Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чи дешевий український бензин

[15:29 18 октября 2018 года ] [ Бизнес Цензор, 17 жовтня 2018 ]

Черговий виток цін на пальне, який почався на початку серпня і тривав до початку жовтня, призвів до зростання цін на бензин та дизпаливо в середньому на 3-4 грн. Источник: https://

Ціна на автомобільний газ зросла на 1,5 грн в середньому. Так, якщо ще наприкінці липня бензин марки А95 коштував 29,20, то вже 12 жовтня — 33,16 грн. Дизпаливо коштувало 27 грн, а зараз — 31,75 грн.

Чергове підняття цін викликало бурхливу дискусію у суспільстві: одні вважають таке зростання незакономірним, інші навпаки кажуть про вагу економічних чинників, а саме здорожчання нафти на світовому ринку, і оскільки Україна нафту і нафтопродукти імпортує, зростає ціна на пальне в Україні.

При цьому, представники другого табору також заявляють, що ціна в Україні ще нормальна у порівнянні з європейською ціною. Тому давайте глянемо, скільки коштує бензин і автогаз у Європі, чи дійсно він дешевший в Україні, і якщо так, то наскільки.

Проаналізувавши ціни на пальне в Україні і Європі виявимо, що ціна на бензин марки А95 Premium в Україні не є найнижчою у Європі, а навпаки дуже швидко наближається до середньоєвропейської ціни — 1,35 євро. Нагадую, на даний момент ціна на цю марку бензину складає 35 грн — близько 1,09 євро.

Нижча ціна у пострадянських країнах та Туреччині. Однак, у найближчих сусідів з ЄС ціна не надто вища з урахуванням європейських податків тощо. Румунія — 1,20, Польща — 1,18, Литва — 1,25, Угорщина — 1,27, Македонія — 1,20, Болгарія — 1,17, Боснія і Герцеговина — 1,16.

Навіть у Люксембурзі — країні, в якій, за даними Світового Банку та МВФ, один з найвищих ВВП на особу за паритетом купівельної спроможності у світі ($103 тис. проти $8,6 тис. в Україні), ціна на А95+ — 1,28 євро.

Навіть у супер багатій Швейцарії машину можна заправити за 1,45 євро/літр (ВВП на особу — $64 тис.).

Окрім цього, ціни на бензин у липні-вересні в ЄС були стабільними і зросли лише на 1-2 євроценти, а основне зростання відбулося з липня 2017 року по травень 2018 року — в середньому на 13 євроцентів, або 4,20 грн. В Україні за весь цей період ціни на пальне зросли на 10 грн.

Ціни на автогаз в Україні теж в середньому нижчі, ніж у ЄС, однак дуже близько до середньої ціни — 0,60 євроцентів. При цьому, основними країнами-імпортерами стали Росія та Білорусь, де ціни на автогаз вдвічі нижчі, ніж в Україні.

Ціна на саму сировину — нафту — теж зросла за цей період, в середньому на $2. При цьому, тенденція до зростання триває з минулого року і за останні 12 місяців ціна на нафту у світі зросла на $20.

Таким чином, ціни на пальне в Україні хоч і менші, ніж у Європі, однак з поточною тенденцією можуть догнати польські, болгарські та румунські ціни вже найближчим часом. І при цьому варто враховувати, що рівень життя в Україні (з точки зору ВВП на особу) значно нижчий, ніж у Європі.

Олександр ЯРОЩУК, аналітик Центру досліджень енергетики, агрожурналіст

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.