У неділю в Ефіопії розбився пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines, Boeing 737 Max 8, що прямував з Аддис-Абеби до Найробі.
Загинули 157 людей — всі, хто був на борту. Точні причини катастрофи поки невідомі. В понеділок слідчі знайшли бортовий самописець з лайнера та почали над ним працювати.
Це вже друга катастрофа аналогічного літака за п'ять місяців. У жовтні минулого року розбився літак авіакомпанії Lion Air в Індонезії.
Плани на використання моделі Boeing 737 MAX 8 є в українських авіакомпаній МАУ та SkyUp Airlines.
Після катастрофи в Ефіопії Китай і авіакомпанія Ethiopian Airlines оголосили, що призупиняють польоти літаків цієї моделі.
Точні причини аварії поки що невідомі.
Boeing 737 MAX — модель, яку в історії компанії Boeing продають найшвидше. За даними виробника, замовлення на нього вже розмістили понад 100 авіакомпаній в усьому світі.
Boeing 737 MAX 8 в Україні
Плани авіакомпанії МАУ передбачають поставку трьох нових Boeing 737 MAX 8 безпосередньо з заводу Boeing в Сіетлі, повідомив в коментарі для BBC News Україна заступник керівника прес-служби авіакомпанії Максим Арсланов.
Перший з літаків очікується вже в кінці березня, а решта два — до кінця 2019 року.
“МАУ уважно стежить за ходом розслідування та перебуває в постійному діалозі з виробником авіатехніки”, — повідомили в прес-службі щодо авіакатастрофи в Ефіопії.
Літаки лінійки 737 MAX 8 планує використовувати і авіакомпанія SkyUp Airlines.
Авіакомпанія очікує поставку двох Boeing 737 MAX 8 і трьох Boeing 737 MAX 10 з заводу в Сіетлі у 2023 році.
У SkyUp Airlines повідомили BBC News Україна, що авіакатастрофи не вплинуть на рішення про придбання Boeing 737 MAX 8.
“До введення в експлуатацію цього типу повітряного судна у нас є достатньо часу для збирання інформації про результати розслідування та їхнього вивчення”, — йдеться в коментарі директора SkyUp Airlines Євгена Хайнацького.
В авіакомпанії повідомили, що вже поспілкувалися з представниками Boeing щодо розслідування обох катастроф, а також створили робочу групу, що збиратиме інформацію про інциденти з літаками MAX 8, щоб виробити план подальших дій.
Перший політ Boeing 737 MAX 8 в Україну здійснила авіакомпанія FlyDubai за маршрутом Дубай-Київ (Жуляни) на початку 2018 року.
Незабаром після цього вперше прийняв такий літак і львівський аеропорт — ним став борт польської авіакомпанії LOT.
Як сталася катастрофа?
Як повідомляє Ethiopian Airlines, рейс ЕТ302 розбився о 08:44 за місцевим часом (07:44 за Києвом), лише через шість хвилин після злету з Аддис-Абеби.
Літак, який прямував до Найробі, впав за 60 км на південний схід від столиці.
Перед цим пілот повідомив про проблеми і просив повернутися до Аддис-Абеби, повідомили в авіакомпанії.
“Наразі нічого не можна виключати”, — заявив журналістам очільник Ethiopian Airlines Теволде Гебремаріам.
Видимість була хорошою, але як повідомляє сайт моніторингу авіарейсів Flightradar24, після злету вертикальна швидкість літака була нестабільною.
За даними авіакомпанії, місцевий пілот Яред Гетачев мав понад 8000 годину нальоту.
На борту літака перебували пасажири з 35 країн — зокрема 32 громадянина Кенії, 18 — Канади, 7 — Великої Британії, 3 — Росії. За інформацією МЗС, українців на борту не було.
Щонайменше 19 жертв були співробітниками ООН, які летіли на п'ятиденний саміт з довкілля в Найробі, повідомили в ООН.
Словацький депутат Антон Грнко підтвердив у Facebook про те, що на борту була його дружина і двоє дітей.
