Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Телерадіопростір України стане російськомовнішим — експерти

[08:13 22 августа 2012 года ] [ Радіо Свобода, 22 серпня 2012 ]

Як зміниться український телерадіопростір після вилучення графи “мова” із заяв про видачу ліценцій у Нацраді з питань телебачення та радіомовлення?

На думку голова Нацради Володимира Манжосова, деякі канали перейдуть на російську. Фахівці зазначають, що зміна мови спостерігатиметься, зокрема, у регіональних ЗМІ. Але вони не прогнозують, що канали у російськомовних регіонах масово почнуть відмовлятися від української.

Деякі українські телеканали можуть перейти на російську мову мовлення — після вилучення графи “мова” із заяв про видачу ліцензій. Таке припущення у коментарі Радіо Свобода зробив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов. Проте, на його думку, це явище масовим не стане.

“Деякі канали дійсно перейдуть на російську мову. Але основана маса, думаю, так і залишиться. Така картина, яка була, вона влаштовувала всіх”, — зазначив Манжосов.

Генеральний директор телеканалу ICTV Олександр Богуцький запевняє, що ніяке вилучення графи “мова” не змінить позицію каналу. Разом з тим, Богуцький не став прогнозувати, як після цього зміниться український телерадіопростір.

“Ми все побачимо, що буде в українському ефірі. А казати, що виключили графу, і це означає, що не потрібно показувати україномовну продукцію, — такого не буде ніколи. Кожен канал провадить самостійну політику. Позиція ж нашого телеканалу не зміниться”, — зауважив Богуцький у розмові з Радіо Свобода.

Масового переходу на російську не буде?

Що стосується регіональних каналів, то це залежатиме від регіональних особливостей. Деякі канали на сході, півночі та півдні і справді змінять мову, вважає виконавчий директор “Незалежної асоціації мовників” Катерина М’ясникова. Хоча, на її переконання, масового переведення мовлення на російську очікувати не варто.

“Наприклад, у Харкові. Там переважна більшість населення області говорить українською. Тож регіональні компанії, які розуміють свою аудиторію, залишать можливості для всіх. Особливо йдеться про ті, які мовлять на весь регіон. Не думаю, що у нас буде тотальна русифікація регіонального ефіру. Але, я не виключаю, що певні компанії, яким так і не вдалося виховати україномовний журналістський та дикторський персонал, перейдуть на російську”, — зазначила М’ясникова в інтерв’ю Радіо Свобода.

Нацрада поспішила

На думку колишнього голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Віталія Шевченка, після вилучення графи “мова” із заяв про видачу ліценцій ситуація зміниться катастрофічно.

“Якщо колегіальний орган Національна рада, орган не тільки контролюючий, але і регулюючий, де працює до 200 людей, які складають план розвитку національного простору, видають ліцензії і затверджують програми, зокрема, враховують нюанси і по мові, зважаючи на соціологію, на ситуацію у певному регіоні, де видається ліцензія, якщо цей орган не буде визначати ці речі, то як все це може правильно визначити один власник радіо чи телебачення?” — сказав Шевченко у розмові з Радіо Свобода.

Що ж до рішення Нацради про вилучення графи “мова” із заяв про видачу ліценцій, то, на переконання Віталія Шевченка, зважаючи на обіцянки влади про те, що мовний закон має бути доопрацьований, вона могла з цим рішенням ще зачекати.

Досі ж, згідно із законом про телебачення та радіомовлення, загальнонаціональні канали мусили мати не менше 75 відсотків україномовного продукту. А регіональним дозволялося зважати на особливості компактного проживання населення у тому чи іншому регіоні, проте жоден регіон такого статусу не мав.

Тетяна ЯРМОЩУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.