Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

GAFTA радить Києву відмовитися від квот на експорт зерна

[07:12 25 октября 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 24 жовтня 2010 ]

Міжнародна асоціація з торгівлі зерном висловила занепокоєння запровадженими Україною обмеженнями на зерновий експорт.

GAFTA звернулася до президента Віктора Януковича та прем’єр-міністра Миколи Азарова із закликом якомога швидше виправити ситуацію і відновити функціонування зернового ринку у відповідності до міжнародних стандартів.

У листі на адресу керівництва України представники міжнародної організації також зазначають, що “ліцензування та квотування експорту українського зерна було запроваджено дуже раптово, без надання можливості учасникам ринку хоча б двотижневого періоду, аби виконати вже існуючі контракти.”

“Морські судна та залізничні вагони переповнені зерном, призначеним для експорту, але вивезти його без отримання квот неможливо,” — йдеться у листі GAFTA.

Водночас, за інформацією Української зернової асоціації, в українських портах затримано 16 повністю завантажених суден, а ще 12 очікують відвантаження.

Запобігти цій ситуації, на думку представників зернової асоціації, можна було б у разі, як український уряд відтермінував запровадження обмежень на експорт зерна до 1 листопада, що дозволило б експортерам виконати хоча б вже укладені контракти.

Напередодні міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що у разі, як внутрішній баланс зернових в країні не відповідатиме вимогам продовольчої безпеки, український уряд може подовжити дію квот на зерновий експорт. Поки що обмеження на експорт зерна запроваджені до кінця поточного року.

Перед цим російський уряд повідомив про подовження заборони на експорт зерна із Росії до 1 липня наступного року.

Клацнути Рішення про квотування зернового експорту було ухвалене
українським урядом на початку жовтня, проте відомо про нього стало лише минулого тижня, коли відповідна постанова набула чинності.

Після того, як у липні-серпні цього року питання доречності запровадження обмежень на експорт зерна викликало багато суперечок, у вересні українські урядовці заявляли, що Київ не вдаватиметься до обмеження експорту попри зменшення врожаю через посуху.

За оцінками експертів, цього року Україна могла б поставити на світові ринки від 12 до 15 мільйонів тонн зерна. Проте від початку маркетингового року, тобто, від 1 липня, за даними Української зернової асоціації, було експортовано лише 4 мільйони тонн.

За підсумками минулого року Україна та Росія розділили третє місце серед світових експортерів зерна.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.