За інформацією Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), продукти харчування трохи здешевшали вперше за період від літа минулого року.
У березні 2011 року індекс цін на харчі, який вираховується на базі кошика із зернових та олійних культур, молочних продуктів, м’яса, та цукру, знизився на 2,7%.
Водночас, як підрахувати експерти організації, нинішні ціни все ще залишаються майже на 40% вищими, ніж рік тому. У Продовольчій організації ООН також наголошують, що наразі зарано говорити про кардинальну зміну тенденції до подорожчання харчів у світі.
“Зниження індексу у березні принесло нам невеличке полегшення від безперервного зростання цін, що спостерігалося впродовж останніх 8 місяців. Нам потрібно отримати дані щодо нового врожаю, які ми очікуємо впродовж наступних кількох тижнів, аби розрахувати прогноз виробництва. Проте низький рівень запасів, нестабільність цін на нафту у зв’язку із подіями на Близькому Сході та Північній Африці, а також руйнівні наслідки землетрусу у Японії можуть призвести до подальшої невизначеності та волатильності цін у найближчі місяці”, — заявив директор торгівлі та ринків організації Девід Халлам.
Квоти — не перешкода
Водночас саме тоді, коли ціни на зерно на світових ринках почали знижуватися, в українському уряді почали говорити про можливість зняття обмежень на експорт зернових. Щоправда, ці обмеження у вигляді квот залишаться аж до завершення поточного маркетингового року, тобто до липня.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Київ більше не квотуватиме експорт зерна у разі, як урожай цього року буде хорошим.
“Ми маємо непогані перехідні запаси, ми маємо великі державні запаси — 1,6 мільйонів тонн — і вже почали форвардні закупки під новий урожай. Якщо буде гарний урожай — ніяких обмежень не буде”, — заявив прем’єр.
30 березня, незважаючи на попередні заяви заступниці голови президентської адміністрації Ірини Акімової про можливість скасування квот, уряд вирішив усе ж таки подовжити дію цих квот до 1 липня, лише трохи збільшивши розміри самих цих квот. Клацнути Читати тут
Тим часом у Аграрному фонді, який є ключовою структурою для формування державних запасів зерна, почалися кадрові зміни. Генеральний директор фонду Олександр Маренець був звільнений з посади за власною заявою. Українська преса пише також і про те, що у відставку подав і його заступник Сергій Трегубенко.
Минулого місяці оглядачі та учасники ринку були стурбовані планами уряду зосередити в руках держави експорт зернових.
Что скажете, Аноним?
[22:27 31 января]
[18:11 30 января]
[12:45 30 января]
17:30 31 января
17:10 31 января
17:00 31 января
16:35 31 января
16:00 31 января
[16:30 28 января]
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.