Забудовник, який отримав землі колишньої військової частини, через суд вимагає знести приміщення музею та звільнити територію. Суд має ухвалити рішення 28 січня.
Інтереси музею захищають його працівники та нечисельна спілка ветеранів. Підтримки місцевої влади, кажуть у музеї не відчувають, навпаки ставлення прохолодне.
Музей у місті — не надто популярний. Його відвідують переважно школярі і студенти. Їх приводять сюди тоді, коли у школі чи вузі вивчають період Другої світової війни. Та й то, вчителі нарікають, що інформації у музеї недостатньо. В інші дні музей практично порожній.
Конфлікт довкола земельної ділянки, де розташована будівля музею “Герої Дніпра”, триває уже кілька років. У кожної зі сторін тут своя правда.
Працівники музею стверджують: їхнє приміщення міністерство оборони забудовнику не передавало і демонструють відповідні документи.
Директор музею “Герої Дніпра” Ярема Кваснюк: “Ні сам будинок, ні земельна ділянка не передавалися Міноборони в оренду-користування фірмі “Маодот-І”. Але місто самовільно включило цю територію не погодивши із сусідами-землекористувачами.”
У відповідь директор фірми-забудовника Тарас Виноградник каже, територія давно належить їм. Він підтверджує це договором оренди, за яким справно сплачує кошти до міського бюджету також і за земельну ділянку, де розташований музей: “Ми не маємо нічого проти музею ... відносимося толерантно. Але нам хочуть пришити тут політику.”
Бізнес чи політика?
Власне все було б дуже просто, якби не політика.
Закрити музей бойової слави у Івано-Франківську — це виклик не лише ветеранам, але й всій українській армії, вважає директор музею Ярема Кваснюк.
Музей “Герої Дніпра” один із найстаріших музеїв бойової слави в Україні, його відкрили у 1966 році. За словами директора, зараз експозиція налічує близько 5 тисяч експонатів, має унікальну діораму “Подвиг на Дніпрі”.
Івано-франківські ветерани та керівництво музею запевняють, що відстоюватимуть його до останнього. Для того, аби зробити музей актуальним навіть осучаснили експозицію. Проте усі події Другої світової війни у музеї таки не охоплюють, вважає історик Тамара Галицька.
На її думку будь-які музеї потрібні, і тема Другої світової війни може навіть об’єднати українців:
“Музей мав би показати війну українськими очима. На Прикарпатті чи Донеччині, чи в Києві мають бути музеї, присвячені Другій світовій війні, але вони мають бути без ідеології. Тут має повинні бути всі сторінки і радянське військо, і ОУН-УПА, але через призму життя і трагедії кожної окремої людини.”
Назва музею “Герої Дніпра” збереглася з радянських часів. Спочатку у музеї була лише діарама, на якій відображено було битву за Дніпро. З часом музей збільшили, додали інші розділи історії війни, а назва залишилася.
Слава УГРИНЮК
Что скажете, Аноним?
[18:18 26 ноября]
[13:40 26 ноября]
[11:40 26 ноября]
19:30 26 ноября
19:15 26 ноября
18:00 26 ноября
17:50 26 ноября
17:40 26 ноября
17:30 26 ноября
17:15 26 ноября
17:00 26 ноября
16:45 26 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.