Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Путін відправляє до Януковича групу підтримки

[11:07 22 октября 2009 года ] [ Главред, 22 октября 2009 ]

Делегація правлячої російської партії сьогодні приїжджає підтримати Віктора Януковича.

Опоненти “регіоналів” упевнені, що Москва таким чином починає пряме втручання у виборчий процес в Україні.

Делегація партії “Єдина Росія” перебуватиме в Україні із 22 по 24 жовтня. Очікується, що 23 жовтня російські парламентарії візьмуть участь у з’їзді Партії регіонів. Самі “єдинороси” не змогли пояснити “Главреду” цілей своєї поїздки. “У делегації ще немає квитків. Немає програми візиту, тому її керівник Валерій Рязанський не дає інтерв’ю”, — зазначила нам його помічник Ольга Фокіна. Це, звісно, не може не дивувати, оскільки до самої поїздки “єдиноросів” лишаються лічені дні. Не виключено, що російських депутатів могло налякати одне з питань, яке нас найбільше цікавило: чи не пов’язаний візит делегації з президентською кампанією в Україні?

Нагадаємо, на чолі “Єдиної Росії” зараз перебуває Владімір Путін. Саме він у 2004 році тричі привітав “із переконливою перемогою” Віктора Януковича. Подальший перебіг подій відомий — згодом Владіміру Владіміровічу довелося виправдовуватися. Мовляв, така традиція склалася в Росії — підтримувати тих політиків, які є наступниками чинної влади.

Утім, слова словами, а на ділі “Єдина Росія” ніколи не приховувала своїх симпатій до колег із Партії регіонів. У листопаді 2005 року Віктор Янукович навіть узяв участь у з’їзді “єдиноросів”, де зробив доволі скандальний подарунок голові російської партії Борису Гризлову — символ влади — булаву з зображенням Богдана Хмельницького. Багатьма українськими політиками презент Януковича був сприйнятий неоднозначно. Дехто навіть розлючено казав: йому місце в Держдумі, а не в Верховній Раді.

“Очевидно, Росія не зробила висновків із 2004 року. Світова практика нічого подібного не знає, але сьогодні Москва намагається диктувати свої правила усій Європі”, — зазначила в коментарі “Главреду” народний депутат, член фракції “НУ-НС” Ольга Герасим’юк. “Минув рік відтоді, як Росія вторглася на територію суверенної Грузії, що однозначно визнано порушенням міжнародного права. Сьогодні Москва не виконує жодних вимог, резолюцій, які до неї пред’являються. Тому говорити про те, що ця країна буде дотримуватися якогось порядку і не намагатиметься втрутитися в справи України, не доводиться”, — зазначила політик, апелюючи до свого досвіду нинішньої роботи в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Самі “регіонали” досить спокійно ставляться до приїзду колег із “Єдиної Росії”. “Не тільки в нашої партії, але і в інших політичних сил є дружні, споріднені партії в інших країнах”, — наголосив “Главреду” народний депутат, представник Партії регіонів Леонід Кожара. Він нагадав, що “регіонали” ще в 2005 році підписали протокол про співпрацю з “Єдиною Росією”.

Його слова відповідають дійсності — українські партії давно намагаються вийти на “закордон”. Тісні і давні контакти із Європейською народною партією мають блок “НУ-НС” і Блок Юлії Тимошенко. А під час липневого з’їзду партії “Батьківщина” голова французької партії “Союз за народний рух” Хав’єр Бертран у своєму зверненні навіть пообіцяв прибути до Києва і особисто підтримати на виборах Юлію Тимошенко. Із “Єдиною Росією”, до речі, намагалися подружитися й представники Президента Віктора Ющенка. У 2005 році секретар РНБОУ Петро Порошенко навіть заявив, що між народним союзом “Наша Україна” і “Єдиною Росією” є багато спільного. Тоді ходили чутки, що протоколи про співпрацю прагнули підписати як прибічники Юлії Тимошенко, так і “нашоукраїнці”. Вдалося це зробити лише Партії регіонів.

“Регіонал” Леонід Кожара, до речі, в коментарі “Главреду” зазначив, що на з’їзд запрошені не лише російські політики, але і представники європейських політичних сил. На уточнююче запитання, яких саме, він зміг назвати лише “соціал-демократів Європи” (можливо, депутат мав на увазі групу Прогресивний альянс соціалістів і демократів у Європарламенті). Однак і вони, за його словами, не зможуть приїхати, оскільки в них також відбудеться з’їзд 23 жовтня. (Жодної інформації про нього нам не вдалося знайти. Хоча 21-22 жовтня євродепутати справді будуть зайняті — у них якраз пленарне засідання). Кожара розповів, що для його політичної сили вкрай важлива підтримка зі сторони закордонних партнерів, оскільки вони зможуть “захистити результати виборів” в Україні.

Європейські спостерігачі ставляться більш обережно щодо співпраці з партією “Єдина Росія”. Італійський журналіст Джованні Бенсі, який тривалий час працював в російській редакції радіо “Свобода”, наголосив, що в демократичних країнах не прийнято, аби іноземні політики втручалися в політичне життя іншої держави. “У неофіційній атмосфері політик політику може сказати про свою підтримку, однак це не робиться публічно. Я не можу уявити відкритої пропаганди чи контрпропаганди. Не можу уявити жодних офіційних чи напівофіційних листів одного керівника до іншого, де виборцям фактично диктують, за кого не слід голосувати”, — натякнув Бенсі на нецивілізовану манеру спілкування з колегами російського президента.

Бенсі визнав, що співпраця між партіями в Європі досить розвинута: “Висловлення підтримки між однорідними партіями або ідеологічно близькими — це нормальне явище, це не є втручанням у внутрішні справи держави”. Проте, наголосив він, це правило не стосується “Єдиної Росії”. “Усе-таки це не партія в чистому вигляді. У європейських країнах, навіть якщо партія має більшість в парламенті, вона відокремлена від державного апарату. Тому партійні заяви не завжди збігаються з позицією прем’єра чи президента, які також входять до цих політичних сил. Приклад “Єдиної Росії” не підпадає під це правило. Будь-які кроки “Єдиної Росії” обґрунтовано сприймаються як кроки керівників Росії, самої держави”, — каже італійський журналіст. Чи має право російська партія влади підтримувати когось із українських політиків на виборах і чи не стане це втручанням у наші справи? “Усе залежить від форми, в якій пролунає така підтримка”, — зазначає Бенсі.

Утім, дивує, що українські політики досі зацікавлені в підтримці Росії. Вони, видно, не стежать за тим, що відбувається зараз у самій Росії. “Єдина Росія” — це вже не та партія, якою вона була кілька років тому. Через кризу її вплив постійно стає меншим. Раніше “ручні” опозиційні партії (“Справедлива Росія”, ЛДПР, комуністи) відважилися цими днями бойкотувати роботу Держдуми. Вони демонстративно залишили парламентську залу на знак протесту проти фальсифікації виборів у регіонах. У Кремля зменшуються ресурси, із допомогою яких можна тримати на короткому повідку “зручну опозицію”. Тому комуністи із ліберал-демократами і відбилися від рук. Поки що “Єдина Росія” — міцна партія, але зараз наголос можна сміливо робити на слові поки що…

Сергей СОЛОДКИЙ
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.