Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Ксенофоб Камменос говорив про українських “фашистів”. Не потрібно робити вигляд, що цього не було

[08:32 23 апреля 2015 года ] [ Радіо Свобода, 18 квітня 2015 ]

Потрібно вимагати від Греції дезавуювати висловлювання її міністра оборони не на рівні посла в Україні, а на рівні МЗС і уряду.

Чи говорив міністр оборони Греції Панос Камменос про “фашистський уряд України” у своєму інтерв’ю російському інтернет-виданню “Газета.ру”? Представник українського МЗС Євген Перебийніс назвав ці заяви “фейком” російської пропаганди. У своїй заяві дипломат посилається на посла Греції в Києві, який підтвердив прихильність своєї країни до територіальної цілісності України. Але це аж ніяк не означає, що міністр не вимовляв слів про “фашистський уряд”.

У своєму коментарі щодо заяви Перебийніса журналіст “Газети.Ру” Володимир Дергачов повідомив про наявність у видання запису інтерв’ю Камменоса і пообіцяв надати її громадськості в разі появи офіційного спростування грецької сторони.

У цьому випадку я довіряю більше журналісту, ніж дипломатам. Просто я знаю, хто такий Камменос. І слова про “фашистський уряд України” він цілком міг сказати. Досить лише ознайомитися з його біографією та політичними заявами.

Ця людина залишила власну партію — “Нову демократію” і створила новий партійний проект після того, як стала фігурантом цілої низки скандалів і кримінальних справ, пов’язаних із корупцією та мафіозними розбірками. Він публічно образив колишнього міністра закордонних справ Німеччини Гвідо Вестервелле через обставини особистого життя дипломата. Він публічно закликав вбити мера одного з міст на Халкідікі. Він проходить у кримінальній справі за фактом володіння величезною яхтою, зареєстрованої, зрозуміло, в офшорі, щоб уникнути податків. Він подав до суду на блогера, який помітив, що цей старіючий бонвіван фарбує волосся. Він виступає з ксенофобськими заявами так часто, що їх вже перестали помічати. Він розпалює ворожнечу між Грецією і Туреччиною. Він приятелює із Кремлем вже давно — як і багато керівників правих антиєвропейських ксенофобських партій континенту. І до того ж, він не хотів бути міністром оборони — він хотів бути міністром морського флоту, щоб отримати доступ до справжніх грошей. Але ліві з партії “Сіріза”, які взяли його в коаліцію, не віддали хлібне місце.

Програма його партії — суміш популістських обіцянок, критики Європи, антимігрантских гасел і войовничих закликів. До речі, уявлення Камменоса і “Сіріза” про все, крім Європи, відрізняються абсолютно. Проте він пішов у владу, коли його покликали. Тому що жага влади і грошей — важливіша за ідеї.

Тим не менш, особливої відповідальності у Камменоса немає. Реальна відповідальність — на його коаліційних партнерах, які можуть, якщо що, обійтися і без нього. Тому він дозволяє собі говорити те, що вони сказати ніяк не можуть. Зауважимо, що журналіст, який говорив з Камменосом, взагалі не питав його про Крим. Колега задав абсолютно логічне і професійне питання — “під час свого візиту до Росії прем’єр Ципрас торкався української проблематики і говорив про інтереси етнічних греків, які проживають в Україні. Як я розумію, Греція зацікавлена в якнайшвидшому врегулюванні цього конфлікту”.

Етнічні греки живуть саме в Україні — причому в більшості своїй на неокупованої території, в тому ж Маріуполі. Але є грецьке населення і на Донбасі. Тому очевидно, що Греція зацікавлена в тому, щоб ці люди жили в мирі. Міністр закордонних справ Греції Евангелос Венізелос відвідував Маріуполь у перші ж тижні після перемоги Майдану — щоб підкреслити цю зацікавленість. Після звільнення Маріуполя від бандитів в місто повернулося генконсульство Греції. І новий уряд Греції свою зацікавленість теж підкреслює.

Що робить Камменос? Він не відповідає на поставлене запитання. Замість цього він говорить про Крим. “Грецьке населення в Криму піддалося нападкам з боку фашистського уряду України, і захистом для грецьких сімей там стала присутність російських сил”. Зрозуміло, що ця заява не має нічого схожого з реальністю — тому що новий уряд України, як би там не називав його міністр, не контролював Крим жодного дня. Але Камменос вимовляє ці слова. І журналіст — здивований не менше нашого — просить його уточнити оцінку українського уряду. Камменос повторює: фашистський. А заодно і пояснює, як греки в Криму могли бути дискриміновані: “у грецького населення в Криму завжди були тісні зв’язки з місцевим російськомовним населенням”. І ці заяви — в дусі Камменоса. Це — не російська пропаганда. Це — грецька популістська пропаганда.

І нам не потрібно робити вигляд, що її немає. Навпаки, потрібно вимагати від партнерів Камменоса по коаліції дезавуювати його висловлювання не на рівні посла в Україні, а на рівні МЗС і уряду. Потрібно заявляти офіційний протест і викликати посла, а не задовольнятися його поясненням, що міністр не міг такого сказати. Звичайно, міг. А не міг — нехай сам це доведе.

На момент написання цього тексту про скандальний інтерв’ю Камменоса не сповістили ані офіційні структури Греції, ані провідні газети цієї країни.

Віталій ПОРТНІКОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.