Голова КМДА Олександр Попов дав доручення КП “Київміськсвітло” до кінця року зробити освітлення новими ліхтарями зі світлодіодними лампочками у всіх дворах. “Керівництво міста дало нам завдання освітити всі двори Києва до кінця року. Днями ми на це отримали 40 млн. грн.”, — заявив начальник КП “Київміськсвітло” Андрій Швець. Комунальне підприємство швиденько розробило й відповідний план освітлення. Спочатку замінять всі ртутні лампочки дворових ліхтарів на нові світлодіодні, потім — у парках та скверах міста. Окремо Попов розпорядився встановити освітлення в зелених зонах столиці. Вже встановили ліхтарі в парку біля Театру ім. Івана Франка, на вул. Липській, на Русанівській набережній і зараз закінчують роботи на бульварі Лесі Українки. Розпорядження голови КМДА обумовлене тим, що нові лампи економлять електроенергію — споживають всього 75 ват замість ртутних 250, та й служать без заміни по 7 років.
Проте, старання столичної влади можна було б назвати корисним, аби не досить важливий нюанс. Справа у тому, що до 80-х років минулого століття всі будинки столиці не були оздоблені відповідним освітленням у дворах. Та у 2001 році тодішній мер Києва Олександр Омельченко підписав розпорядження про реалізацію спеціальної програми з встановлення нової економічної системи освітлення вулиць. Виконанням замовлення на розробку та виготовлення автоматизованої системи вуличного освітлення, яка дозволить на 20-60% зменшити споживання електроенергії та збільшити освітленість вулиць, займались Київська науково-виробнича фірма “Інтегдіф” спільно з КП “Київміськсвітло”, а також ряд вітчизняних та зарубіжних компаній.
Теперішня ж влада намагається повторити програму десятирічної давнини з метою нібито економії в столиці електроенергії. Проте, у “Київенерго” неодноразово заявляли, що на освітленні у місті не економлять, а Київ за добу споживає близько 22 тисяч МВт. год. електроенергії, що становить 5% від усієї споживаної електроенергії в Україні. В “Київміськсвітло” стверджують, що місто освітлюється, але суворо по годинах і має режими — приблизно з 21-30 і до 23-00 працює основне світло, а потім включається чергове, яке горить до ранку. Всі декоративні підсвічування будинків, пам´яток, мостів і так далі вимикаються разом з основним в 23—00. Тут слід зазначити, що із заміною старих лампочок на нові режим освітлення в місті не зміниться. У зелених зонах планується включати світло за часом — влітку ліхтарі горітимуть до першої ночі, а взимку — до 23-00.
Зараз голові КМДА замість копіювання дій та програм своїх попередників, на які, як відомо вже виділені немаленькі кошти із міського бюджету, слід було б звернути увагу на освітлення вулиць, головних магістралей та мостів Києва. Адже, як повідомляли “Київ. Коментарі”, освітлення не завжди включене навіть на основних столичних вулицях та мостах столиці.
Світлана БАКУМОВЕЦЬ
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[07:00 17 февраля]
[20:34 16 февраля]
[11:14 16 февраля]
09:50 17 февраля
09:40 17 февраля
09:30 17 февраля
09:20 17 февраля
09:10 17 февраля
09:00 17 февраля
08:50 17 февраля
08:40 17 февраля
08:30 17 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.