Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Троєщина знову стала центром Всесвіту

[08:17 26 июля 2011 года ] [ Комментарии, 26 июля 2011 ]

Олександр Попов вирішив посварити жителів двох вулиць Деснянського району. Для того, щоб не будувати метро.

Епопея зі спорудженням метро на один із найбільш густонаселених житлових масивів Києва могла б увійти до підручників як приклад постійної профанації життєво важливої для троєщинців транспортної проблеми. Зараз, коли в бік ще одного віддаленого спального району столиці, Теремків, підземку будують прискореними темпами, мешканцям Троєщини столична влада пропонує…. громадські слухання, щоб з`ясувати, де краще прокласти гілку метро — по вулиці Оноре де Бальзака чи по проспекту Володимира Маяковського. На днях, начальник управління транспорту і зв`язку КМДА Євген Водовозов заявив “де пройде гілка, точно сказати не можна. На Маяковського чи Бальзака — думки архітекторів розділилися. У даному випадку варто було б провести громадські слухання — хай жителі Троєщини скажуть, де їм зручно”. При цьому він наголосив: метро на Троєщину обов`язково поїде. Правда не уточнив, коли.

Врешті, троєщинці вже звикли до того, що мери приходять і відходять, а транспортна проблема залишається. Схоже, не стане виключенням із цього сумного правила і команда Олександра Попова. Хоча йому, як людині, котра, вочевидь, хоче господарювати в столиці й далі і балотуватиметься в міські голови, навряд чи десь вдасться отримати стільки голосів вдячних виборців, як на Троєщині. Але для цього там потрібно, принаймні, вже зараз розпочати спорудження метро, а не затягувати цю справу громадськими слуханнями. Від яких насправді навряд чи щось зміниться.

І не тільки тому, що схема метро на Троєщину вже давно затверджена, і щоб її перезатвердити необхідно провести не плебісцит районного масштабу, а серйозні розвідки, вартість яких, знову ж таки, ляже тягарем на міський бюджет. І до того ж це займе досить багато часу. Крім того, і це чудово розуміють фахівці, затверджена схема метро можливо й не стовідсотково охопить масив, проте є оптимальною як за вартістю, так і за маршрутом. Хоча, не виключено, що комусь просто хочеться зробити метро на Троєщину таким само дорогим проектом, яким стала реконструкція НСК “Олімпійський”. І нагріти на цьому руки…

Отже, трохи про плани будівництва “дороги життя” для трьохсоттисячного мікрорайону. На сьогодні затверджено дві лінії метрополітену, які прокладуть з Троєщини — Подільсько-Вигурівську і Троєщина-Осокорки (так зване “маршрутне метро”). Щодо останньої, то поки невирішеним залишилося питання її фінансування, оскільки ще при Черновецькому $ 2 млрд. планували взяти в кредит у японців. Проте — не вийшло. А цього року столична влада вустами заступника Попова Руслана Крамаренка прозвітувала: гроші (115 млн. євро) на оновлення транспорту і на спорудження метро, позичить Європейський банк реконструкції і розвитку.

Подільсько-Вигурівська ж лінія прямо залежить від добудови Подільсько-Воскресенського мостового переходу. За задумом проектувальників, після того, як колія пройде по новому мосту, вже на лівому березі її шлях перетнеться з лівобережною гілкою. В цьому плані також передбачене відгалуження до бульвару Перова та Братиславської. Цей план був схвалений ще в березні 2007 року і на той час його вартість складала 20 млрд. грн. Така схема була обрана тому, що пріоритетним залишається питання здешевлення будівництва, а цього можна досягти завдяки переоснащенню лінії швидкісного трамваю на Троєщині (це ще один прожект, гроші на який були пущені за вітром, оскільки трамваєм, через його невдало прокладений маршрут, користується обмаль людей) для потреб наземного метро.

Хоча, коли масив Вигурівщина-Троєщина тільки закладався, проектувалося метро через проспект Маяковського, який, разом із проспектом Ватутіна, є головною транспортною артерією цієї місцини. Надалі, в гонитві за квадратними метрами про метро забули, вздовж запроектованої лінії понабудовували багатоповерхівок і торгівельних центрів, через що зараз повертатися до ідеї будівництва метро саме цим напрямом більшість архітекторів вважає недоречною і занадто дорогою забавкою.

Так навіщо тоді обговорювати те, що практично неможливо реалізувати? Власне, результат громадських слухань можна зпрогнозувати вже сьогодні, адже на проспекті Маяковського мешкає значно більше людей, аніж на вулиці Бальзака, вздовж якої планується прокласти метро. І якщо “маяковці” будуть активнішими за “бальзаківців”, то як тоді влада буде пояснювати, чому думкою перших знехтували? А може плебісцит і задуманий, аби потім сказати: троєщинці самі винні, що метро їм не будують, мовляв, між собою не можуть навіть домовитися…

Василь ЄМЕЛЬЯНОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.