Презентація стала початком масштабної інформаційної кампанії МЗС України, що запланована на 2021 рік. Її мета — привернути увагу міжнародної спільноти до фактів застосування тортур та антигуманної діяльності в незаконній в’язниці “Ізоляція”. Цю в’язницю створила окупаційна влада Російської Федерації на території однойменного культурного центру після захоплення Донецька у 2014 році. Комплексна кампанія передбачає роботу за кількома напрямами — політичним, громадським та інформаційним.
“Порушення прав людини, незаконні арешти, сфальсифіковані судилища й неймовірні вироки по двадцять років за сфабрикованими звинуваченнями стали звичними елементами російської репресивної політики на окупованих територіях на Донбасі і в Криму. Ми докладаємо максимум зусиль, аби тримати це в полі зору наших міжнародних партнерів та спонукати до покарання усіх відповідальних. У цьому зв’язку ми вітаємо оголошений три дні тому Санкційний механізм ЄС у сфері прав людини. Працюватимемо над тим, щоб застосувати його до нашого кейсу”, — наголосила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков висловив повну підтримку проєкту.
“Наразі у нашому міністерстві вже на виході законопроєкт, який буде регулювати державну політику стосовно перехідного періоду, пов’язаного з тимчасовою окупацією українських територій. В цьому законі буде чітко прописано, хто не буде підпадати ані під амністію, ані під помилування. Особи, які вчинили злочини геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії, злочини проти життя та здоров’я, волі, честі та гідності, сексуальні злочини, злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку — нестимуть відповідальність. Ми застосуємо оонівські принципи перехідного правосуддя, в яких зафіксовано право жертви на правду і справедливість”, — наголосив віце-прем'єр-міністр.
Крім того, він зауважив, що згаданим законопроєктом передбачено створення Центру документування наслідків міжнародного збройного конфлікту.
“Слід розуміти, що до моменту повної деокупації українських територій списки полонених будуть постійно зростати. Це треба враховувати у перемовній стратегії. І боротися за звільнення не тільки нині арештованих, але й тих, кого заарештують вже завтра. Тому важливі такі проміжні кроки, як доступ Міжнародного комітету Червоного хреста, закриття таємних тюрем, забезпечення базової медичної допомоги тощо”, — зазначила голова організації “Центр громадянських свобод” Олександра Матвійчук.
Директорка фонду ІЗОЛЯЦІЯ Оксана Саржевська-Кравченко відзначила, що фонд у своїй роботі активно долучається до висвітлення теми нелегальних тюрем на тимчасово окупованих територіях: “На прикладі Ізоляції ми можемо бачити, як місце свободи перетворилося на катівню”. Вона наголосила, що, окремої уваги потребує і комеморація жертв цих антигуманних закладів.
Заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов заявив, що таких місць, як Ізоляція, наразі близько 160: “3,5 тисячі осіб пройшли Ізоляцію, з них 1,6 тисяч — цивільні особи. Ми намагаємося жоден факт не залишати поза увагою, ми все фіксуємо і відкриваємо кримінальні провадження”.
В рамках заходу журналіст, письменник і колишній політв’язень Станіслав Асєєв презентував свою нову книгу “Світлий шлях. Історія одного концтабору”, яка є документальним свідоцтвом воєнних злочинів, що відбувались в цьому сучасному концтаборі. “Людей катують не лише для того, щоб вибити потрібні показання. Специфіка ізоляції в тому, що навіть коли ви вже все підписали, над вам продовжують знущатися”, — наголосив колишній політв’язень.
Ця книга, перекладена англійською мовою завдяки Посольству Канади в Україні, буде широко використовуватися у доведенні до світової спільноти інформації про злочини у нелегальній в'язниці “Ізоляції”.
До реалізації кампанії у 2021 році будуть максимально активно залучені Міністерство закордонних справ України, дипломатичні представництва України за кордоном, а також Український інститут та Міжнародний благодійний фонд “ІЗОЛЯЦІЯ”, які своїми проєктами допоможуть достукатися до широкої громадськості як в Україні, так і за кордоном.
Довідково:
ІЗОЛЯЦІЯ — це неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, заснована у 2010 році в Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів, якому фонд завдячує своїм ім’ям. ІЗОЛЯЦІЯ є платформою для дослідження, обговорення та презентації актуальних соціально-політичних проблем на різних локальних і глобальних рівнях. ІЗОЛЯЦІЯ здійснює проекти на перетині сучасного мистецтва і громадянського суспільства та працює у таких напрямах: дослідження, проектна та виставкова діяльність, резиденції. У червні 2014 року територію ІЗОЛЯЦІЇ захопили озброєні представники незаконних збройних формувань, після чого інституція перебралася до Києва. Попри переїзд, Донбас залишається в фокусі програмної діяльності ІЗОЛЯЦІЇ.
Приміщення ІЗОЛЯЦІЇ було перетворене на незаконну в'язницю (концтабір) окупаційною владою Російської Федерації на території однойменного культурного центру після захоплення Донецька у 2014 році. Станом на 2014 рік, у тюрмі утримувались понад 100 осіб, у 2019 році — 70. За даними звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в “Ізоляції” ув'язнених піддають тортурам та сексуальному насиллю.
Что скажете, Аноним?
[13:40 26 ноября]
[11:40 26 ноября]
13:00 26 ноября
12:30 26 ноября
12:20 26 ноября
12:00 26 ноября
11:50 26 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.