Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Серед кандидатів до антикорупційної прокуратури — безхатченко з іномарками

[10:38 22 сентября 2015 года ] [ Радіо Свобода, 22 вересня 2015 ]

Перший тур відбору до Національного агентства із запобігання корупції пройшли 20 кандидатів із 53 осіб.

Після кількох місяців підготовки, та ще й гучного скандалу, комісія, що відбиратиме кандидатів на посади членів антикорупційної прокуратури таки розпочала свою роботу. На своєму першому засіданні її члени розглянули резюме 53 кандидатів і обрали з них 20, яких запросять на другий етап — співбесіду. Та серед обраної двадцятки громадські активісти вже знайшли одного “сумнівного”.

Банкіри, викладачі, держслужбовці, пенсіонери, учасники АТО і безробітні та безхатченки — резюме осіб, що прагнуть працювати в Національному агентстві із запобігання корупції виявились доволі розмаїтими. 

Перша десятка з відібраної двадцятки вже наступного понеділка проходитиме співбесіду, яку всі охочі зможуть дивитись онлайн. Та з пустими руками прийти кандидатам не вийде. Комісія вже дала їм завдання написати есе на тему як вони бачать процес запуску НАЗК.

Натисніть для збільшення

Паралельно аналіз резюме та декларацій кандидатів провела і “Transparency International Україна”. Корупційні ризики активісти знайшли у кожного п’ятого. Зокрема, увагу привернули Сергій Бізікін, який за словами активістів займав посаду начальника Держінспекції сільського господарства на Харківщині, і був затриманий на хабарі розміром 40 тисяч гривень. Зосередили свою увагу і на Артурі Горіні. На сьогодні він є начальником управління планування у Міністерстві молоді та спорту. І цю ж посаду він обіймав і за часів Януковича. Крім того за 2014 рік Горін задекларував більше ніж 3 мільйони гривень.

Декілька осіб, які претендують перевіряти чужі декларації у НАЗК, свої заповнили з помилками або ж вказали у них сумнівні дані. Як от приміром Юрій Дмітрієв, який на відміну від попередніх кандидатів, у ТОП-20 таки потрапив.

За нього проголосувало шестеро з шести присутніх членів комісії (загалом членів комісії має бути 8 — ред.), хоч і питання чи не підпадає дана особа під дію закону про люстрацію у них і виникали.

“Власне, Юрій Дмитрієв, завідувач аналітичним сектором управління моніторингу корупціогенних чинників секретаріату Кабінету міністрів України, має автомобілі Mazda 6, Honda CR-V, проте не має житла”, — повідомив старший аналітик “Transparency International Україна” Дмитро Якимчук.

Натисніть для збільшення

Та попри все, один з членів комісії Віктор Таран відібраними кандидатами задоволений.

“Чи є “скелети у шафі” покаже тільки індивідуальна співбесіда. По деяким справді були питання, тож ми вирішили поговорити більш предметніше. Головне, що ми змогли відсіяти людей, за якими, дійсно, є явно корупційний шлейф. Подавалися і прекрасні люди, але вони не мали відповідного досвіду роботи. Натомість вийшов дуже збалансований склад. Є люди, які мають досвід боротьби з корупцією в приватному секторі, попалися декілька правників-теоретиків, потрапив колишній суддя Конституційного суду Шишкін і Віктор Чумак, який писав відповідні закони. Є активісти Автомайдану, що працюють над таким новим видом боротьби з корупцією як захист свідків”, — перерахував у коментарі Радіо Свобода Таран. 

За результатами співбесіди комісія має обрати п’ять фіналістів, які й працюватимуть у НАЗК. Якщо ж стільки достойних не набереться, то комісія може обрати трьох, а на ще дві вакансії оголосити повторний конкурс.

У міністерстві юстиції сподіваються, що НАЗК почне працювати вже до кінця цього року. Адже саме воно повинно виявляти невідповідність даних декларацій чиновників їхньому реальному життю. Агентство є відповідальним перед Верховною Радою і підзвітним Кабміну. 

Важливо, що створення та початок функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з ключових вимог для отримання Україною безвізового режиму з Європейським союзом. 

Загалом ж боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

Ірина СТЕЛЬМАХ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.