Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Експерт: Інтернет дає людям вибір

[09:04 11 января 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 7 січня 2010 ]

Watcher — видання про інтернет-бізнес в Україні та маркетинг у соціальних медіа, опитавши кілька десятків експертів у різних сегментах українського інтернету, визначило п‘ятірку фахівців, які торік мали найбільший вплив на український інтернет.

На першому місці — Олександр Ольшанський — президент холдингу Internet Invest. За ним ідуть лідери низки інших компаній Сергій Петренко, Денис Довгополий, Артур Оруджалієв та Денис Олєйніков.

Артуру Оруджалієву, якого інтернет-спільнота включила до топ-п‘ятірки найвпливовіших людей в українському інтернеті, лише 25 років. Він — головний редактор видання про Інтернет-бізнес “Ain.ua”. В інтерв‘ю Українській службі Бі-Бі-Сі він сказав, що очолюваний ним ресурс розповідає про інтернет-бізнес в Україні та робить цей сегмент життя більш відкритим для суспільства.

— “Ain.ua”— це видання для бізнесу, тобто, такий собі бізнес для бізнесу, і ми розповідаємо та гуртуємо навколо себе український інтернет-бізнес. Ми організовуємо зустрічі, пишемо про бізнесменів, беремо у них інтерв’ю, тобто, робимо цей сегмент українського бізнесу більш публічним.

Він розвивається доволі швидко.

Блоги ростимуть і далі

- А ось така сфера, як блоги. Чи більше стали писати та читати їх за останній рік? Як із цим напрямком в інтернеті?

— Зараз в українській блогосфері — десь 700 тисяч блогів. Це дані компанії Yandex. Рік тому було десь півмільйона. Трохи виросло. З них активних — десь 120 тисяч. Себто, блоги ростуть, але найбільший ріст у сегменті Твіттера відбувається. Твіттер — це мікроблоги. Там зростання на понад 400%. І зараз у нас десь 80 тисяч Твіттер-акаунтів в Україні.

- Як ви вважаєте, вони будуть і далі розвиватися?

— Так, звісно, бо цей сегмент зараз ненасичений. У нас 13 мільйонів користувачів інтернету, а твіттерів тільки 80 тисяч.

Найпопулярніші — кумедні політичні відео

- А от щодо відео, яке відео найбільше дивляться в інтернеті? Ось преса наприкінці року писала, що зіркою інтернету став Віктор Янукович з вінком, який упав на нього. Чи є це таким показовим прикладом того, що людям цікаво?

— Відео в інтернеті популярне тоді, коли інтернет високошвидкісний. В Україну нарешті прийшла велика швидкість доступу до інтернету, тому люди можуть дивитися відео. А яке відео — це вже залежить від контенту. Взагалі найбільш популярне відео — завжди є якесь смішне відео, політичне. Тому приклад з Януковичем — це попадання стовідсоткове! Це політика плюс жарти. Це насправді було найпопулярнішим відео в українському інтернеті, його подивилися 2,5 мільйона разів.

- Як ви охарактеризуєте те, як українці користуються інтернетом? Що дивляться, що шукають, що їх найбільше цікавить?

— Найбільш популярним сайтом в Україні є Google. Ми й раніше так вважали, а зараз вже й дослідники це довели. Найбільш популярні сайти — це пошукові системи й портали. Нещодавно на 3-му місці з’явився сайт “В контакті”. Це соціальна мережа для молоді. Його знають багато людей.

- Хіба не Facebook?

— Ні-ні. Facebook набагато менш популярний, ніж “В контакті” в Україні. Отже, можемо говорити про три таких ключових сегменти в інтернеті. Це пошук, це інформація на порталах, підготовлена для початкових користувачів, яким потрібно все в одному місці, та соціальні мережі для молоді.

- А як українці заробляють гроші в інтернеті? Який найуспішніший сегмент?

— Не дуже добре поки що заробляють, тому що цей ринок замаленький. А єдина модель заробітку, яка зараз працює добре, це реклама. І також є електронна комерція, яку ніхто не відміняв.

Інтернет дає людям доступ до вільної інформації

- А як змінюються звички людей під впливом інтернету? Чи можна говорити, що читання інформації та віртуальне спілкування якось впливає на настрої та вподобання людей чи навіть змінює їх?

— Я вважаю, що так, тому що з появою та розвитком інтернету в людей з’явилося більше способів діставатися до вільної інформації. Коли інформації стає більше, люди себе по-іншому ведуть. Наприклад, це дуже впливає на ті ж самі покупки в звичайних магазинах, коли люди йдуть до звичайного магазину, а потім уже перевіряють ціни в інтернеті. Це дуже впливає на весь ринок. Те ж саме з друкованою пресою. Коли раніше хтось тільки читав щось в журналі, і це джерело інформації було для нього єдиним, то тепер у людини є ширший вибір, і думки по-різному формуються.

- Ми вже згадували про те, що зараз триває “війна” за споживача між телебаченням і інтернетом. Хто переможе, як ви вважаєте?

— Не знаю, хто переможе. Але я вважаю, що споживачі будуть у всіх, — просто зміниться трохи модель. І все залежить не тільки від читача, а й від реклами. Зараз кажуть про те, що з друкованої преси реклама буде відходити, а в інтернет вона буде приходити. А з телебаченням як було все добре, так і буде, я вважаю.

Інтернет тісно переплетений з реальним життям

- Ви згадали про те, що соціальні мережі популярні. А що ви скажете про те, що є категорія людей, які, не маючи друзів, не маючи спілкування в реальному житті, ідуть у віртуальне життя і живуть там, переживають емоції і підміняють реалії, тобто те, що вони мали б мати в реальному житті, оцим віртуальним? Наскільки це стрімко набирає обертів, за вашими спостереженнями? Чи є така сильна чи загрозлива ця тенденція?

— За моїми спостереженнями, такої дуже сильної тенденції немає тому, що зараз інтернет дуже переплітається з офф-лайновим життям, і тому люди, які заводять багато знайомств в інтернеті, потім поширюють ці знайомства на звичайні зустрічі. Це я так це бачу. Людей, які замикаються в онлайні, все ж таки не так багато.

- А як би ви прокоментували таку послугу (її започаткували у Швеції) про поховання в Інтернеті? Йдеться про те, що коли ти помираєш, про сторінку твою чи профайл в соціальній мережі подбають. Її можуть знищити, на ній можуть написати, що “мої друзі, я помер, але думками буду з вами”, щось таке.

— Я думаю, це хтось придумав добрий спосіб заробити гроші, але я б нікому цього не довіряв і не спілкувався б про це о шостій ранку, мабуть…

- А які ваші прогнози, куди може призвести такий стрімкий розвиток інтернету? Як зміниться життя людства?

— Буде добре, цікаве, світле майбутнє. Жодних загроз я не бачу, все йде тільки до того, що у людей буде широкий вибір інформації, товарів... вибір в усьому. Чим більший вибір, тим краще.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.