Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Повернення “Платара”

[17:24 02 марта 2012 года ] [ Україна молода, № 34, 2 березня 2012 ]

Після дворічного перебування в США в Україну повернулася колекція національних скарбів.

166 безцiнних експонатів часів втрачених цивілізацій виставки “Слава України: золоті скарби та втрачені цивілізації” з колекції Музею національного культурного надбання “Платар” у перший день весни повернулися на свої iсторичнi землі. Нагадаємо, колекція “Платар” стала центром міжнародного скандалу, пов’язаного з її перебуванням і поверненням зі США в Україну.

Як відомо, виставка вiдкрилася в американських музеях у жовтнi 2010—го i тривала до лютого 2012 року (термін роботи був продовжений на рік) у рамках масштабного міжнародного виставкового проекту “Україна — Миру”, організаторами якого виступили Міністерство культури України і американський Фонд міжнародних мистецтв та освіти. Координатори мотивували продовження перебування експонатiв за кордоном тим, що це сприяє діалогу культур народів різних країн та глобальнішому ознайомленню світової громадськості з надбанням національної культури нашої держави.

Зазначимо, що на американському континенті були представлені дві експозиції: “Слава України: святі образи XI — XIX століть” (ікони та предмети церковного побуту вже повернулися в Україну раніше. — Авт.) і “Слава України: золоті скарби і загублені цивілізації”. Зокрема, “золоті скарби” експонувалися у таких провідних музейних установах США, як: Міжнародний центр “Меридіан” (Вашингтон), Художній музей Джосліна, Х’юстонський природний музей, Музей російського мистецтва (Мініаполіс). За час перебування в США її відвідали сотні тисяч осіб.

Однак питання, чи зможуть побачити унікальні експонати сотні тисяч наших співвітчизників на території України, досі нез’ясоване. На Батьківщину повернули — і то добре, а от демонстрацiя колекції — тільки у планах керівництва Національного Києво—Печерського історико—культурного заповідника, у фондосховищах якого цінності вчора пройшли митний контроль. “Експонати лише вчора прибули на територію України, тому наразі достеменно не відомо, коли кияни зможуть ознайомитися з наповненням експозицiї і чи зможуть взагалі”, — зазначила в коментарі “Україні молодій” прес—секретар Національного Києво—Печерського історико—культурного заповідника Ксенія Гончарова.

Серед повернених експонатів — посуд, предмети побуту, антропоморфна та зооморфна пластика, скульптура, кераміка, інструменти та зброя з міді й каменю. Також до України повернули предмети одягу, прикраси, виготовлені з золота, міді, емалі та дорогоцінного каміння, що належать до часів Трипільської цивілізації, доби бронзового віку, періоду кочових племен: скіфів, сарматів, кіммерійців, доби стародавніх греків та римлян.

Ірина УЗЛОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.