Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Справедливою має бути не тільки зарплата, а й оподаткування

[11:27 22 августа 2012 года ] [ Голос України, 22 серпня 2012 ]

Сьогодні в Україні бідні громадяни, у розрахунку на гривню доходу, сплачують у 50 разів більше податків, ніж багаті.

У той час як доходи заможних українців, за підрахунками експертів, у 40 разів перевищують доходи малозабезпечених. Такі дані озвучили вчора у Федерації професійних спілок під час публічного обговорення теми “Впровадження соціальних ініціатив у ході податкової реформи”. Учасники зійшлися на тому, що вітчизняна податкова система потребує подальшого реформування. “І ми б хотіли ставити питання не про покращення існуючої системи оподаткування, а про перехід до нового, більш високоцивілізованого рівня в податковій політиці”, — сказав заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк.

У грудні цього року Податковий кодекс, який приймали під супровід мітингів та протестів, “відсвяткує” свою другу річницю. І хоч у Профспілках упевнені, що цей документ містить багато позитивних норм, але, з огляду на озвучені Президентом України соціальні ініціативи, його потрібно доопрацювати. Насамперед йдеться про запровадження так званого принципу справедливого оподаткування. У ФПУ переконані: сьогодні в країні існує своєрідна дискримінація стосовно працюючих громадян.

У чому вона проявляється? Приміром, людина працює й отримує зарплату. Це її дохід, який у повному обсязі оподатковується. У той час як роботодавець платить податки не з усього свого доходу, а лише з прибутку.

До того ж нині ставки оподаткування зарплати щонайменше утричі вищі, ніж ставки оподаткування доходів від нетрудової діяльності (скажімо, дивіденди, відсотки за депозитними вкладами тощо), — порахували у ФПУ.

Наразі Міністерство фінансів разом із Державною податковою службою готують законодавчі зміни до податкової системи України. Активну участь у цьому процесі беруть і профспілки. Останні керуються принципом: людина повинна отримувати справедливу зарплату, сплачувати справедливі податки і розраховувати на таку ж справедливу пенсію.

— Ми вважаємо, що головним критерієм справедливості оплати праці є можливість людини працювати рентабельно. Тобто заробляти стільки, щоб вистачало на відтворення сил, утримання сім’ї, сплату податків і задоволення духовних та культурних потреб, — каже Сергій Кондрюк. — Крім того, високою має бути і купівельна спроможність зарплати. Тому ми працюємо над тим, щоб ціни на товари та послуги були доступні для переважної частини працюючих. Однак, якщо будуть гідна зарплата і доступні ціни, але держава забиратиме завелику суму податків, то самі розумієте...

Отож учасники вчорашнього публічного обговорення вирішили надіслати звернення Прем’єр-міністрові країни, міністру фінансів та голові Державної податкової служби зі своїми пропозиціями щодо подальшого реформування податкової системи. Серед запропонованих кроків — запровадження уніфікованого підходу до оподаткування зарплати та прибутку підприємств. Для цього пропонують відновити дію неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (на рівні прожиткового мінімуму). І тільки усе, що перевищує його, оподатковувати. Також пропонується встановити рівень податкового навантаження на зарплату на рівні, не вищому, ніж оподаткування інших доходів. Крім того, є у членів Федерації і чимало зауважень щодо планів запровадити податок з обороту, чи ж положень щодо єдиного соціального внеску.

Та чи буде усі ці пропозиції взято до уваги, а головне, чи полегшать вони життя “трудящих мас”, — питання, відповіді на які дасть тільки час.

Тетяна СУВОРОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.