Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Фірташ може витіснити “Нафтогаз” з ринку

[11:24 06 октября 2011 года ] [ Економічна правда, 5 жовтня 2011 ]

Вищий господарський суд поставив крапку у розгляді справи про участь НАК “Нафтогаз України” в СП “УкрГаз-Енерго”.

Як і очікувалося, він відхилив касацію “Нафтогазу” і уряду на рішення Київського апеляційного госпсуду від 30 червня. Відтепер “Нафтогаз” не є засновником “УкрГаз-Енерго”.

“Нафтогаз” втратив близько 2 мільярдів гривень дивідендів від діяльності СП в 2006-07 років.

За словами директора Інституту енергетичних досліджень Дмитра Марунича, Вищий госпсуд мотивував своє рішення тим, що “Нафтогаз” не узгодив у Мінпаливенерго свою участь у створенні СП.

“За іронією долі, саме з такими аргументами вступили юристи “Нафтогазу” в тяганину, спрямовану на припинення діяльності “УкрГаз-Енерго” в 2008 році. Аналогічна мотивування містилася і в позові співзасновників “УкрГаз-Енерго”, які вимагали виключення “Нафтогазу” зі складу акціонерів СП”.

Після того, як Київський апеляційний госпсуд 30 червня став на сторону позивача у даній справі, його результат був вирішений наперед.

“Касація, підготовлена юристами “Нафтогазу”, повинна була лише забезпечити юридичну чистоту рішення суду вищої інстанції”, — додав Марунич.

За його словами, наслідки від програної справи для “Нафтогазу” є невтішними.

“По-перше, НАК позбувся права вимоги близько 2 мільярдів гривень дивідендів від діяльності СП в 2006-07 роках. Ці кошти, які фактично залишилися в розпорядженні другого акціонера СП — RosUkrEnergo, могли бути використані для поліпшення фінансового стану самого НАКу”, продовжив Марунич

“По-друге, “УкрГаз-Енерго” отримало непогані шанси відсудити значні обсяги природного газу, на які компанія претендує з 2008 року. У січні 2008 року “УкрГаз-Енерго” вимагало від “Нафтогазу” відшкодувати їй 9 мільярдів кубометрів газу, що знаходяться в підземних газосховищах”, — додав він.

Основним же наслідком рішення Вищого господарського суду стало завершення процесу витіснення державного “Нафтогазу” з створюваного ринку природного газу в Україну, переконаний експерт.

В роки своєї активної роботи “УкрГаз-Енерго” фактично позбавила “Нафтогаз” можливості поставляти газ промисловим підприємствам — єдиної категорії споживачів, що забезпечувала прибутковість продажу палива.

“В даний час, коли втратили силу всі введені урядом Тимошенко обмеження на діяльність недержавних суб'єктів на ринку газу, УГЕ з легкістю може повернути собі значну частку ринку газопостачань. Єдиним необхідною умовою для цього є досягнення домовленостей з “Газпромом” — монополістом з імпорту газу в Україну”, — підкреслив експерт.

“Враховуючи інтерес “Газпрому” до роздрібних ринків газу суміжних країн, ймовірність досягнення такого компромісу є досить високою. Офшорні структури Фірташа можуть запропонувати “Газпрому” придбані ними протягом останніх років пакети акцій у регіональних газопостачальних компаніях Україні”, — додав він.

Фірташ оцінював свою частку на ринку регіональних поставок газу в 2 / 3 від його загального обсягу.

“Не виключено, що можливість даної операції обговорюється в ході численних візитів офіційних представників України до Москви. Повноцінне входження “Газпрому” на український ринок газу може бути запропоновано як додаткова поступка з українського боку”, — припустив Марунич.

Продаж Фірташем половини у трейдері УГЕ і контрольованих ним регіональних газопостачальних компаній дозволить “Газпрому” створити повноцінну схему поставок газу кінцевим споживачам в Україну, переконаний він.

Дмитро МАРУНИЧ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.