Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Польські слідчі: диспетчери ввели екіпаж в оману

[07:50 19 января 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 18 січня 2010 ]

Диспетчери аеропорту під Смоленськом не поінформували екіпаж літака президента Польщі про погані погодні умови в районі приземлення, про наявність запасних летовищ і про те, що президентський Ту-154 перебував нижче необхідного курсу, заявила у вівторок польська комісія з розслідування авіакатастрофи в квітні минулого року.

Записи переговорів авіадиспетчерів були оприлюднені на прес-конференції за участі міністра внутрішніх справ Польщі Єжи Міллера. Паралельно на прес-конференції у Варшаві було показано відео-реконструкцію спроби літака зайти на посадку.

Раніше пан Міллер повідомив, що польська комісія отримала записи розмов російських диспетчерів легально, хоча і не від Міждержавного авіаційного комітету (МАК).

МАК, який об'єднує 12 країн колишнього СРСР, має штаб-квартиру в Москві. Минулого тижня в остаточному звіті МАК про причини катастрофи літака з президентом Польщі Лехом Качинським на борту провину було покладено на помилкові дії польського екіпажу. Звіт, у якому говорилося, що в аварії винен екіпаж президентського лайнера, викликав критику Польщі, проте прем'єр Росії Владімір Путін підписав вказівку про припинення подальшого слідства.

Резонансне розслідування

Польська комісія з розслідування катастрофи каже, що просила МАК надати стенограми радіо-переговорів диспетчерів аеропорту в Смоленську, але Росія так цього і не зробила.

Після заяв польського міністра надійшли повідомлення з Москви про те, що голова технічної комісії МАК висловив наміри оприлюднити повний виклад переговорів диспетчерів смоленського аеропорту.

По тому, як у Росії був оприлюднений остаточний звіт про причини катастрофи 10 квітня, у якій загинули 96 пасажирів президентського літака, Ярослав Качинський, брат покійного президента і лідер партії Право і справедливість, назвав його “насмішкою над Польщею”.

Реакція уряду Польщі була стриманіша: прем'єр-міністр Дональд Туск, який є політичним опонентом пана Качинського, назвав російський звіт неповним і висловив надію на те, що зауваження і застереження польської сторони будуть враховані. Але російський прем'єр-міністр Путін заборонив проводити подальші розслідування.

Польський президент Лех Качиньский летів на жалобну церемонію до Катині, де навесні 1940 року за наказом Сталіна вояки радянського НКВС розстріляли понад 20 000 полонених польських офіцерів.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.