Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Пішохідні “зебри” небезпечні

[08:54 02 марта 2012 года ] [ Голос України, 2 березня 2012 ]

Справжня трагедія розігралася на пішохідному переході. Автобус збив двох школярів.

Дивом дітлахи залишилися живими. З різними травмами їх доставили до лікарні. На жаль, таких повідомлень останнім часом побільшало. За інформацією Державтоінспекції, лише з початку року за участю дітей трапилося 15 ДТП. Довірившись дорожній розмітці, вони втратили пильність. Чи безпечно нині переходити дорогу на “зебрі”, дізнавався і кореспондент “Голосу України”.

Перше місце, куди завітали, — вулиця Тростянецька. Десята година ранку четверга засвідчила: нерегульовані переходи, які тут знаходяться, просто запрограмовані на небезпеку. “Одне з таких місць — “зебра” неподалік дитячої поліклініки, — ділиться киянка Марина. — Інколи просто неможливо перейти на другий бік, а мені доводиться це робити з дитячим візком. Водії навіть і не думають зупинятися. Доводиться просто перебігати дорогу. Особливо небезпечно тут уночі. Адже біля “зебри” освітлення немає”.

Відповідно до Правил дорожнього руху на смугастій розмітці перевага надається пішоходам. Однак цього замало, якщо йдеться, наприклад, про “зебру” неподалік універсаму “Позняки”. Смугасті фарби наполовину стерлися, а на знаки автолюбителі майже не зважають. Побувши тут хвилин двадцять, можна спостерігати таку картину. Більшість водіїв не реагують на знак “пішохідний перехід” і на розмітку на асфальті. Тому, щоб перейти дорогу, потрібні неабиякі терпіння та сміливість.

— Таких переходів у Києві достатньо. Не вистачить пальців рук, щоб перелічити, — розповідає столичний таксист Михайло. — Особливо небезпечні — в Голосіївському районі на вулиці Заболотного, на Оболоні на проспекті Героїв Сталінграда, а також на Окружній біля Жулянського мосту.

Інше місце нашої дислокації — вулиця Богдана Хмельницького. За півгодини спостереження тут усе гаразд. Хоча й рух транспорту досить інтенсивний. Майже всі водії пропускають пішоходів. Люди спокійно переходять дорогу — не перебігають перед капотом машини. І всьому вина цього “дива” — патруль ДАІ.

Для інспекторів небезпечні переходи на дорогах теж проблема. Кажуть, намагаються патрулювати такі місця. “Щоправда, в кожній точці працівник ДАІ чергувати весь час не може. Державтоінспекція міста постійно проводить профілактичні заходи з метою активізації роботи по упередженню дорожньо-транспортного травматизму. Взимку водії мають бути особливо дисциплінованими. Адже часом важко передбачити поведінку пішоходів, і в багатьох випадках тільки пильність людей за кермом може відвернути лихо. Щодо статистики, то за січень 2012 року на території столиці сталося 16 ДТП, в яких одна особа загинула та 16 пішоходів отримали травми різного ступеня тяжкості”, — зазначив “Голосу України” начальник ДАІ м. Києва Анатолій Курінний.

Олександр ПЕКНИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.