Останнім часом почастішали візити високих українських представників до Бразилії. З 19 по 22 січня в Латинській Америці триватиме візит голови МЗС України Костянтина Грищенка. До речі, в ході нинішнього візиту він вирішив вперше в історії української дипломатії провести експеримент — онлайн-трансляцію своєї поїздки через Twitter.
Експерти-міжнародники вказують на дедалі більшу роль Бразилії не лише в Латинській Америці, а й в світовому контексті.
У жовтні минулого року Бразилію відвідав президент Янукович. Хоча це сталося за досить несприятливих для Києва обставин.
Януковичу відмовив у прийнятті Брюссель, сказавши, що потрібно дочекатися сприятливішої політичної ситуації. Це було пов'язано з судом над Юлією Тимошенко і політичними переслідуваннями інших колишніх урядовців.
Нині Костянтин Грищенко обговорюватиме в Бразилії питання наступного візиту до Києва бразильського президента Ділми Руссефф навесні цього року.
Екс-заступник міністра закордонних справ Валерій Чалий сказав bbc.ua, що нині Бразилія вийшла на шосте місце в світі за обсягами валового внутрішнього продукту, і що економічна взаємодія з цією країною не обтяжена політичними вимогами, як це відбувається, за його словами, з Росією.
“У випадку з Бразилією — це більш комфортні можливості захищати свої економічні інтереси. Це постачання і організація виробництва українських газових турбін. Адже раніше основним ринком був російський. Нині є можливості диверсифікації цього ринку. Є перспективи участі бразильських компаній у розробці вуглеводнів на Чорноморському шельфі. В умовах фінансової кризи в Європі — це альтернативний ринок інвестування. Бразилія — це півмільйона вихідців з України, що теж дуже важливо для Києва”, — каже Валерій Чалий.
Кредити чи інвестиції?
Цими днями МВФ запропонував збільшити свої ресурси на 500 мільярдів доларів для розширення можливостей захисту світової економіки від наслідків європейської кризи, в разі її поглиблення.
Серед можливих вкладників називають саме Бразилію, яка раніше сама отримувала кошти від МВФ, а також Китай, Росію, Індію, Японію та країни-експортери нафти.
Чи могла б Україна розраховувати на фінансову підтримку з боку Бразилії?
Валерій Чалий сумнівається у прямому кредитуванні, але каже про можливість інвестицій.
“Для цього потрібні умови. Тут автоматичних надходжень не буде. Це скоріше кошти, які можуть прийти в умовах кризи на деяких ринках, зменшення закупівлі товарів традиційного українського експорту. І в Бразилії можна знайти додаткові ніші”,- твердить екс-заступник міністра закордонних справ.
Бразилія — шлях до військових ринків
Україна розглядає Бразилію як потужний ринок військово-технічної співпраці, а також можливість проникнення на ринки інших країн континенту, зокрема Перу і Венесуели.
Хоча з останньою є проблеми, адже проти військової співпраці з Венесуелою різко виступають США.
Щодо Бразилії, то тут, як сказав bbc.ua директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, військова співпраця, насамперед, пов’язана з космічним проектом запуску українських ракетоносіїв з космодрому Алкантар.
“Якщо буде розвиватися все, як заплановано, це дає можливості розширення присутності на ринку Бразилії. Країна готова до імпорту військових технологій. Головною є танкова тема. Попри те, що був звільнений міністр оборони Бразилії, який був активним прихильником військової співпраці з Україною, і це викликало певну паузу. Бразилія зацікавлена в українській бронетехніці, радарах, в тому числі електронних системах спостереження таких, як, приміром, “Кольчуга”, новітніх системах високоточного ураження”,- каже військовий оглядач.
Реалізація космічного проекту, як вважають військові експерти, стане пропуском на латиноамериканський ринок озброєнь, хоча і нагадують, що тут є велика конкуренція з боку Росії.
“Якщо вдасться активно проникнути на ринок Бразилії, — каже Валентин Бадрак, — це викличе ланцюгову реакцію в інших країнах континенту.”
Олесь КОНОШЕВИЧ
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[19:30 01 апреля]
В Украине вновь активизировалось обсуждение темы скорых выборов — сразу после возможного перемирия.
[07:00 01 апреля]
18:30 01 апреля
18:20 01 апреля
17:00 01 апреля
16:30 01 апреля
16:00 01 апреля
15:00 01 апреля
14:00 01 апреля
[07:15 31 марта]
[21:50 30 марта]
[09:15 01 февраля]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.