Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Експерт: Україні бракує розуміння культури Євросоюзу

[08:49 12 апреля 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 11 квітня 2011 ]

В Оксфорді відбулася представницька конференція з моделювання майбутнього України під назвою “Внутрішня і зовнішня політика України: Quо Vadis?”

Олександр Гриб відвідав конференцію і поцікавився в експертів, куди ж рухається Україна?

Ендрю Вілсон з Університету в Лондоні сказав, що перспективи євроінтеграції Києва залишаються невизначеними попри те, що ЄС є найбільшим торгівельним партнером України.

Ендрю Вілсон: Як я сказав у своїй презентації, Євросоюз з невеликою, але перевагою, є найбільшим споживачем українського експорту. 27% експорту України йде у 27 країн Євросоюзу. Це трохи більше чверті експорту, але це набагато менше, ніж та частка, яка йшла, наприклад, на експорт до ЄС з балтійських держав у 90-ті роки. Україна має великий вибір експорту і розширювала його ще більше в останні роки, частково через економічну кризу у ЄС і частково через пошуки нових ринків. Росія є цікавим партнером з огляду на зростання країн блоку Бразилія-Росія-Індія-Китай. Україна торгує багато з Китаєм, Єгиптом, країнами Близького Сходу. Торгівля з Бразилією та Індією також диверсифікує експорт України.

-  Американський доповідач на конференції Адріан Каратницький сказав, що українській керівній еліті властивий “економічний націоналізм”. Чи можна вважати, що керівництво України діє послідовно на захист національних інтересів, чи в інтересах правлячих еліт?

— Доповідач назвав їх економічними націоналістами, але більш коректним буде сказати, що вони просто захищають “своє”. Це може означати особисті, або корпоративні інтереси, які вони помилково ідентифікують з державними інтересами. Вони використовують державу для захисту тих інтересів, що можна вважати різновидом економічного націоналізму. Але це через особисту вигоду, що можна зрозуміти, — вони не є зацікавленими в культурних чи історичних аспектах.

- Євросоюз є перш за все економічною організацією, то чи можлива інтеграція України в ЄС суто на прагматичних засадах?

— Навіть після 20-ти років незалежності, між Україною та ЄС залишається непорозуміння двох культур. Україна цілий час очікує на психологічне чи екзистенціальне запевнення, що має бути політичний сигнал про те, що двері є відкритими. Але ЄС так не діє. Це є занудна, повільна, бюрократична організація, яка веде усьому облік і вважає це своєю перевагою. Євросоюз на цьому етапі стежить, чи Україна реалізує домовленості для долучення до Зони вільної торгівлі. Виглядає, що з 17-ти угод, Київ реалізував лише 5. Тому питання інтеграції чи членства не стоїть. Питання у тому, скільки Україна досягла на даний момент і чи готова йти далі? Якщо завдання не виконані, то поступу не буде. Зараз за різними оцінками Україна виконала менше половини.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.