Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

ХАЗ розправляє крила

[13:58 08 декабря 2009 года ] [ Урядовий кур єр, №228, 8 декабря 2009 ]

Нинішній рік для Харківського державного авіаційного виробничого підприємства став переломним — завод почав виходити з кризи.

Про це повідомив генеральний директор ХАЗу Анатолій Мялиця. Він наголосив, що нині не стоїть питання про виживання, а йдеться про налагодження нормальної серійної роботи з випуску авіатехніки в обсягах, які потребує ринок.

За словами Анатолія Мялиці, це стало можливим завдяки підтримці вітчизняної авіаційної галузі урядом і особисто Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, яка двічі побувала на підприємстві, перейнялася його проблемами і всі свої обіцянки, дані працівникам ХАЗу, виконала. Саме тому в 2009-му вдалося зробити більше, ніж за кілька попередніх років. Зокрема за рахунок державної субвенції завод добудував ще один літак із серії “Ан”, який передали замовникам з Лаосу. Лайнер обслуговуватиме президента і прем'єр-міністра азійської країни.

Новенький, у VІP-компонуванні Ан-74ТК300Д приймав на летовищі підприємства заступник голови апарату прем'єр-міністра Лаосу Фетсакхон Луанг Афай. Він високо оцінив лайнер і поділився своїми враженнями після першого його польоту.

— Наші льотчики розповіли мені, що це чудовий літак. В ньому є розкішний салон, де гармонують естетика і функціональність, що забезпечує максимальний комфорт для роботи і відпочинку протягом усієї подорожі.

Такими ж літаками користуються президенти України й Латвії. Аналогічний “Ан” відправили кілька місяців тому до Лівії. А наприкінці листопада у небо піднявся ще один збудований на ХАЗі військово-транспортний літак, Ан-74Т-200А, замовлений урядом Арабської Республіки Єгипет. Це вже друга крилата машина з трьох, які харків'яни мають поставити в рамках укладеного українсько-єгипетського контракту. Після проведення необхідних випробувань літак теж буде переданий замовникові.

Нині на заводі працюють над випуском ще кількох “Анів”, які перебувають у збиральному цеху. Для них авіапідприємство вже повністю виготовило агрегати і деталі. Тепер слово за суміжниками.

— Я вдячний своїм українським та російським колегам за комплектуючі,- каже Анатолій Мялиця. — На початку року ми поставили перед ними непросте завдання — виготовляти для нас агрегати і деталі прискореними темпами, щоб ми могли збирати один літак у місяць. Адже технологічний цикл виготовлення нашого лайнера становить 1,8 місяця. На завод навіть приїздила делегація з 35 підприємств-суміжників, щоб на власні очі переконатися у наших можливостях. Побачене їх переконало стовідсотково, і постачальники серйозно впряглися у спільну роботу.

Однак, за словами керівника ХАЗу, перед заводом виникли труднощі іншого плану: суміжники поставляють агрегати, за які треба сплатити ввізний ПДВ. І це тоді, як за літак ще гроші не виручені. Отож сподіваємося на те, що Верховна Рада схвалить законопроект, поданий народним депутатом В'ячеславом Богуслаєвим, про надання певних преференцій авіаційній галузі. Це була б ще одна підтримка з боку держави.

Щоправда, істотну фінансову підтримку ХАЗ уже отримав улітку нинішнього року. Тоді, за рішенням Кабінету Міністрів, на підприємство надійшло 112 мільйонів гривень зі Стабілізаційного фонду. Ці кошти направили на погашення боргів із зарплат та на модернізацію виробництва. Зокрема на заводі реконструювали малярний цех, встановили фрезерні центри високошвидкісної обробки і запропонували нову технологію лазерної різки металу. Тепер залишилося поліпшити і збирання авіамашин, а також удосконалити лабораторні виміри та льотні випробування.

— Усі накреслені плани під силу нашому колективу, — каже Анатолій Мялиця. -Уряд виконав зобов'язання з фінансового оздоровлення підприємства, завод випустив облігації, з продажу яких планує отримати 380 мільйонів гривень. Якби ще й припинилося політичне “вовтузіння” навколо державного бюджету і парламент
нарешті схвалив цей важливий документ, вітчизняний авіапром отримав би майже мільярд гривень. Значна сума там передбачена і для нашого підприємства.

Поряд з новими планами на майбутнє на ХАЗі вже встигли розробити й нову кадрову стратегію, згідно з якою збираються повернути на завод кваліфікованих верстатників, що звільнилися з підприємства. А молоді кадри готуватимуть у ПТУ N 5 та в Харківському авіаційному університеті. Адже наразі на оновленому виробництві з'явилися верстати, на яких працювати без вищої освіти практично неможливо: слід знати авіаційну технологію, комп'ютерну техніку, вміти нею управляти, складати програми... Таким чином, ХАЗу потрібні програмісти, технологи і наладчики в одній особі, яких уже готує для них профільний ВНЗ. Такі фахівці забезпечать підприємству не лише колосальну продуктивність праці, вони — майбутнє заводу, який розправляє крила.

Світлана ГАЛАУР

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.