Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому Вікіпедія боїться Sopa та Pipa?

[09:09 20 января 2012 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі ]

Обидва законопроекти мають на меті стримати поширення інтернет-піратства, але їхні критики побоюються, що вони завдадуть шкоди інтернету в цілому.

Sopa (Stop Online Piracy Act) — це законопроект, назва якого перекладається як “зупинити онлайн-піратство” і який зараз перебуває на розгляді у Палаті представників США.

Паралельно сенат розглядає інший законопроект під назвою “Захистити інтелектуальну власність” (Protect Intellectual Property Act — Pipa).

Запропоновані закони спрямовані на боротьбу з інтернет-піратством і роблять особливий акцент на розміщенні незаконних копій фільмів та інших видів контенту на серверах за межами США.

Законопроекти передбачають покарання аж до п'яти років позбавлення волі для будь-кого, кого визнають винним у розповсюдженні захищеного копірайтом контенту без згоди власника десять чи більше разів упродовж півроку.

Крім того, влада США та правовласники отримають право добиватися судового переслідування будь-якого сайту, який звинувачують у “наданні можливостей чи сприянні” інтернет-піратству.

Теоретично це може призвести до закриття цілого сайту через те, що на одній з його сторінок розміщене посилання на підозрілий ресурс.

Захист для провайдерів

Розташованим у США інтернет-провайдерам, платіжним системам та рекламним агенціям заборонять мати справу з тими, кого підозрюють у порушенні копірайту.

Крім того, Sopa зобов'язує пошукові системи виключати сайти, які підозрюють у піратстві, з результатів пошуку. Pipa не містить такої вимоги.

Від самого початку законопроекти містили вимогу до інтернет-провайдерів забороняти доступ користувачів до підозрілих сайтів з використання системи доменних імен.

У такому випадку сайти б взагалі “зникали” з інтернету. Таку практику застосовують в Китаї та Ірані. Однак після того, як противники законопроектів заявили, що це може зруйнувати фундаментальну архітектуру всесвітньої мережі, автори документу погодилися викинути це положення.

Щоби захистити сайти від неправдивих звинувачень у протизаконній діяльності, Sopa передбачає штрафи для власників прав, які будуть свідомо викривлювати інформацію про роботу якогось ресурсу. Pipa не містить такого запобіжного заходу.

Натомість, обидва законопроекти обіцяють надавати імунітет інтернет-провайдерам, які заблокували доступ до якогось сайту, якщо вони мали “надійні свідчення” того, що на його сторінках нелегально розміщений матеріал, захищений авторським правом.

Критики твердять, що цей захід може спричинити конфлікт інтересів, бо з його допомогою компанії зможуть блокувати доступ до сайтів конкурентів.

Це також може змусити компанії діяти за принципом “безпека понад усе”, що призведе до того, що користувачів позбавлять доступу і до цілком легального матеріалу.

Прихильники Sopa шукають консенсусу до того, як документ винесуть на голосування у Палаті представників, що вказує на те, що його можуть відхилити.

Лідер сенатської більшості Гаррі Рід планує винести Pipa на голосування у верхній палаті конгресу США 24 січня.

Серед активних прихильників нового законодавства — телевізійні мережі, гіганти музичної та кіноіндустрії, книговидавці та промисловці.

Серед критиків — такі глобальні інтернет-компанії як Google, Facebook, Twitter, Вікіпедія, Twitter, Yahoo, eBay тощо.

Вікіпедія та низка інших сайтів навіть влаштували 18 січня акцію протесту в онлайн. Зокрема, на добу припинила роботу агломовна версія Вікіпедії.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.