Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Проект з вивільнення потужностей

[11:14 21 октября 2010 года ] [ Урядовий кур єр, № 196, 21 жовтня 2010 ]

ЄБРР надасть Україні кредит на будівництво нової лінії електропередач від Запорізької АЕС до Каховки.

Угоду про це у вітчизняному Міністерстві палива та енергетики підписали керівник енергетичного відомства Юрій Бойко та перший віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку Варелон Фрімен. Загальна вартість проекту становить 500 млн євро — 350 млн Україна бере в борг під пільгові відсотки (2,2) на 15 років, решту 150 млн євро вкладе Національна енергетична компанія “Укренерго”. Завершити будівництво планують за два роки. Фінансування розпочнеться з початку наступного року.

“Це надзвичайно пільгові й комфортні умови для нашої економіки. Таких дешевих кредитів ми ще не мали”, — повідомив Юрій Бойко після підписання договору і додав, що будівництво лінії дасть можливість вивільнити майже 700 МВт потужності Запорізької АЕС (робота одного ядерного блока) і направити її на південь і схід країни, у промислово розвинені регіони. Тобто можна буде замінити дорожчу електроенергію, що виробляється на теплових електростанціях, дешевшою — атомною. Втілення проекту дасть змогу знизити потребу України у вугіллі та газі, зменшити шкідливі викиди у довкілля, а також знизити втрати електроенергії в мережах. Окрім того, це суттєво підвищить енергобезпеку держави.

У свою чергу віце-президент банку Варелон Фрімен зазначив, що підписана угода — це одне з найбільших фінансових вливань, яке ЄБРР надав Україні. “У цей посткризовий період ми сподіваємося, що проект дасть можливість вашій державі зростати вищими темпами і стати енергонезалежними”, — констатував він.

Крім цього, Юрій Бойко подякував уряду Іспанії за технічну допомогу, яку той надав у рамках проекту: здійснення технічного, економічного та екологічного передпроектного дослідження, а також розвіяв побоювання щодо стабільності роботи української енергетичної системи.

— Якщо оцінювати зношеність всієї енергетичної інфраструктури України, то насправді у нас немає якихось серйозних застережень. Вважаємо, що в країні є приблизно 14% електричних мереж, які потребують ремонту або нашого втручання. Але загалом енергетична система працює надійно, має запас міцності і повністю забезпечує нашу економіку електричною енергією, — проінформував Юрій Бойко. Він також зазначив, що Україна поступово збільшує експорт електроенергії. “У в нас є перспективи в цій царині. Особливо з урахуванням того, що три тижні тому наша країна стала членом Європейського енергетичного союзу і ми отримали доступ до кінцевого споживача в Європі. Це для нас дуже важливо, бо до цього ми лише продавали електроенергію на кордоні і не мали можливості дійти до споживачів у Європі”, — наголосив він.

Віталій ЧЕПІЖКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.