до відповідальності”.
Луценко знайшов процесуальні порушення?
Майже одночасно з заявою колегії Генпрокуратури про відсутність процесуальних порушень адвокат затриманого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка повідомив про оскарження рішення суду, який замінив його підсудному підписку про невиїзд на утримання під вартою.
У скарзі, яку подали до апеляційного суду, зазначено, що пан Луценко не погоджується з постановою Печерського райсуду Києва, оскільки “вона є необґрунтованою, грубо суперечить вимогам Кримінально-процесуального кодексу України та постанові пленуму Верховного Суду України”.
На думку пана Луценка, не було жодних законних підстав змінювати йому підписку на утримання під вартою.
Колегія Генеральної прокуратури, як і інші колегії прокурорів, відповідно до закону “Про прокуратуру”, є дорадчим органом і розглядає найважливіші питання, які стосуються дотримання законності, правопорядку, діяльності органів прокуратури тощо.
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[07:00 04 апреля]
[21:17 03 апреля]
Как политики и эксперты реагируют на пошлины, которые президент США ввел против всего мира
14:00 04 апреля
13:30 04 апреля
13:20 04 апреля
12:00 04 апреля
11:30 04 апреля
11:20 04 апреля
[07:15 31 марта]
[21:50 30 марта]
[09:15 01 февраля]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.