Іран повідомив, що внаслідок пакистанського удару загинули 9 людей, зокрема, троє жінок і четверо дітей.
МЗС Пакистану натомість повідомило про проведення операції “Смерть повстанцям”, під час якої загинули кілька антипакистанських бойовиків, які сховалися на іранській території. У Пакистані відзначили, що поважають цілісність Ірану, але каратимуть тих, хто проливає кров пакистанців.
Атака Пакистану стала відповіддю на іранські ракетні удари по пакистанській території, здійснені 16 січня.
Тоді Іран заявив, що ударів завдали по двох базах угруповання Джейш аль-Адль, яке сповідує ідеї ісламізму, повалення правлячого режиму в Ірані і відокремлення від нього провінції Сістан та Белуджистан. В Ірані це угруповання називають терористичним і звинувачують у нападах на іранських силовиків.
Внаслідок іранських ударів, за твердженнями пакистанської влади, загинуло двоє дітей.
Обмін ракетними ударами між Іраном та Пакистаном відбувається на тлі загального зростання конфронтації на Близькому Сході:
Ізраїль продовжує військову операцію проти угруповання ХАМАС у секторі Газа та відбиває удари на своїх північних кордонах з боку ліванського угруповання “Хезболла”
Озброєні проіранські угруповання в Іраку та Сирії атакують американські війська, дислоковані у цих країнах.
США та Велика Британія завдають ударів по єменських хуситах, які орієнтуються на Іран і паралізували міжнародний торговий шлях з Азії в Європу через Баб-ель-Мандебську протоку і Червоне море.
Іран атакував Ірак балістичними ракетами. Які, як припускають експерти, невдовзі можуть опинитись у розпорядженні Росії для ударів по Україні.
Як країни пересварилися через белуджських сепаратистів
Автор фото GETTY
Іран та Пакистан давно звинувачують один одного у наданні притулку радикальним угрупованням, які діють уздовж кордону між двома країнами.
В МЗС Пакистану заявили, що влада країни діяла відповідно до “достовірних відомостей про підготовку великомасштабної терористичної операції” на території Пакистану”.
При цьому Ісламабад підкреслив, що удари по території Ірану були точковими, спрямованими виключно проти терористів.
Пакистанське командування заявило, що ударів по території Ірану завдали з використанням безпілотників і ракет великої дальності.
Цілями стали Армія звільнення Белуджистану та Фронт звільнення Белуджистану — організації, які Пакистан вважає терористичними. Вже кілька десятиліть вони виборюють щонайменше автономію, а в ідеалі — незалежність віддаленої провінції на південному заході Пакистану.
Пакистанська влада неодноразово звинувачувала Індію — яка має дружні відносини з Іраном — в підтримці сепаратистів з Белуджистану.
Белуджі — іраномовний мусульманський народ, який живе у регіоні, де сходяться кордони Ірану, Пакистану та Афганістану. 7 млн белуджів мешкає в Пакистані, 2 млн — в Ірані і ще кілька сотень тисяч в Афганістані.
Раніше цього тижня Іран також атакував цілі в Іраку та Сирії.
У Тегерані заявили, що удари завдавали по укриттях бойовиків “Ісламської держави”, а також нібито по локаціях, де перебували агенти ізраїльської розвідки “Моссад”.
Іран переконаний, що “Моссад” причетний до потужного вибуху в іранському місті Керман під час церемонії вшанування генерал-майора Корпуса вартових ісламської революції Касема Сулеймані на початку січня. Тоді загинули десятки людей.
Сулеймані вбили у січні 2020 року за наказом президента США Дональда Трампа.
Автор фото IRANIAN STATE TELEVISION (IRIB) / HANDOUT/ANADOLU VIA GETTY IMAGES
Чи буде війна
На думку аналітиків, дії Пакистану можуть мати два протилежні результати: удар по Ірану або призведе до ще більшої ескалації по всьому регіону, або змусить Тегеран зменшити оберти в його агресивних діях щодо сусідів.
“Ісламабаду випала хороша нагода спробувати стримати ситуацію в умовах, коли Іран пішов у наступ по всьому регіону, завдаючи прямих ударів і використовуючи своїх агентів впливу. Якби Пакистан не відповів, він зіткнувся б із ризиком нових атак”, — вважає голова відділу Південної Азії у Центрі Вільсона Майкл Кугельман.
Багато експертів також вважають, що пакистанська влада була змушена відповісти на іранський удар напередодні виборів, які відбудуться в Пакистані в лютому.
Ситуація в цій країні дестабілізувалася після того, як майже два роки тому відсторонили від влади за звинуваченнями в корупції її прем'єр-міністра Імрана Хана.
“На уряд чиниться сильний суспільний тиск. Люди вимагають рішучих дій, що було зроблено. Владі потрібно було показати, що вона не менше, ніж Іран, вміє брязкати зброєю”, — каже генерал-лейтенант у відставці Асіф Ясін, колишній міністр оборони Пакистану.
На його думку, далі за цей обмін ударами конфлікт не піде, і Пакистан та Іран можуть найближчим часом відновити діалог.
Варто нагадати, що Пакистан має ядерну зброю, а Іран — ні.
Что скажете, Аноним?
[12:15 25 ноября]
[10:10 25 ноября]
[07:00 25 ноября]
16:00 25 ноября
14:30 25 ноября
14:00 25 ноября
13:30 25 ноября
12:30 25 ноября
12:00 25 ноября
11:00 25 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.