Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чи можуть росіяни знову наступати на Київ?

[17:45 26 февраля 2024 года ] [ BBC News Україна, 26 лютого 2024 ]

Теза про “русский город Киев” і далі періодично лунає у російських медіа. Утім, на кінець лютого 2024 року концентрації сил та створення ударних угруповань для нового походу на Київ немає.

Ба більше, початок формування таких угруповань у Білорусі або Брянській та Курській областях РФ буде одразу помітним для розвідки.

Знову досягнути оперативної раптовості, як у лютому 2022 року, коли російські десантно-штурмові колони за кілька днів дійшли до передмість Києва, армії Росії вже не вдасться. Але при цьому, стверджують експерти, готуватися треба до всього.

То чи може російська армія знову спробувати захопити Київ та які чинники можуть свідчити про підготовку до цього?

  • Як росіяни наступали на Київ у 2022 році

Напрямки наступу на Київ у лютому 2022 року

Автор фото RUSI

Напрямки наступу на Київ у лютому 2022 року 

 

24 лютого 2022 року наступ російських батальйонно-тактичних груп (БТГр) з півночі на Київ був одним з пріоритетів вторгнення.

Колони рухалися одразу з кількох напрямків: Глухів-Конотоп-Ніжин, Суми-Прилуки, Тростянець-Гадяч.

Але основними російськими ударними силами було угруповання, що зайшло з Білорусі через Чорнобильську зону, а також група, яка наступала з іншого боку Дніпра — від Чернігова на Бровари.

Посилити просування на Київ мав десант у Гостомель вже у перший день повномасштабного вторгнення та, ймовірно, аналогічний десант в аеропорт у Василькові, чого зробити росіянам не вдалося.

  • В аналізі британського Королівського інституту досліджень оборони та безпеки (RUSI), серед авторів якого є також екскомандувач десантно-штурмових військ ЗСУ Михайло Забродський, зазначено, що “північна вісь була головним напрямом, метою якого було оточення та захоплення Києва”.

“Для цього росіяни сформували дві групи військ, якими керували з командного пункту Східного військового округу. Одну групу сформували у Гомельській області Білорусі, вона використовувала тактичний знак “V” з наказом атакувати Київ вздовж правого (західного) берега ріки Дніпро. Другу сформували у Брянській області Росії, у неї був тактичний знак “O” з наказом оточити Київ з лівого (східного) берега”, — пишуть RUSI.

Автори додають, що “гомельське” угруповання поділялося на підрозділи, які мали перерізати шляхи сполучення Києва з заходу (такі як “житомирська” і “варшавська” траси), та частини, що повинні були безпосередньо заходити в українську столицю.

танк

 

Спалений російський танк на Київщині, квітень 2022 року

 

Кількість обох основних груп оцінюють у близько 40 батальйонно тактичних груп, або 25-35 тисяч бійців.

Таку невизначеність у цифрах можна пояснити тим, що російські БТГри нараховували різну кількість бійців (від 400 до 800) та були укомплектовані різною технікою й озброєнням.

У RUSI з посиланням на “матрицю синхронізації 1-ї танкової армії, захопленої біля Києва у березні 2022 року”, стверджують, що росіяни розраховували виконати всі свої основні бойові задачі протягом десяти днів вторгнення, після чого залишалася зачистка окремих решток ЗСУ та “націоналістичних підрозділів”.

А повна анексія України мала б завершитися до серпня 2022 року.

Розрахунки про “десять днів” виглядають не так вже й фантастично, якщо враховувати, що на півдні України російській армії вдалося фактично за тиждень захопити сухопутний коридор до Криму і оточити Маріуполь. 

Сергій МОРФІНОВ 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.