Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Генеральний бій — це бій у першому турі”

[11:33 14 января 2010 года ] [ Україна молода, №6, 14 січня 2010 ]

Напередодні виборів Віктор Ющенко висловив упевненість, що наступним Президентом буде той, хто візьме друге місце за підсумками голосування 17 січня.

Віктор Ющенко — про... боротьбу за друге місце та можливі фальсифікації

“Президентом буде той, хто вийде [в другий тур] опонентом Януковича. Генеральний бій — це бій у першому турі”, — так висловив своє бачення виборів—2010 чинний Президент Віктор Ющенко на прес—конференції, що відбулася позавчора ввечері. Запитання до В. Ю. ставили як журналісти, присутні в Українському домі, так і представники ЗМІ з областей за допомогою телемостів.

На думку Ющенка, суть нинішнього змагання — це знову “вибір між проросійськими кандидатами та кандидатом із європейським курсом”, а “загроза номер один” результатам виборів “виходить від Тимошенко — або по темі масового зриву підрахунку голосів, або фальсифікацій”. За словами Президента, інші учасники — він сам та Віктор Янукович — не мають мотивів працювати над фальсифікаціями, бо не мають проблем, які має лідерка БЮТ.

До Ющенка, за його словами, “надходить інформація, що є розробки певної політичної сили, щоб завалити суди на другий день після 17 січня позовами щодо порушення процедури формування списку [виборців] і голосування “на дому”. Президент закликав Прем’єра “вести себе у відповідності до закону”, аби відбулися чесні й законні вибори.

Водночас, сказав В. Ю., у випадку ухвалення Верховною Радою змін до закону про вибори щодо обмеження голосування вдома він його підпише. Ющенко також нагадав, що одним з ініціаторів такого закону був БЮТ. “І лише зараз, коли загроза проходу Тимошенко в другий тур стала реальною, виникла потреба самої Тимошенко як циган сонцем крутити цим законом і просити про підтримку Президента щодо звуження можливості голосування “на дому”, — зауважує глава держави.

Зі свого боку порушень у веденні кампанії Ющенко не бачить, у тому числі й оцінюючи трансляцію його агітаційних виступів на державному телебаченні на безоплатній основі. “Я є Президент країни, і є закон, який зобов’язує державні ЗМІ висвітлювати мою роботу”, — нагадав Віктор Ющенко. Він додав: “Мене мало цікавить, яка доля Ющенка. Моя мета — донести до вас (...) світогляд і цінності”. Президент нагадав, що телеглядачам доводилося слухати “по п’ять годин” і “селектор, як “Таміфлю” завезти в “Бориспіль”, і засідання уряду й парламенту”.

...команду, з якою він переможе, і своє вдале прем’єрство

Відповідаючи на запитання, хто в разі його перемоги на виборах обійме посади Прем’єр—міністра, Генпрокурора тощо і хто є членом його команди зараз, Віктор Ющенко сказав: “У мене є краща команда, ніж у будь—якого кандидата, ніж у Тимошенко чи Януковича, чи Гриценка, чи будь—кого називайте”. Як приклад він навів імена міністрів освіти Івана Вакарчука та культури — Василя Вовкуна, віце—прем’єра Івана Васюника, колишнього главу уряду Юрія Єханурова, а також Віру Ульянченко, Раїсу Богатирьову, Володимира Огризка, Андрія Гончарука — “це ті, що на очі попалися”. До своєї команди кандидат Ющенко відносить і багатьох голів облдержадміністрацій, райадміністрацій, мерів міст. Водночас В.Ю. не сказав, кого саме він бачить новим Прем’єр—міністром та Генеральним прокурором.

Себе Ющенко назвав найуспішнішим головою Нацбанку в історії України, “який перебував два виборні терміни на цій посаді, який віднесений до п’ятірки найкращих банкірів світу, який провів найкращу в Європі грошову реформу за останні 50 років, який зробив банківську систему, що не зазнала кризи”.

І свою діяльність на посаді Прем’єр—міністра в 2000—2001 роках Віктор Ющенко теж оцінив як найефективнішу. “У 2000 році ми мали єдиний в історії України бездефіцитний бюджет. Це була робота команди. Ніхто в гірших обставинах не отримав прем’єрство, ніж наприкінці 1999—го Прем’єр Ющенко”, — зазначив він. І розповів історію свого призначення: “Якщо відверто, це була сьома пропозиція від Леоніда Даниловича: іди на уряд. Я чую, що вже немає куди діватися, беру відрядження в Німеччину і чотири дні переховуюсь там, тільки щоб не піти в цей “клятий” уряд. Мені телефонує Президент і каже: “Я тебе прошу, йди. Мені немає кого поставити”. Після цього Ющенко погодився, але за умови, що Президент Кучма йому допомагатиме.

“У вас є претензії до мого прем’єрства?.. Ви не гордилися країною?.. Я те саме можу сказати і про своє президентство”, — резюмував В. Ю.

...борги Тимошенко

Оцінюючи свою головну конкурентку, Віктор Ющенко розповів: “Кредити з 80 мільярдів виросли до 300 мільярдів гарантованого боргу. Кожен місяць Тимошенко у владі збільшує борги держави на 15 мільярдів [гривень], або на приблизно 2 мільярди доларів. Сьогодні Тимошенко запозичує кошти з фондового ринку під 32%. Ніхто вже не може дати більше цих коштів — оце криза!”

“20 мільярдів сьогодні взято з національної економіки. Не повернуто ПДВ. Це приблизно в чотири рази більше невідкомпенсованого ПДВ, ніж два роки тому. От де криза знаходиться! 12 мільярдів гривень стягнуто Прем’єром податків наперед. Оце є криза!” — сказав Ющенко. Він пообіцяв, що незаконно стягнуті кошти будуть повернуті. А у своїй перемозі на виборах В. Ю. не сумнівається.

Віра СВІТЛИЧНА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.