Дипломати щосили намагаються використовувати його для просування Угоди про асоціацію, що істотно наблизить Україну до Євросоюзу. “Ніколи раніше ми не були так близько до підписання цього історичного документа”, — заявив представник України при Європейському Союзі посол Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
Тим часом не вщухають розмови про зближення України з Митним союзом. Зокрема, вчора стало відомо про запланований на 13—14 січня візит міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова в нашу столицю. Не секрет, що головною темою переговорів стане саме Митний союз. Але й у Києві, і в Брюсселі, і в Москві розуміють, що вибирати доведеться один напрямок — Схід або Захід.
За словами Костянтина Єлісєєва, про те, що Митний союз і Угода про асоціацію, яка містить у собі всеосяжну й поглиблену зону вільної торгівлі, взаємно виключають один одного, було відомо із самого початку перемовного процесу. “Уже тоді було чітко зафіксовано: якщо ми підписуємо Угоду з ЄС, яка базується на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції, то не вступаємо в інші митні союзи або треті об’єднання з наднаціональними органами”, — підкреслив посол в інтерв’ю агентству.
До речі, представники російського МЗС аж ніяк не в дипломатичних висловлюваннях уже висловили своє ставлення до можливої багатовекторності нашої країни. “Україна прагне одночасно і вступити в Євросоюз, де на неї особливо й не чекають, і взяти участь у Митному союзі, але тільки за тими параметрами, які їй вигідні. Проте так не буває. Не можна бути трошки вагітним”, — заявив директор департаменту економічного співробітництва МЗС РФ Олександр Горбань. Цей вислів уже розкритикували його київські колеги, вказавши, що Україна в переговорах з Митним союзом, як і в переговорах з Європейським Союзом або будь-якою іншою міжнародною організацією, піклується винятково про свої національні інтереси.
Але така заява російського чиновника свідчить про те, що цього разу в Білокам’яній не хочуть миритися навіть із удаваною можливістю євроінтеграції. Від Києва вимагають визначеності. “Я сподіваюся, що за підсумками саміту (Україна—ЄС. — Авт.) ми зможемо задекларувати, що курс на підписання Угоди про асоціацію залишається незмінним, і документ буде підписано відразу ж, як тільки буде виконано всі відповідні умови”, — підкреслив в інтерв’ю Костянтин Єлісєєв. Залишається сподіватися на те, що ці слова не стануть черговим формальним реверансом у бік Брюсселя.
Тетяна ПАСОВА
Что скажете, Аноним?
[22:27 31 января]
[18:11 30 января]
[12:45 30 января]
09:30 01 февраля
09:00 01 февраля
08:30 01 февраля
08:00 01 февраля
17:30 31 января
17:10 31 января
17:00 31 января
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.