Українські війська вибили залишки окупаційного контингенту з острова Зміїний. Ворогу довелося терміново ретируватися на катерах, але кремлівське командування у властивій йому манері незграбно спробувало представити втечу як “жест доброї волі”. “Апостроф” з'ясовував, чому окупанти до останнього намагалися втримати острів і через які причини так спішно з нього втекли.
Міноборони РФ вимушено визнало, що окупанти залишили український острів, але спробувало виправдатися тим, що рашисти на Зміїному нібито “завершили виконання завдань”; і тепер як “крок доброї волі” спішно бігли, побоюючись потрапити під обстріл ЗСУ.
Для залишення позицій, окупаційне командування придумало “пристойний прийменник” у вигляді сприянь у боротьбі з продовольчою кризою у світі, яку Москва сама ж і створює.
“Тим самим світовій спільноті продемонстровано, що Російська Федерація не перешкоджає зусиллям ООН для організації гуманітарного коридору з вивезення сільськогосподарської продукції з території України”, — йдеться у заяві російського Міноборони.
Заяви кремлівських “балакучих голів” — не більше ніж спроба зобразити гарну міну при поганій грі. Насправді, рашисти не могли стримувати тиск ВСУ і забезпечувати окупаційний гарнізон, і вимушено залишили позиції. Позиції окупантів на острові регулярно обстрілювалися ЗСУ, які в числі іншого знищили три ворожі зенітні ракетно-гарматні комплекси “Панцир С1”.
“Утримувати Зміїний спочатку було дурним рішенням з боку окупантів, тому що острів знаходився в зоні прямого вогневого враження. Навіть після того, як ЗСУ утилізували весь перший склад окупаційного контингенту на острові, російське командування все одно туди направляло особовий склад та озброєння, включаючи комплекси “Панцир” для нейтралізації дій ЗСУ, але розрахунок не виправдався”, — пояснив у коментарі “Апострофу” оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Богдана” у дії
Загалом, як було підраховано, під час окупації Зміїного росіяни втратили ракетний крейсер “Москва”, кілька катерів типу “Раптор”, катер типу “Серна”, буксир “Василь Бех”, кілька ЗРК “Тор”, “Панцир С1”, кілька РЛС, вертоліт Мі-8 з десантом, боєприпаси та понад сотню осіб особового складу.
За словами Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, ключову роль у визволенні острова відіграла українська самохідна гаубиця “Богдана” виробництва Краматорського заводу важкого верстатобудування.
“Дякую захисникам Одещини, які вжили максимальних заходів щодо звільнення стратегічно важливої ділянки нашої території. Низький уклін конструкторам та виробникам української самохідної гаубиці “Богдана”, яка відіграла важливу роль у звільненні острова. Подяка іноземним партнерам за надані засоби поразки”, — йдеться у повідомленні Валерія Залужного.
Іноземна допомога
Операція зі звільнення острова була проведена успішно, в тому числі через наявність систем вогневого ураження, наданих західними партнерами.
“Саме за допомогою систем, а також за підтримки спритних дій українських льотчиків було проведено цю операцію. Вона була дуже тривалою в часі. Час від часу ми чули від представників ЗСУ, що не потрібно поспішати із заявами та висновками. Бойова операція зі звільнення українського острова Зміїний від окупантів тривала якийсь час, відбувалися дії для того, щоб знищити всіх ворожих окупантів”, — зазначив в ефірі Апостроф TV військовий журналіст, полковник ЗСУ Владислав Селезньов.
Рашистам було складно утримувати острів, бо все українське узбережжя посилено протикорабельними засобами. Як наслідок, окупанти не могли підтримувати та посилювати свій контингент на Зміїному за допомогою кораблів та катерів.
“Вони були змушені застосовувати авіаційну компоненту. Літаки та вертольоти працювали на те, щоб забезпечити потреби цього гарнізону на острові Зміїний, але й тут не склалося. Адже майстерна робота українських артилеристів дозволила знищити всі елементи ворожої інфраструктури для того, щоб вони не могли залишитися на цьому острові”, — пояснив Владислав Селезньов.
“Сакральний” острів
Зміїний був захоплений росіянами у перші дні вторгнення. Фраза “Російський корабель, йди на х**”, що стала одним із символів українського опору, була вимовлена одним із захисників Зміїного у відповідь на вимоги окупантів про здачу.
Острів знаходиться за 35 км від суші. Найближчі населені пункти — українське місто Вилкове у гирлі Дунаю та румунське місто Суліна. Завдяки вигідному положенню, острів дозволяє контролювати північний захід Чорного моря, а також гирло Дунаю та рух суден до портів Одеси, Миколаєва або з них.
З огляду на стратегічне значення острова його перебування під контролем України ніколи не давало спокою російським імперцям. Володимир Путін у відомій минулорічній статті про “єдність” росіян та українців назвав передачу Зміїного Україні “незаконною”, порівнявши з передачею Криму до складу УРСР.
Коли острів був тимчасово захоплений у лютому цього року, російські пропагандисти та політичні фрики на кшталт “філософа” Олександра Дугіна кинулися розповідати про стратегічний виграш окупантів від утримання Зміїного.
З точки зору кремлівських агресивних інтересів, острів був зручним для підтримки блокади Одеси, а в середньостроковій перспективі — для тиску на південний фланг НАТО. У результаті всі ці плани вирушили “за російським кораблем”.
“Зміїний був потрібен росіянам для підтримки блокади та для посилення свого ППО в Чорному морі, яке, як показала загибель крейсера “Москва”, було поганим. У перспективі вони планували використовувати Зміїний як плацдарм для наступу на Одесу, а також для розміщення на острові ракетних комплексів “Бастіон” із ракетами П-800 “Онікс”, щоб у нашого ППО було менше часу на реагування. Але тепер на цих планах поставлено хрест”, — резюмував Олександр Коваленко.
Інша річ, що й нашим військам там висаджуватись небезпечно: острів прострілюється. Проте українські військові хочуть встановити безпосередній фізичний контроль за стратегічно важливим островом Зміїний.
“У планах керівництва Збройних сил є встановлення безпосереднього фізичного контролю над цим островом. Поки що ми його контролюємо за допомогою нашої зброї: далекобійної артилерії, ракетних військ та авіації”, — заявив у ході брифінгу заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
Володимир ШЕВЧУК
Моё мнение, что не из всех объектов необходимо делать "вожделенную цель". Эмоции не всегда важны, главное - рациональное использование сил и ресурсов. Тем более, нет гарантий, что отступившие не установили на острове "дистанционный сюрприз". Для демонстрации ядерных шашней тоже может быть место. Не торопиться, думать.
Что скажете, Аноним?
[14:43 19 января]
[07:00 19 января]
[20:41 18 января]
12:30 19 января
12:00 19 января
11:00 19 января
10:30 19 января
10:00 19 января
09:30 19 января
08:30 19 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.