Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чим здивує Google

[16:24 30 мая 2019 года ] [ Український тиждень, 28 квітня 2019 ]

Перекладач, що відтворює оригінальний голос, автоматичні субтитри до абсолютно усіх відео на телефоні та нове життя Google Glass.

Перекладач, що зберігає голос і тон оригіналу 

MIT Technology Review розповідає про перекладач Google, який навчився перекладати текст, що був проговорений однією мовою, на іншу мову, зберігаючи при цьому голос з оригінального запису. Це стало можливим завдяки тому, що один аудіозапис перетворюється у інший без проміжних етапів. Так, традиційні системи перекладу спочатку перетворюють аудіо у текст, потім перекладають текст іншою мовою, і вже наостанок, перетворюють новий текст на аудіо. Таким чином, при традиційному підході до перекладу втрачаються усі характеристики голосу з оригінального запису. 

Нова система від Google, що отримала назву Translatotron, складається з трьох компонентів, кожен з яких спирається на візуальний знімок частот, використаних при відтворенні звуку, або простіше кажучи — спектрограму. Перший компонент використовує нейронну мережу, яка навчилася перетворювати спектрограму аудіозапису однією мовою на спектрограму аудіозапису вже іншою мовою. Другий компонент перетворює спектрограму на звукову хвилю, яку можна відтворити. І нарешті, третій компонент повертає голосові характеристики з початкового запису до кінцевого запису.

Цей підхід сприяє кращому розумінню перекладеного тексту не лише завдяки збереженню багатьох невербальних сигналів, а й через покращення самого перекладу. Адже при такому способі перекладу, текст проходить менше перехідних етапів, що знижує ймовірність викривлення початкового змісту. 

Наразі Translatotron від Google знаходиться на етапі концептуального продукту, тобто є працююча версія перекладача з іспанської на англійську, але вона поки досить сира і неготова до комерційного запуску.  Менш з тим, приклади перекладу, що демонструє дана система є дуже багатообіцяючими. 

Субтитри до усіх відео, що відтворюються на телефоні 

The Verge повідомляє про нову функцію в щойно запущеній операційній системі Android Q, яка дозволяє користувачам додавати субтитри, створені у режимі реального часу, до абсолютно усіх відео, що відтворюються на телефоні. 

Функція Live Caption накладається на будь-яку програму, що використовується на телефоні, чи то Youtube, чи Instagram, чи Skype. Субтитри в режимі онлайн можна так само побачити для відео чи аудіо, які ви записали самостійно. Більше того, за бажанням, можна побачити транскрипцію вашої поточної розмови по телефону.

Google заявляє, що функція Live Caption створена, в першу чергу, для людей з вадами слуху, аби забезпечити їм кращий доступ до цифрових медіа. Однак, безперечно такий функціонал може бути дуже корисним і для інших користувачів, наприклад для тих, хто переглядає відео у публічних місцях і не має можливості ввімкнути звук. 

Субтитри створюються завдяки алгоритмам машинного навчання, вбудованим у сам телефон, тобто дані з телефона нікуди не передаються. Транскрипція з’являється у чорному прямокутнику, який можна вільно переміщати по екрану. Функціонування Live Caption не залежить від того, чи ввімкнутий звук — субтитри можна продивлятися в будь-якому випадку. Однак, зберегти транскрипції для більш пізнього перегляду неможливо — вони демонструються лише тоді, коли відтворюється відповідний аудіоряд. 

Зверніть увагу, що за замовчуванням функція Live Caption не активована в Android Q, а тому для користування субтитрами, створеними в режимі онлайн, необхідно спочатку змінити налаштування. Після цього, ввімкнути відображення субтитрів можна за допомогою однієї з кнопок гучності на телефоні — відповідна іконка відображатиметься у інтерфейсі користувача по управлінню звуком. 

Перезапуск Google Glass — цього разу для бізнесу 

Коли Google Glass був запущений у 2013 році, продукт отримав дуже багато критики. З тих пір він не потрапляв у фокус уваги громадськості, але спокійно закріпився в деяких галузях, в тому числі на виробництві та у сфері логістики, де за допомогою Google Glass люди змогли отримувати доступ до необхідної інформації, не займаючи рук.

Тож, зі своїм останнім варіантом розумних окулярів Google продовжує зосереджувати увагу на компаніях, а не індивідуальних клієнтах. Так, з’являється Glass Enterprise Edition 2, який має більш потужний процесор, новий двигун штучного інтелекту, кращу камеру, швидшу зарядку та довший час автономної роботи, а також побудований на Android. Вартість нового гарнітуру складає $999. 

Крім того, на нещодавній події Google I/O 2019 було оголошено і про низку інших новинок від Google, в тому числі телефони Pixel 3A та Pixel 3A XL за досить доступною ціною від $399, дисплей з камерою для управління системою розумного будинку, режим інкогніто для Google Maps та ще розумніший Google Assistant. До того ж повноцінно запускається нова операційна система Android Q, яка пропонує темну тему для усіх стандартних додатків. При цьому, в цій темі кольори будуть дійсно чорними, а не темно-сірими, що дозволить суттєво економити заряд батареї. 

Тож, чекаємо, коли усіма цими новинками можна буде користуватися на наших телефонах.

Катерина КОЙДАН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.