Тим часом, один чоловік з Греції розповів, що мав летіти цим рейсом, але запізнився до виходу на посадку на дві хвилини.
“Я сердився, тому що мені ніхто не допоміг вчасно дістатися до гейту, — написав Антоніс Мавропулос, розмістивши фото свого квитка в соцмережі. — Я вдячний, що живий”.
Що відомо про літак?
Boeing 737 MAX — четверте покоління літаків “Боїнг 737”, що прийшло на зміну Boeing 737 Next Generation. Boeing 737 Max 8 використовують на комерційних авіарейсах з 2017 року. Літак може перевозити до 210 пасажирів.
Літак, що розбився, — був одним з шести літаків, які Ethiopian Airlines замовила для розширення свого флоту.
4 лютого літак пройшов ретельну першу перевірку, повідомила авіакомпанія у Twitter.
У Boeing заявили, що компанія “глибоко засмучена” через катастрофу і відправила команду для надання технічної допомоги.
Згідно з попередніми висновками розслідування катастрофи літака Lion Air, що сталася в жовтні минулого року, пілоти ймовірно мали проблеми з автоматичною системою, яка запобігає задиранню носа літака, втрату тяги і зрив у штопор.
Як виявило розслідування, система постійно опускала ніс, навіть коли літак не втрачав тяги. Пілоти намагалися виправити положення, але автоматика понад 20 разів не давала це зробити.
Вперше ця система з'явилася саме в лінійці 737 MAX.
Після катастрофи польоти цих літаків призупинили в Китаї.
“Зважаючи на те, що в обох випадках мова йшла про нові Boeing 737 Max 8, а також те, що катастрофи сталися на стадії злету, простежується певна схожість”, — йдеться в заяві Управління цивільної авіації Китаю.
В експлуатації китайських авіакомпаній перебуває понад 90 нових “Боїнгів” лінійки 737 MAX, зокрема їх використовують Air China, China Eastern Airlines та China Southern Airlines.
Разом з Китаєм вирішили тимчасово зупинити польоти аналогічних літаків також і в Ефіопії.
“Попри те, що ми поки що не знаємо причин катастрофи, ми вирішили призупинити польоти конкретних літаків як додатковий застережний захід”, — йдеться в заяві Ethiopian Airlines, що використовує 4 літаки Boeing 737 Max 8.
Авіакомпанія Cayman Airlines також вирішила призупинити польоти двох Боїнгів 737 Max 8, а низка північноамериканських авіакомпаній, які використовують ці літаки, попередила, що ретельно стежать за розслідуванням.
Водночас в авіакомпанії FlyDubai, що використовує кілька літаків Boeing 737 Max 8, заявили, що досі впевнені в надійності літаків.
Які авіакомпанії використовують Boeing 737 Max 8?
За даними сайту компанії Boieng, літаки 737 Max 8 вже отримали 16 авіакомпаній.
15 літаків перебувають в експлуатації туроператора TUI Group, який заявив, що перебуває на зв'язку з виробником, але не збирається припиняти польоти.
Норвезький лоукост-перевізник Norwegian Airlines продовжує використовувати всі свої 18 літаків цієї моделі.
Сінгапурська авіакомпанія SilkAir та італійська Air Italy також експлуатують літаки без змін.
Американська авіакомпанія Southwest Airlines використовує 34 літаки цієї моделі.
У American Airlines та Air Canada — по 24 літаки Boeing 737 MAX 8.
Ці літаки використовує також зокрема польська авіакомпанія LOT, що очікує загалом на 6 літаків до травня цього року.
Что скажете, Аноним?
[08:00 13 сентября]
[07:40 13 сентября]
[07:20 13 сентября]
08:00 13 сентября
07:50 13 сентября
07:40 13 сентября
07:30 13 сентября
19:00 12 сентября
18:40 12 сентября
18:30 12 сентября
18:20 12 сентября
18:10 12 сентября
[14:35 10 сентября]
[10:45 20 августа]
[09:05 07 августа]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.