Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Розвід по-українськи

[16:03 27 июля 2011 года ] [ Українська правда, 27 липня 2011 ]

Єдине питання, яке турбувало найбільше — як же готельна охорона, яка, просто так не пропустить жодної автівки на територію, не помітила підозрілих осіб, які просто на території готелю грабують туристів???

Так сталося, що десь півроку тому мені довелося розміщувати іноземних туристів із Сінгапуру. Обирати готель серед столичного розмаїття було не дуже важко: враховували його місцезнаходження (недалеко від центру), а також прийнятну ціну. Тому, власне, ми і обрали готель, що недалеко від Бессарабського ринку.

Виглядає він цілком пристойно та й блискуча табличка із чотирма зірочками обіцяє гідний сервіс. Утім, перше питання у сінгапурського туриста з'явилося одразу після в'їзду на територію готелю. Його аж надто зацікавило, чому гості готелю мають сплачувати за те, аби поставити машину на парковці біля готелю. Пояснення у приймаючої сторони (у нас) не було. Це те саме, аби він спитав, чому ми сплачуємо за паркову біля торгівельно-розважальних центрів, куди приїжджаємо витрачати гроші.

Та проблема, власне, була не в тому. Справжні неприємності з'явилися, коли довірливого іноземця пограбували просто на території готелю. Дочекавшись, доки турист залишається сам (без українського супроводу), до нього застосовують просту і стару схему: у поле зору іноземця потрапляє гаманець, що просто лежить на асфальті. Людина піднімає його аби віднести до адміністратора, і тут на його шляху з'являється “власник”, а також “випадковий свідок” події. Щасливий власник гаманця із вдячністю приймає його із рук іноземця та перераховує гроші. Дивно, але виявляється, що грошей не вистачає.

“Свідок” одразу з готовністю дістає свої гроші та з чесними очима показує їх власнику гаманця. Той, в свою чергу, помацавши кожну купюру, віддає їх назад і пропонує зробити те саме нашому іноземцю. Звичайно, він погоджується. Віддає гроші, йому повертають їх.... і уже потім з'ясовується, що більшої половини, і, як правило, у валюті не вистачає.

Звичайно, ми одразу звернулися до адміністратора готелю, викликали міліцію, написали заяву. Та всім, мабуть, зрозуміло, що гроші так і не знайшлися. Єдине питання, яке турбувало найбільше — як же готельна охорона, яка, просто так не пропустить жодної автівки на територію, не помітила підозрілих осіб, які просто на території готелю грабують туристів???

Ця б історія так і забулася, якби не рецидив. І якщо у першому випадку мова йшла про суму у 80 доларів, то іншому іноземцеві не пощастило більше.

На прохання однієї знайомої мені випала честь супроводжувати італійського гостя, який за іронією долі оселився у тому ж готелі (він входить до списку готелів, які місцеві туристичні агенції пропонують своїм клієнтам).

У мене була думка попередити його про таку українську “гостинність”, але вирішила, що сам він з готелю не виходитиме, адже не говорить жодною мовою, окрім італійської. Помилилась. У перший же день, він вирішив просто спуститися вниз, аби дочекатися нас там. І одразу за територією готелю потрапив до пастки зловмисників, які діяли за схемою, описаною вижче. Цього разу, ціна питання склала 400 євро. Все, що було у нього у гаманці.

Здогадливий італієць одразу подумав, чомусь, на охорону. А чому б, власне, і ні? Прекрасний бізнес. Один телефонний виклик, що наївний іноземець залишився без нагляду, — і наші кмітливі підприємці уже поряд. Я не можу стверджувати, що це 100% вина готелю, але збіг і справді дивний.

Обурившись за італійця, я вирішила поспілкуватися із адміністратором. Я розуміла, що нічого не зумію довести, але мені хотілося послухати, що ж на це скажуть сумлінні співробітники готелю. Ще мені хотілося дізнатися, чому немає жодного попередження, що такі випадки мали місце і на, і біля території готелю.

Трохи зухвалий менеджер із посмішкою дивився на мене і сто разів (для очевидності) наголосив, що це сталося не на території готелю, а тому заклад відповідальності не несе. На моє запитання, чому туристів, хоча б усно не попереджають про такі випадки, він знову сказав, що готель не може слідкувати за всіма туристами, які зупиняються у них.

Все вищевикладене — моя власна точка зору і мої судження. Звичайно, я можу помилятися і готель тут зовсім не до чого. Але! Тільки-но уявіть собі, як було соромно і гидко виправдовуватися перед іноземцем. Розповідати, що, насправді, не всі у нас такі і ми не африканська країна третього ґатунку. Як соромно було, коли адміністратор із єхидством дивився у вічі і говорив, що не може слідкувати за кожним туристом.

А як же людські якості? Чому б не подумати про те, що людина знаходиться у чужій країні, не знає мову і має обмежену суму грошей? Чому ми настільки черстві і байдужі?

Я знаю лише одне: жодного разу я більше нікому не радитиму цей готель. Не тому, що, можливо, він винен у тому, що його клієнтів просто грабують, а за його байдужість, халатність, відсутність сервісу та невміння спілкуватися із клієнтами. Щасливо залишатися, або Чао, як кажуть італійці!

Олена БАЛАЦАНОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.