Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Мерія на Луганщині не згодна з “дорожним” рішенням Європейського суду

[15:50 27 июля 2011 года ] [ Українська правда, 27 липня 2011 ]

Мерія Краснодона на Луганщині не погоджується з рішенням Європейського суду з прав людини, який присудив компенсацію родині жінки, біля будинку якої був “автобан”.

“Це — нонсенс, а факти, які викладаються зараз у ЗМІ, — перекручені й недостовірні”, — сказав Deutsche Welle заступник міського голови Краснодона В'ячеслав Борисенко.

Так від прокоментував рішення суду у Страсбурзі, який постановив виплатити 10 тисяч євро компенсації родині Наталі Гримковської, під вікнами будинку якої понад 10 років тому було відкрито рух важкого транспорту (у ЗМІ це називають “автобаном”).

У міськраді Краснодона готуються опротестувати рішення Європейського суду, сказав Борисенко (хоча рішення Європейського суду з прав людини неможливо оскаржити).

Генплан міста Краснодон багато років тому передбачав будівництво об'їзної дороги, та замість цього з 1998 року під об'їзну дорогу почали використовувати вулицю Червоноармійську в приватному секторі. Вона стала частиною дороги М-4 державного значення. По дорозі рухалися вантажівки, бензовози, транзитні фури.

Луганська обласна санстанція констатувала перевищення шкідливих речовин в 20-30 разів, утім влада запевняла, що об'їзною вулиця буде тимчасово, розповіла DW мати Гримковської — Клара Грищенко, яка і представляла в суді у Страсбурзі інтереси родини.

“Відтоді ми почали задихатися від вихлопних газів. Від інтенсивного руху транспорту тріщали стіни, будинки руйнувалися. Продукти на городах ставали отруйними. Люди почали хворіти, зараз такі патології, що вже ніхто їх не зможе вилікувати”, — каже Грищенко.

За її словами, мешканці протестували і зверталися до прокуратури та Верховної Ради, однак влада була “як глуха”.

Тоді Грищенко, юрист за фахом, звернулася до Європейського суду. Незабаром прийшло повідомлення, що Україна відзвітувала в Страсбурзі по цій справі.

У 2002 році рух вулицею припинили, та за 8 років знову відновили, каже Грищенко.

Вона вдруге звернулася до Європейського суду — і суд у Страсбурзі присудив виплатити її сім'ї 10 тисяч євро. За словами Грищенко, ці гроші підуть на лікування родини від наслідків “автобану”. Вона каже, що у її онука виявили таку концентрацію в організмі шкідливих речовин, “начебто дитина ложкою їла свинець та ртуть”.

У свою чергу, головний санітарний лікар Краснодона Віктор Яровий заперечує екологічну небезпеку для мешканців вулиці Червоноармійська. За його словами, аналізи, які проводила обласна санстанція в 2002 році, були визнані “невірними”, їхні результати скасовані.

За словами заступника мера Борисенка, влада відновила рух легкового автотранспорту “за численними проханням самих мешканців” на вулиці і планує там ремонт.

Голова громадської організації “Спілка будівельників Донбасу” Наталія Шашкевич каже, що ситуація з вилицею Червоноармійська в Краснодоні типова для України.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.