Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У Бахрейні на вулицях — патрулі і танки

[13:33 17 февраля 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 17 лютого 2011 ]

У Бахрейні озброєна поліція патрулює вулиці столиці Манами після того, як вона вночі застосувала газ і гумові кулі, аби розігнати тисячі демонстрантів, які брали участь в антиурядових протестах.

Опозиція каже, що четверо людей загинули і близько сотні було поранено.

Сили безпеки розібрали наметове містечко, встановлене демонстрантами на площі Перлів.

Автомобілі поліції оточили площу, і на вулицях міста острівної країни з населенням один мільйон з’явилися танки.

Державне телебачення назвало протести незаконними, і поліція розчищає площу від наметів та транспарантів.

Але один із членів опозиції Ібрагім Шаріф сказав Бі-Бі-Сі, що демонстранти продовжуватимуть вимагати демократичних реформ у королівстві.

За його словами, поліція діяла без попередження.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, у місті, фактично, діє комендантська година. Він каже, що багато людей повернулися додому і дуже малоймовірно, що вони можуть повернутися на площу.

Влада Бахрейну наполягає, що не мала вибору, окрім як штурмувати площу.

“Сили безпеки евакуювали площу, вичерпавши всі можливості для діалогу”, — сказано в заяві речника міністерства внутрішніх справ.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що жорстка відповідь влади на протести свідчить, що королівська родина Бахрейну вважає їх загрозою для своєї влади.

США, чий 5-й флот розташований у Бахрейні, висловили стурбованість насильством і закликали до стриманості. Речник Білого Дому заявив у середу, що США “пильно спостерігають за подіями в Бахрейні та цілому регіоні”.

Бахрейн — переважно шиїтська країна, якою з 18-го сторіччя править сунітська королівська монархія.

Протести в Бахрейні розпочалися після хвилі демонстрацій у кількох арабських країнах, які спричинили відставку президентів Тунісу та Єгипту. Тим часом у четвер повідомляють про нові сутички між поліцією та демонстрантами в столиці Ємену.

Вимоги демонстрантів у Бахрейні

— Звільнення політичних в’язнів

— Створення робочих місць і побудова житла

— Створення більш репрезентативного парламенту з ширшими повноваженнями

— Нова Конституція, написана народом

— Новий уряд, без прем’єра Шейха Халіфа Біна Салмана Аль Халіфа, який 40 років на посаді

Шейх-емір-король

У телеефірі у вівторок король Бахрейну Шейх Хамад бін Іса Аль Халіфа висловив жаль з приводу загибелі учасників протестів і сказав, що продовжуватиме реформи, початі 2002 року, коли емірат став конституційною монархією.

Після здобуття незалежності від Британії 1971 року напруження між сунітською елітою та менш заможними шиїтами часто виливалося у протести. Шиїти нарікають на утиски і репресії.

Конфлікт дещо затих 1999 року, коли Шейх Хамад став еміром. Він звільнив політичних в’язнів, дозволив повернутися тим, хто був у вигнанні, і скасував закон, який дозволяв уряду затримувати осіб без суду до трьох років.

Він також почав обережні реформи. 2001 року виборці схвалили Національну хартію, яка мала перетворити Бахрейн на конституційну монархію. Наступного року Шейх Хамад проголосив себе королем і наказав створити Національну Асамблею.

Опозиція бойкотувала вибори 2002 року через те, що верхня палата парламенту — Шура — отримала стільки повноважень, скільки й нижня палата — Рада представників, яка обирається.

Населення Бахрейну становить приблизно один мільйон, з яких майже половина — трудові мігранти, які не мають права голосу. Близько 300 тисяч мешканців Бахрейну можуть голосувати на виборах .

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.