“Ми повинні усвідомити, що те, що ми живемо в стані миру, — це не щось, що само собою зрозуміле. І саме тому ми готуємось до конфлікту з Росією. Але дискусія — значно ширша. Це і індустріальна база, і люди, які повинні зрозуміти, що вони відіграють певну роль” — цитує Бауера Telegraph.

Він похвалив шведську владу за попередження громадянам, що потрібно готуватися до війни.

“З цього треба розпочинати. З усвідомлення, що не все можна спланувати, і не все буде в шоколаді наступні 20 років”, — сказав адмірал.

U.S. Infantry Troops Arrive In Poland For Exercises

Автор фото GETTY IMAGES

 

 

Піхотні війська США прибули до Польщі для навчань, квітень 2023 року

Наступного тижня НАТО розпочинає масштабні навчання Steadfast Defender 2024, у яких візьмуть участь близько 90 тисяч військовослужбовців (зокрема 20 тисяч британських). Ці навчання триватимуть до травня.

Високопосадовці НАТО стурбовані тим, що уряди та приватні виробники зброї відстають у підготовці на внутрішньому фронті.

Запаси зброї та боєприпасів виснажені війною в Україні, і на їх поповнення за нинішніх темпів виробництва треба роки.

Тим часом Росія потроїла свої військові витрати до 40 відсотків бюджету, одночасно різко прискоривши виробничі лінії, вказує видання.

“Ми маємо покращити нашу підготовку, — сказав Бауер. — Розробити систему, яка дозволить знаходити більше людей, якщо справа дійде до війни, незалежно від того, буде вона чи ні”.

Він додав, що, необхідно мати можливість спертися на промислову базу, здатну швидко виробляти зброю та боєприпаси.

David Cameron, UK foreign secretary, left, and Dmytro Kuleba, Ukraine's foreign minister, during a briefing on day two of the World Economic Forum (WEF) in Davos, Switzerland, on Wednesday, Jan. 17, 2024.

Автор фото GETTY IMAGES

Девід Кемерон (ліворуч) і Дмитро Кулеба під час брифінгу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, 17 січня 2024 року

 

Тим часом британський міністр закордонних справ Девід Кемерон застеріг від умиротворення Володимира Путіна у стилі 1930-х років і пообіцяв, що Британія продовжить підтримувати Київ.

Кемерон заявив, що війна в Україні залишається для нього “абсолютним пріоритетом номер один”.

“Це виклик для нашого покоління”, — сказав він на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Міністр має відчуття, що сьогоднішні події нагадують передвоєнні 1930-ті роки, де російський президент Владімір Путін грає роль Адольфа Гітлера.

“Це все одно, що бути міністром закордонних справ чи лідером Європи у 1930-х роках, ми не повинні умиротворяти Путіна. Ми повинні протистояти злу, яким є його вторгнення”, — наголосив Кемерон.

За його словами, єдине, що світ може зробити, це продемонструвати протягом 2024 року, що Путін не перемагає.

Кемерон також закликав не наполягати на мирних переговорах між Києвом та Москвою, стверджуючи, що об'єднання навколо України є найкращим способом покласти край війні.

“Якщо міністри закордонних справ й далі казатимуть: “Так, ми підтримуватимемо Україну, але ми також маємо розпочати мирний процес”, вони не отримають ні сильної України, ні мирного процесу” — зазначив міністр.

Девіда Кемерона підтримав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, який наголосив, що лише українці можуть вирішувати, коли і на яких умовах вони захочуть вести мирні перемовини з Москвою.

“Завжди достатньо кишенькових Чемберленів, готових пожертвувати чужою землею або свободою заради власного спокою. І нам не слід цього робити. Я використаю ризиковане порівняння, але, якщо жінку гвалтують, не найкращий час сказати їй: “Не загострюйте ситуацію і домовляйтеся”. Необхідно прийти їй на допомогу”, — сказав він на “Українському сніданку”, організованому Фондом Віктора Пінчука на полях Всесвітнього економічного форуму у Давосі у четвер.

Міністр нагадав про ситуацію на окупованих РФ українських територіях, де громадян України піддають тортурам та викрадають українських дітей.

“Це жертви, які приносить Україна, а не ми. І тому лише Україна має ухвалювати це рішення (про переговори — Ред.)”, — наголосив Сікорський.